Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 Max vs AMD Ryzen 7 9700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі процесорів змагання між ARM-архітектурою Apple та x86 від AMD стає дедалі цікавішим. Apple M2 Max, представлений у січні 2023 року, пропонує високу енергоефективність та потужну інтегровану графіку, тоді як AMD Ryzen 7 9700X, випущений у червні 2024 року, робить ставку на максимальну сировинну продуктивність. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати найкращий варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 9700X випереджає Apple M2 Max за більшістю бенчмарків: однопотокова продуктивність вища на 26% (Geekbench 6), багатопотокова — на 18%, а Passmark багатоядерний майже на 40% кращий. Однак M2 Max демонструє кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів у цьому показнику) та швидше обробляє фото (149,6 зображень/с проти 127,3). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу, компіляції чи ігор — обирайте Ryzen 7 9700X. Для роботи з фото, відео в екосистемі Apple та енергоефективних ноутбуків краще підійде M2 Max.

Основні відмінності

  • Продуктивність Cinebench R23: Ryzen 7 9700X набирає 2162 бали в одноядерному та 19538 у багатоядерному тесті, тоді як M2 Max — 1625 та 14767 відповідно, що робить AMD на 33% швидшим в одноядерному та на 32% у багатоядерному режимі.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів, але M2 Max працює в ARM-екосистемі з меншим тепловиділенням, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків, тоді як Ryzen 7 9700X потребує потужнішого охолодження.
  • Інтегрована графіка: M2 Max має 40 балів у категорії інтегрованої графіки, тоді як Ryzen 7 9700X — 51 бал, що свідчить про кращу графічну продуктивність AMD для базових завдань без дискретної відеокарти.
  • Обробка фото та фону: M2 Max обробляє 149,6 зображень/с у фото та 54,1 зображень/с у розмитті фону, що перевершує Ryzen 7 9700X (127,3 та 88,2 відповідно) у фото, але поступається в розмитті.
  • Багатопотокові завдання: Ryzen 7 9700X значно швидший у трасуванні променів (30,6 Mpixels/с проти 17) та компіляції Clang (140,9 Klines/с проти 131,8), що робить його кращим вибором для професійної роботи.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1625 2162
Cinebench R23 (багатоядерний) 14767 19538

GeekBench v6

File compression 1690 MB/sec 1650 MB/sec
Clang compilation 131.8 Klines/sec 140.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 368.6 pages/sec 323.7 pages/sec
PDF Renderer 382.1 Mpixels/sec 501 Mpixels/sec
Text processing 272.7 pages/sec 351.5 pages/sec
Background blur 54.1 images/sec 88.2 images/sec
Photo processing 149.6 images/sec 127.3 images/sec
Ray tracing 17 Mpixels/sec 30.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2695 3331
Geekbench 6 (багатоядерний) 14891 17511

PassMark

Integer math 58 GOps/sec 120.9 GOps/sec
Floating point math 73.8 GOps/sec 79 GOps/sec
Find prime numbers 361M Primes/sec 193M Primes/sec
Random string sorting 41.2M Strings/sec 47.1M Strings/sec
Data encryption 15.8 GBytes/sec 22 GBytes/sec
Data compression 337.1 MBytes/sec 438.9 MBytes/sec
Physics 3827 Frames/sec 2293 Frames/sec
Extended instructions 13.7B Matrices/sec 35.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4143 4650
Passmark CPU (багатоядерний) 26633 37343

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 17 січня 2023 3 червня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 5 (Granite Ridge)
Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (38-core) Radeon Graphics

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.5 ГГц 3.8 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 16
Множник 35x 38x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 32 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 67 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 50 Вт 65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM5
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (38-core) Radeon Graphics
Частота GPU 450 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1398 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 4864 Немає даних
TMUs 304 Немає даних
ROPs 152 Немає даних
Обчислювальні блоки 608 Немає даних
TGP 70 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 13,6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5600
Макс. розмір 96 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 5.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 9700X
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M2 Max чи AMD Ryzen 7 9700X?

AMD Ryzen 7 9700X має вищу однопотокову продуктивність (86 балів проти 68) та кращу інтегровану графіку (51 бал проти 40), що робить його кращим для ігор, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Чи підходить Apple M2 Max для професійного відеомонтажу?

Так, M2 Max чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій енергоефективності та оптимізації в Final Cut Pro, але Ryzen 7 9700X може бути швидшим у рендерингу через вищу багатопотокову продуктивність.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але M2 Max споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи варто купувати M2 Max у 2024 році?

Так, якщо ви працюєте в екосистемі Apple, потребуєте тривалої автономності та працюєте з фото/відео. Для суто обчислювальних завдань Ryzen 7 9700X буде потужнішим.

Який процесор краще справляється з компіляцією коду?

AMD Ryzen 7 9700X випереджає M2 Max у Clang compilation (140,9 Klines/с проти 131,8), тому для розробників програмного забезпечення він буде кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.