Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 Max vs AMD Ryzen 9 3900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M2 Max та AMD Ryzen 9 3900X — це двобій двох архітектурно різних процесорів. M2 Max від Apple (2023) створений для енергоефективних систем, тоді як Ryzen 9 3900X (2019) — це потужний десктопний чип AMD. Ми проаналізували бенчмарки, енергоспоживання та реальні сценарії, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M2 Max демонструє вищу однопотокову продуктивність (1625 балів у Cinebench R23 проти 1312) та значно кращу енергоефективність, що робить його ідеальним для ноутбуків. Однак Ryzen 9 3900X випереджає в багатоядерних завданнях (18682 проти 14767) і має вищий Passmark CPU (32621). Якщо вам потрібна мобільність та економія енергії — обирайте M2 Max. Для стаціонарного ПК з максимальною багатопотоковою потужністю краще підійде Ryzen 9 3900X.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: M2 Max перевершує Ryzen 9 3900X у Cinebench R23 (1625 проти 1312) та Geekbench 6 (2695 проти 1699), що забезпечує швидшу роботу в більшості повсякденних завдань.
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 3900X лідирує в Cinebench R23 (18682 проти 14767) та Passmark CPU (32621 проти 26633), що робить його кращим для рендерингу та відеомонтажу.
  • Енергоефективність: M2 Max має вищий рейтинг енергоефективності (100 балів), що критично для автономної роботи, тоді як Ryzen 9 3900X споживає більше енергії.
  • Інтегрована графіка: M2 Max має потужнішу інтегровану графіку (40 балів проти 41 у Ryzen), хоча різниця незначна; обидва не призначені для ігор без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу та платформа: M2 Max (2023) орієнтований на Mac, Ryzen 9 3900X (2019) — на ПК з сокетом AM4, що впливає на сумісність та можливість апгрейду.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1625 1312
Cinebench R23 (багатоядерний) 14767 18682

GeekBench v6

File compression 1690 MB/sec 872.1 MB/sec
Clang compilation 131.8 Klines/sec 104.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 368.6 pages/sec 209.4 pages/sec
PDF Renderer 382.1 Mpixels/sec 299.9 Mpixels/sec
Text processing 272.7 pages/sec 144.4 pages/sec
Background blur 54.1 images/sec 41.1 images/sec
Photo processing 149.6 images/sec 75.2 images/sec
Ray tracing 17 Mpixels/sec 24.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2695 1699
Geekbench 6 (багатоядерний) 14891 10470

PassMark

Integer math 58 GOps/sec 99.9 GOps/sec
Floating point math 73.8 GOps/sec 58.5 GOps/sec
Find prime numbers 361M Primes/sec 215M Primes/sec
Random string sorting 41.2M Strings/sec 48.5M Strings/sec
Data encryption 15.8 GBytes/sec 28.6 GBytes/sec
Data compression 337.1 MBytes/sec 449.3 MBytes/sec
Physics 3827 Frames/sec 1808 Frames/sec
Extended instructions 13.7B Matrices/sec 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4143 2706
Passmark CPU (багатоядерний) 26633 32621

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 17 січня 2023 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Немає даних
Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (38-core) Немає

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 8 24
Частота 3.5 ГГц 3.8 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 12
Кількість потоків 12 24
Множник 35x 38x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 32 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 64 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 67 млрд 3,8 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 50 Вт 105 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (38-core) Немає даних
Частота GPU 450 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1398 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 4864 Немає даних
TMUs 304 Немає даних
ROPs 152 Немає даних
Обчислювальні блоки 608 Немає даних
TGP 70 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 13,6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 3900X
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M2 Max чи AMD Ryzen 9 3900X?

Для ігор обидва процесори потребують дискретної відеокарти. Ryzen 9 3900X має вищу багатопотокову продуктивність, що може бути корисним у важких іграх, але M2 Max виграє в однопотокових завданнях, які часто критичні для ігрової логіки.

Чи варто купувати Apple M2 Max для відеомонтажу?

Так, M2 Mac чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій однопотоковій продуктивності та енергоефективності. Однак для фінального рендерингу Ryzen 9 3900X може бути швидшим у багатоядерних сценах.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M2 Max значно енергоефективніший завдяки архітектурі ARM та 5-нм техпроцесу. Ryzen 9 3900X споживає більше енергії, що робить M2 Max кращим вибором для ноутбуків.

Чи можна порівнювати Apple M2 Max та AMD Ryzen 9 3900X напряму?

Так, але з урахуванням різних платформ: M2 Max працює лише на Mac, а Ryzen 9 3900X — на ПК з Windows/Linux. Вибір залежить від екосистеми та завдань.

Який процесор кращий для програмування та компіляції?

M2 Mac швидше компілює код (131.8 Klines/sec проти 104.4), що робить його кращим для розробки. Ryzen 9 3900X може бути корисним для паралельних завдань завдяки більшій кількості ядер.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.