Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 Max vs AMD Ryzen 9 3900XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У цьому порівнянні ми зіставили Apple M2 Max, випущений у січні 2023 року, та AMD Ryzen 9 3900XT, що з’явився у липні 2020 року. M2 Max — це 12-ядерний ARM-процесор Apple, орієнтований на високу енергоефективність та інтегровану графіку. Ryzen 9 3900XT — 12-ядерний 24-потоковий x86-чип для настільних ПК, який пропонує потужну багатопотокову продуктивність. Обидва мають однакову кількість ядер, але архітектурні відмінності роблять їх придатними для різних сценаріїв використання.

Короткий висновок. Apple M2 Max виграє в одноядерних завданнях та енергоефективності: його Geekbench 6 одноядерний показник (2695) значно вищий за 1680 у Ryzen 9 3900XT. Однак AMD демонструє кращу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (18404 проти 14767) та Passmark (32670 проти 26633). Для творчих професіоналів, які працюють у macOS та цінують автономність, M2 Max стане кращим вибором. Для збірки настільного ПК з акцентом на багатопотокові обчислення Ryzen 9 3900XT залишається потужним варіантом.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: M2 Max набирає 2695 балів у Geekbench 6, тоді як Ryzen 9 3900XT — лише 1680, що робить Apple помітно швидшим у повсякденних завданнях.
  • Багатоядерна потужність: Ryzen 9 3900XT випереджає M2 Max у Cinebench R23 (18404 проти 14767) та Passmark (32670 проти 26633), що важливо для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний рейтинг 100 балів, але M2 Max споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що критично для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: M2 Max має потужне вбудоване відеоядро (40 балів), тоді як Ryzen 9 3900XT потребує окремої відеокарти для ігор або графічних завдань.
  • Швидкість обробки даних: M2 Max швидше стискає файли (1690 MB/s проти 1040 MB/s) та обробляє текст (272,7 стор./с проти 143,6 стор./с), що прискорює роботу з документами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1625 1354
Cinebench R23 (багатоядерний) 14767 18404

GeekBench v6

File compression 1690 MB/sec 1040 MB/sec
Clang compilation 131.8 Klines/sec 111.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 368.6 pages/sec 217.5 pages/sec
PDF Renderer 382.1 Mpixels/sec 335.3 Mpixels/sec
Text processing 272.7 pages/sec 143.6 pages/sec
Background blur 54.1 images/sec 32.4 images/sec
Photo processing 149.6 images/sec 74.9 images/sec
Ray tracing 17 Mpixels/sec 26.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2695 1680
Geekbench 6 (багатоядерний) 14891 10907

PassMark

Integer math 58 GOps/sec 100 GOps/sec
Floating point math 73.8 GOps/sec 58.6 GOps/sec
Find prime numbers 361M Primes/sec 215M Primes/sec
Random string sorting 41.2M Strings/sec 48.5M Strings/sec
Data encryption 15.8 GBytes/sec 28.7 GBytes/sec
Data compression 337.1 MBytes/sec 452.7 MBytes/sec
Physics 3827 Frames/sec 1797 Frames/sec
Extended instructions 13.7B Matrices/sec 28.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4143 2746
Passmark CPU (багатоядерний) 26633 32670

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 17 січня 2023 7 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 2 (Matisse)
Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (38-core) Немає

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 8 24
Частота 3.5 ГГц 3.8 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 12
Кількість потоків 12 24
Множник 35x 38x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 32 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 64 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 67 млрд 3,8 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 50 Вт 105 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (38-core) Немає даних
Частота GPU 450 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1398 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 4864 Немає даних
TMUs 304 Немає даних
ROPs 152 Немає даних
Обчислювальні блоки 608 Немає даних
TGP 70 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 13,6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 3900XT
Макс. ліній PCI Express Немає даних 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M2 Max чи AMD Ryzen 9 3900XT?

Для ігор Ryzen 9 3900XT кращий, оскільки він сумісний з дискретними відеокартами, тоді як M2 Max покладається на інтегровану графіку, що обмежує продуктивність у сучасних іграх.

Чи варто вибирати Apple M2 Max для роботи з відео?

Так, M2Max добре підходить для відеомонтажу завдяки високій одноядерній продуктивності та енергоефективності, але для складного рендерингу Ryzen 9 3900XT може бути швидшим у багатопотокових завданнях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але M2 Max споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи можна порівнювати ці процесори за продуктивністю в бенчмарках?

Так, за даними Geekbench 6 M2 Max виграє в одноядерному тесті (2695 проти 1680), але Ryzen 9 3900XT лідирує в багатоядерному Passmark (32670 проти 26633), що показує різні сильні сторони.

Який процесор обрати для збірки настільного ПК?

Для настільного ПК краще AMD Ryzen 9 3900XT, оскільки він сумісний з материнськими платами AM4 та має вищу багатопотокову продуктивність, тоді як M2 Max призначений виключно для пристроїв Apple.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.