Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 Max vs AMD Ryzen 9 3950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M2 Max і AMD Ryzen 9 3950X — два потужні процесори, що представляють різні архітектури та епохи. M2 Max, випущений у 2023 році, орієнтований на максимальну енергоефективність і високу однопотокову продуктивність, тоді як Ryzen 9 3950X (2019) — це 16-ядерний монстр для багатопотокових завдань. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M2 Max виграє в однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2695 проти 1782) та енергоефективності, що робить його ідеальним для ноутбуків і завдань, чутливих до частоти. AMD Ryzen 9 3950X, хоч і старший, демонструє значно вищу багатопотокову потужність у Cinebench R23 (22876 проти 14767) та Passmark (38748 проти 26633), що робить його кращим вибором для рендерингу, компіляції та інших паралельних навантажень. Вибір залежить від ваших пріоритетів: мобільність та енергоефективність (M2 Max) або максимальна багатопотокова продуктивність (Ryzen 9 3950X).

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: M2 Max має вищі результати в Geekbench 6 (2695 проти 1782) та Cinebench R23 одноядерному (1625 проти 1293), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 3950X значно випереджає M2 Max у Cinebench R23 багатоядерному (22876 проти 14767) та Passmark багатоядерному (38748 проти 26633), завдяки більшій кількості ядер.
  • Енергоефективність: M2 Max споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків, тоді як Ryzen 9 3950X потребує потужнішого охолодження та блоку живлення.
  • Інтегрована графіка: M2 Max має потужнішу інтегровану графіку (40 балів проти 48), що дозволяє виконувати легкі графічні завдання без дискретної відеокарти.
  • Спеціалізовані завдання: M2 Max швидше обробляє файли (1690 MB/s проти 869 MB/s) та HTML5, а Ryzen 9 3950X краще справляється з рейтрейсингом (30.4 Mpixels/s проти 17 Mpixels/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1625 1293
Cinebench R23 (багатоядерний) 14767 22876

GeekBench v6

File compression 1690 MB/sec 869 MB/sec
Clang compilation 131.8 Klines/sec 137.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 368.6 pages/sec 204.1 pages/sec
PDF Renderer 382.1 Mpixels/sec 335.9 Mpixels/sec
Text processing 272.7 pages/sec 145.8 pages/sec
Background blur 54.1 images/sec 41.9 images/sec
Photo processing 149.6 images/sec 73.3 images/sec
Ray tracing 17 Mpixels/sec 30.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2695 1782
Geekbench 6 (багатоядерний) 14891 11367

PassMark

Integer math 58 GOps/sec 133.5 GOps/sec
Floating point math 73.8 GOps/sec 78 GOps/sec
Find prime numbers 361M Primes/sec 181M Primes/sec
Random string sorting 41.2M Strings/sec 63.7M Strings/sec
Data encryption 15.8 GBytes/sec 38 GBytes/sec
Data compression 337.1 MBytes/sec 588.3 MBytes/sec
Physics 3827 Frames/sec 1637 Frames/sec
Extended instructions 13.7B Matrices/sec 36.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4143 2705
Passmark CPU (багатоядерний) 26633 38748

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 17 січня 2023 25 листопада 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Немає даних
Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (38-core) Немає

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 8 32
Частота 3.5 ГГц 3.5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 16
Кількість потоків 12 32
Множник 35x 35x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 32 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 64 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 67 млрд 3,8 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 50 Вт 105 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (38-core) Немає даних
Частота GPU 450 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1398 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 4864 Немає даних
TMUs 304 Немає даних
ROPs 152 Немає даних
Обчислювальні блоки 608 Немає даних
TGP 70 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 13,6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 3950X
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Apple M2 Max чи AMD Ryzen 9 3950X?

Для ігор важливіша однопотокова продуктивність, тому Apple M2 Max має перевагу завдяки вищим одноядерним показникам. Однак Ryzen 9 3950X також може впоратися з більшістю ігор, особливо з дискретною відеокартою.

Який процесор краще для відеомонтажу та рендерингу?

Для рендерингу та компіляції AMD Ryzen 9 3950X кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності. Apple M2 Max підійде для легшого монтажу завдяки енергоефективності та інтегрованій графіці.

Чи варто купувати AMD Ryzen 9 3950X у 2025 році?

Ryzen 9 3950X все ще актуальний для багатопотокових завдань, але він програє сучасним процесорам за енергоефективністю та однопотоковою продуктивністю. Якщо бюджет обмежений, це хороший вибір для робочих станцій.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M2 Max набагато енергоефективніший завдяки архітектурі ARM та техпроцесу 5 нм. Він споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи можна порівнювати Apple M2 Max та AMD Ryzen 9 3950X безпосередньо?

Так, але варто враховувати різні архітектури (ARM vs x86) та цільові платформи (ноутбуки vs десктопи). M2 Max оптимізований для екосистеми Apple, тоді як Ryzen 9 3950X — універсальний десктопний процесор.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.