Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 Max vs AMD Ryzen 9 5900HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M2 Max і AMD Ryzen 9 5900HS — два потужних процесори для ноутбуків, але вони належать до різних архітектур і платформ. M2 Max вийшов у 2023 році та орієнтований на екосистему Apple, тоді як Ryzen 9 5900HS (2021) є популярним вибором для Windows-лептопів. Розглянемо їхні ключові відмінності в бенчмарках, енергоефективності та реальних сценаріях використання.

Короткий висновок. Apple M2 Max випереджає AMD Ryzen 9 5900HS за більшістю показників: однопотокова продуктивність на 28% вища (Geekbench 6), багатопотокова — майже вдвічі (14891 проти 7383). M2 Max також значно швидший у компіляції, обробці фото та браузерних тестах. Однак Ryzen 9 5900HS демонструє кращу трасування променів (18.7 проти 17 Mpixels/sec) і може бути доступнішим у Windows-ноутбуках. Якщо вам потрібна максимальна швидкість у креативних завданнях — обирайте M2 Max, для універсальних Windows-задач підійде Ryzen.

Основні відмінності

  • M2 Max має значно вищу однопотокову продуктивність: Passmark одноядерний 4143 проти 3162 у Ryzen 9 5900HS.
  • Багатопотокова продуктивність M2 Max майже вдвічі вища за Geekbench 6 (14891 проти 7383) та Cinebench R23 (14767 проти 12745).
  • M2 Max набагато швидший у реальних завданнях: компіляція Clang (131.8 Klines/sec проти 61.3) та обробка фото (149.6 images/sec проти 53.2).
  • Ryzen 9 5900HS трохи випереджає M2 Max у трасуванні променів (18.7 проти 17 Mpixels/sec), що може бути важливим для 3D-рендерингу.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена однаково (100 балів), але M2 Max досягає вищої продуктивності при тому ж рівні споживання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1625 1470
Cinebench R23 (багатоядерний) 14767 12745

GeekBench v6

File compression 1690 MB/sec 609.2 MB/sec
Clang compilation 131.8 Klines/sec 61.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 368.6 pages/sec 124.3 pages/sec
PDF Renderer 382.1 Mpixels/sec 230 Mpixels/sec
Text processing 272.7 pages/sec 204.8 pages/sec
Background blur 54.1 images/sec 26.1 images/sec
Photo processing 149.6 images/sec 53.2 images/sec
Ray tracing 17 Mpixels/sec 18.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2695 1825
Geekbench 6 (багатоядерний) 14891 7383

PassMark

Integer math 58 GOps/sec 87.8 GOps/sec
Floating point math 73.8 GOps/sec 47.6 GOps/sec
Find prime numbers 361M Primes/sec 48M Primes/sec
Random string sorting 41.2M Strings/sec 29.6M Strings/sec
Data encryption 15.8 GBytes/sec 18.1 GBytes/sec
Data compression 337.1 MBytes/sec 285.1 MBytes/sec
Physics 3827 Frames/sec 766 Frames/sec
Extended instructions 13.7B Matrices/sec 19.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4143 3162
Passmark CPU (багатоядерний) 26633 21660

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 17 січня 2023 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 3 (Cezanne)
Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (38-core) Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.5 ГГц 3.0 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 16
Множник 35x 30x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 32 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 67 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 50 Вт 35 Вт
Сокет Apple M-Socket FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (38-core) Radeon RX Vega 8
Частота GPU 450 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1398 МГц 2100 МГц
Шейдерні блоки 4864 512
TMUs 304 32
ROPs 152 8
Обчислювальні блоки 608 8
TGP 70 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 13,6 терафлопс 2,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 4.0 3.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 5900HS
Макс. ліній PCI Express Немає даних 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M2 Max чи AMD Ryzen 9 5900HS?

AMD Ryzen 9 5900HS має кращу трасування променів і сумісність з Windows-іграми, тому для геймінгу він зручніший. M2 Max потужніший у синтетиці, але ігрова бібліотека macOS обмежена.

Чи варто купувати ноутбук з Apple M2 Max у 2025 році?

Так, M2 Max залишається одним із найпродуктивніших чипів для відеомонтажу, програмування та фотообробки. Він випереджає Ryzen 9 5900HS у більшості бенчмарків і має відмінну енергоефективність.

Який процесор енергоефективніший: M2 Max чи Ryzen 9 5900HS?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але M2 Max демонструє вищу продуктивність на ват, що робить його ефективнішим у реальних сценаріях.

Чи можна порівнювати Apple M2 Max з AMD Ryzen 9 5900HS напряму?

Так, хоча вони працюють на різних платформах (macOS vs Windows), бенчмарки дозволяють об'єктивно оцінити їхню продуктивність. M2 Max значно швидший у більшості тестів.

Який процесор краще для роботи з відео: M2 Max чи Ryzen 9 5900HS?

Apple M2 Max краще підходить для відеомонтажу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 14767 проти 12745) та оптимізації в Final Cut Pro.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.