Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 Max vs AMD Ryzen 9 5980HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M2 Max та AMD Ryzen 9 5980HX — це два потужні процесори для ноутбуків, що представляють різні архітектури та платформи. M2 Max, випущений у 2023 році, є флагманським чипом Apple для професійних завдань, тоді як Ryzen 9 5980HX (2021) був одним із найшвидших мобільних CPU AMD. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхню продуктивність у синтетичних тестах, енергоефективність та придатність для різних сценаріїв використання.

Короткий висновок. Apple M2 Max випереджає AMD Ryzen 9 5980HX за багатопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 14891 проти 8323) та швидкістю обробки файлів (1690 MB/s проти 624 MB/s). Він також демонструє кращу однопотокову продуктивність у Passmark (4143 проти 3342) та енергоефективність. Однак Ryzen 9 5980HX має дещо вищий результат у Cinebench R23 одноядерному тесті (1634 проти 1625) і є більш доступним варіантом для ноутбуків на Windows. Загалом M2 Max — кращий вибір для професійної роботи, тоді як Ryzen 9 5980HX залишається гідним конкурентом у своєму ціновому сегменті.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M2 Max набирає 14891 бал у Geekbench 6, що майже вдвічі більше за 8323 бали Ryzen 9 5980HX.
  • Швидкість архівації: M2 Max стискає файли зі швидкістю 1690 MB/s, тоді як Ryzen 9 5980HX — лише 624 MB/s, що в 2.7 рази повільніше.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але M2 Max досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM.
  • Інтегрована графіка: M2 Max отримує 40 балів проти 34 у Ryzen 9 5980HX, що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях та іграх без дискретної відеокарти.
  • Рендеринг та компіляція: M2 Max компілює код зі швидкістю 131.8 Klines/s, що на 67% швидше за 78.7 Klines/s у Ryzen 9 5980HX.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1625 1634
Cinebench R23 (багатоядерний) 14767 11974

GeekBench v6

File compression 1690 MB/sec 624.4 MB/sec
Clang compilation 131.8 Klines/sec 78.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 368.6 pages/sec 138.9 pages/sec
PDF Renderer 382.1 Mpixels/sec 235.3 Mpixels/sec
Text processing 272.7 pages/sec 211.6 pages/sec
Background blur 54.1 images/sec 29.7 images/sec
Photo processing 149.6 images/sec 59.9 images/sec
Ray tracing 17 Mpixels/sec 19.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2695 2039
Geekbench 6 (багатоядерний) 14891 8323

PassMark

Integer math 58 GOps/sec 90.7 GOps/sec
Floating point math 73.8 GOps/sec 50.6 GOps/sec
Find prime numbers 361M Primes/sec 53M Primes/sec
Random string sorting 41.2M Strings/sec 32.6M Strings/sec
Data encryption 15.8 GBytes/sec 19.4 GBytes/sec
Data compression 337.1 MBytes/sec 313.6 MBytes/sec
Physics 3827 Frames/sec 879 Frames/sec
Extended instructions 13.7B Matrices/sec 21.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4143 3342
Passmark CPU (багатоядерний) 26633 23520

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 17 січня 2023 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 3 (Cezanne)
Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (38-core) Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.5 ГГц 3.3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 16
Множник 35x 33x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 32 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,8 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 67 млрд 10,7 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 50 Вт 35-54 Вт
Сокет Apple M-Socket FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (38-core) Radeon RX Vega 8
Частота GPU 450 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1398 МГц 2100 МГц
Шейдерні блоки 4864 512
TMUs 304 32
ROPs 152 8
Обчислювальні блоки 608 8
TGP 70 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 13,6 терафлопс 2,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 4.0 3.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 5980HX
Макс. ліній PCI Express Немає даних 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M2 Max чи AMD Ryzen 9 5980HX?

Apple M2 Max має кращу інтегровану графіку (40 балів проти 34), що забезпечує вищу продуктивність в іграх без дискретної відеокарти. Однак Ryzen 9 5980HX часто використовується в парі з потужними GPU, що може нівелювати цю перевагу.

Чи варто вибирати M2 Max замість Ryzen 9 5980HX для відеомонтажу?

Так, M2 Max значно швидший у багатопотокових завданнях (Geekbench 6: 14891 проти 8323) та обробці фото (149.6 images/s проти 59.9), що робить його кращим вибором для професійного відеомонтажу.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100 балів, але M2 Max демонструє вищу продуктивність на ват завдяки архітектурі ARM, що забезпечує довший час автономної роботи в MacBook.

Чи підходить AMD Ryzen 9 5980HX для програмування та компіляції?

Так, Ryzen 9 5980HX справляється з компіляцією (78.7 Klines/s) та текстовими завданнями, але M2 Max (131.8 Klines/s) буде швидшим для великих проектів.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

У Cinebench R23 одноядерному тесті Ryzen 9 5980HX трохи випереджає M2 Max (1634 проти 1625), але в Passmark однопотоковому M2 Max лідирує (4143 проти 3342), що вказує на загальну перевагу M2 Max.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.