Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 Max vs AMD Ryzen 9 6900HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі мобільних процесорів Apple M2 Max та AMD Ryzen 9 6900HX представляють два різні підходи до продуктивності. M2 Max, випущений у січні 2023 року, орієнтований на екосистему Mac з акцентом на енергоефективність та інтегровану графіку. Ryzen 9 6900HX від AMD, що дебютував на рік раніше, пропонує високу багатопотокову потужність для ноутбуків Windows. Порівняємо їх за ключовими бенчмарками та реальними сценаріями використання.

Короткий висновок. Apple M2 Max випереджає AMD Ryzen 9 6900HX у більшості тестів: однопотокова продуктивність (Geekbench 6: 2695 vs 2004), багатопотокова (14891 vs 10271), а також у швидкості роботи з файлами (1690 MB/s vs 984 MB/s) та веб-браузингом. Однак Ryzen 9 6900HX демонструє кращі результати в трасуванні променів (20 vs 17 Mpixels/s) і має ширшу сумісність з Windows-додатками. Якщо вам потрібна максимальна енергоефективність та інтегрована графіка для Mac, обирайте M2 Max. Для ігор або специфічного ПЗ під Windows — Ryzen 9 6900HX.

Основні відмінності

  • Apple M2 Max значно швидший в однопотокових завданнях: Geekbench 6 (одноядерний) 2695 проти 2004 у Ryzen 9 6900HX.
  • У багатопотокових тестах M2 Max також лідирує: Cinebench R23 (багатоядерний) 14767 проти 14136, а Geekbench 6 (багатоядерний) — 14891 проти 10271.
  • Швидкість обробки файлів у M2 Max на 72% вища (1690 MB/s проти 984 MB/s), що прискорює архівування та копіювання даних.
  • Ryzen 9 6900HX краще справляється з трасуванням променів (20 Mpixels/s проти 17), що може бути важливо для 3D-рендерингу.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена однаково високо (100 балів), але M2 Max має кращу інтегровану графіку (40 vs 35 балів).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1625 1565
Cinebench R23 (багатоядерний) 14767 14136

GeekBench v6

File compression 1690 MB/sec 984.2 MB/sec
Clang compilation 131.8 Klines/sec 80.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 368.6 pages/sec 221.3 pages/sec
PDF Renderer 382.1 Mpixels/sec 331.2 Mpixels/sec
Text processing 272.7 pages/sec 209.8 pages/sec
Background blur 54.1 images/sec 34.6 images/sec
Photo processing 149.6 images/sec 82.9 images/sec
Ray tracing 17 Mpixels/sec 20 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2695 2004
Geekbench 6 (багатоядерний) 14891 10271

PassMark

Integer math 58 GOps/sec 91.2 GOps/sec
Floating point math 73.8 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 361M Primes/sec 64M Primes/sec
Random string sorting 41.2M Strings/sec 32.6M Strings/sec
Data encryption 15.8 GBytes/sec 19.5 GBytes/sec
Data compression 337.1 MBytes/sec 311.5 MBytes/sec
Physics 3827 Frames/sec 1183 Frames/sec
Extended instructions 13.7B Matrices/sec 21.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4143 3444
Passmark CPU (багатоядерний) 26633 24781

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 17 січня 2023 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 3+ (Rembrandt)
Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (38-core) Radeon 680M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.5 ГГц 3.3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 16
Множник 35x 33x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 32 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 67 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 50 Вт 45 Вт
Сокет Apple M-Socket FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (38-core) AMD Radeon 680M
Частота GPU 450 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1398 МГц 2400 МГц
Шейдерні блоки 4864 768
TMUs 304 48
ROPs 152 32
Обчислювальні блоки 608 12
TGP 70 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 13,6 терафлопс 3,69 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 6900HX
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Apple M2 Max чи AMD Ryzen 9 6900HX?

AMD Ryzen 9 6900HX має перевагу в трасуванні променів і сумісності з Windows-іграми. Однак M2 Max демонструє вищу продуктивність у більшості бенчмарків, але ігри для Mac оптимізовані рідше.

Чи варто вибирати Apple M2 Max через його енергоефективність?

Так, M2 Max має відмінну енергоефективність (100 балів), що забезпечує довший час автономної роботи в MacBook Pro. Ryzen 9 6900HX також дуже ефективний, але поступається в інтегрованій графіці.

Який процесор швидше в роботі з відео та фото?

Apple M2 Max значно швидше обробляє фото (149.6 images/s проти 82.9) та фон (54.1 images/s проти 34.6). Для відеомонтажу на Mac він буде кращим вибором.

Чи можна порівнювати ці процесори для професійного рендерингу?

M2 Max випереджає Ryzen 9 6900HX у Clang compilation (131.8 Klines/s проти 80.9) та PDF-рендерингу, але Ryzen краще в трасуванні променів. Вибір залежить від конкретного ПЗ.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Apple M2 Max перевершує Ryzen 9 6900HX в однопотокових тестах: Cinebench R23 (1625 проти 1565) та Passmark (4143 проти 3444). Це дає перевагу в повсякденних завданнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.