Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 Max vs AMD Ryzen 9 9950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M2 Max та AMD Ryzen 9 9950X — це двобій двох архітектурно різних процесорів. M2 Max від Apple (2023) побудований на ARM-архітектурі та орієнтований на енергоефективність у складі MacBook. Ryzen 9 9950X від AMD (2024) — це потужний x86-чип для настільних ПК з акцентом на багатопотокову продуктивність. Розглянемо ключові відмінності, тести та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 9950X значно випереджає Apple M2 Max у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 42103 проти 14767) та однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 3418 проти 2695). M2 Max виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів за цим параметром) та інтегрованій графіці, що робить його ідеальним для ноутбуків. Ryzen 9 9950X — беззаперечний лідер для робочих станцій, відеомонтажу та ігор, тоді як M2 Max краще підходить для мобільних сценаріїв з обмеженим енергоспоживанням.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 9950X набирає 42103 бали в Cinebench R23, що майже втричі більше за 14767 у M2 Max.
  • Однопотокова продуктивність: AMD лідирує в Geekbench 6 (3418 проти 2695) та Passmark одноядерний (4734 проти 4143).
  • Інтегрована графіка: M2 Max має потужнішу вбудовану графіку (40 балів проти 83 у AMD, але зауважте, що шкала різна — у AMD показник вищий, однак M2 Max краще справляється з графічними завданнями в екосистемі Apple).
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів, але M2 Max споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що критично для ноутбуків.
  • Дата виходу та платформа: M2 Max вийшов у січні 2023 року для MacBook, а Ryzen 9 9950X — у червні 2024 року для настільних ПК з сокетом AM5.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1625 2243
Cinebench R23 (багатоядерний) 14767 42103

GeekBench v6

File compression 1690 MB/sec 1710 MB/sec
Clang compilation 131.8 Klines/sec 226 Klines/sec
HTML 5 Browser 368.6 pages/sec 391.9 pages/sec
PDF Renderer 382.1 Mpixels/sec 586.8 Mpixels/sec
Text processing 272.7 pages/sec 351.6 pages/sec
Background blur 54.1 images/sec 84.3 images/sec
Photo processing 149.6 images/sec 144.4 images/sec
Ray tracing 17 Mpixels/sec 55.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2695 3418
Geekbench 6 (багатоядерний) 14891 21758

PassMark

Integer math 58 GOps/sec 243 GOps/sec
Floating point math 73.8 GOps/sec 157.9 GOps/sec
Find prime numbers 361M Primes/sec 347M Primes/sec
Random string sorting 41.2M Strings/sec 94.4M Strings/sec
Data encryption 15.8 GBytes/sec 44.8 GBytes/sec
Data compression 337.1 MBytes/sec 902.2 MBytes/sec
Physics 3827 Frames/sec 3431 Frames/sec
Extended instructions 13.7B Matrices/sec 71.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4143 4734
Passmark CPU (багатоядерний) 26633 66339

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 17 січня 2023 3 червня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 5 (Granite Ridge)
Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (38-core) Radeon Graphics

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 8 32
Частота 3.5 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 16
Кількість потоків 12 32
Множник 35x 43x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 32 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 64 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 67 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 50 Вт 170 Вт
Сокет Apple M-Socket AM5
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (38-core) Radeon Graphics
Частота GPU 450 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1398 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 4864 Немає даних
TMUs 304 Немає даних
ROPs 152 Немає даних
Обчислювальні блоки 608 Немає даних
TGP 70 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 13,6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5600
Макс. розмір 96 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 5.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 9950X
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M2 Max чи AMD Ryzen 9 9950X?

AMD Ryzen 9 9950X значно потужніший в іграх завдяки вищій однопотоковій продуктивності та кращій сумісності з Windows. M2 Max обмежений екосистемою macOS та має менше ігрових оптимізацій.

Чи варто купувати Apple M2 Max у 2025 році?

Так, якщо вам потрібен енергоефективний ноутбук для роботи з відео, фото або програмування в macOS. Для важких обчислень або ігор краще обрати Ryzen 9 9950X.

Який процесор швидше в багатопотокових завданнях?

AMD Ryzen 9 9950X значно швидший: Cinebench R23 багатоядерний — 42103 проти 14767 у M2 Max. Це робить його кращим для рендерингу, компіляції та наукових розрахунків.

Чи можна порівнювати енергоефективність M2 Max та Ryzen 9 9950X?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але M2 Max споживає набагато менше енергії (близько 30 Вт проти 170 Вт у Ryzen 9 9950X), що робить його ідеальним для ноутбуків.

Який процесор краще для відеомонтажу: Apple M2 Max чи AMD Ryzen 9 9950X?

Для відеомонтажу в Final Cut Pro краще підійде M2 Max завдяки оптимізації, але в Premiere Pro на Windows Ryzen 9 9950X буде швидшим через вищу багатопотокову продуктивність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.