Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 Pro vs AMD Ryzen 7 3700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M2 Pro та AMD Ryzen 7 3700X — це два потужні процесори, створені для різних платформ. M2 Pro дебютував у 2023 році в MacBook Pro та Mac mini, пропонуючи високу однопотокову продуктивність та інтегровану графіку. Ryzen 7 3700X, випущений у 2019 році, є представником архітектури Zen 2 для настільних ПК AM4. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та сфери застосування.

Короткий висновок. Apple M2 Pro випереджає AMD Ryzen 7 3700X за однопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 1589 проти 1345) та багатоядерними завданнями (Geekbench 6: 14489 проти 8393). Він також значно швидший у роботі з файлами (1630 MB/s проти 673 MB/s) та компіляції коду. Однак Ryzen 7 3700X залишається хорошим вибором для ігор та бюджетних збірок завдяки доступності на платформі AM4. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у закритій екосистемі Apple — обирайте M2 Pro. Для гнучкості та апгрейду — Ryzen 7 3700X.

Основні відмінності

  • Apple M2 Pro має вищу однопотокову продуктивність: 2666 балів у Geekbench 6 проти 1640 у Ryzen 7 3700X.
  • M2 Pro значно швидший у багатоядерних тестах: 14489 балів у Geekbench 6 проти 8393 у конкурента.
  • У роботі з файлами M2 Pro показує 1630 MB/s, що більш ніж удвічі швидше за 673 MB/s у Ryzen 7 3700X.
  • M2 Pro оснащений інтегрованою графікою (39 балів), тоді як Ryzen 7 3700X потребує дискретної відеокарти.
  • Ryzen 7 3700X має платформу AM4 з можливістю апгрейду, на відміну від M2 Pro, який припаяний до материнської плати Mac.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1589 1345
Cinebench R23 (багатоядерний) 13876 12195

GeekBench v6

File compression 1630 MB/sec 673.4 MB/sec
Clang compilation 125.3 Klines/sec 77.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 356.9 pages/sec 162.9 pages/sec
PDF Renderer 352.9 Mpixels/sec 242 Mpixels/sec
Text processing 266.9 pages/sec 151.6 pages/sec
Background blur 53.8 images/sec 38.1 images/sec
Photo processing 126.3 images/sec 54.1 images/sec
Ray tracing 17 Mpixels/sec 18.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2666 1640
Geekbench 6 (багатоядерний) 14489 8393

PassMark

Integer math 58.1 GOps/sec 66.6 GOps/sec
Floating point math 73.9 GOps/sec 39.1 GOps/sec
Find prime numbers 359M Primes/sec 102M Primes/sec
Random string sorting 41.2M Strings/sec 32.3M Strings/sec
Data encryption 15.8 GBytes/sec 19 GBytes/sec
Data compression 338 MBytes/sec 296.6 MBytes/sec
Physics 3624 Frames/sec 1187 Frames/sec
Extended instructions 13.5B Matrices/sec 19.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4106 2660
Passmark CPU (багатоядерний) 26571 22543

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 17 січня 2023 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Немає даних
Інтегрована графіка Apple M2 Pro GPU (19-core) Немає

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.5 ГГц 3.6 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 16
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 32 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 36x
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 40 млрд 3,8 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 30 Вт 65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 Pro GPU (19-core) Немає даних
Частота GPU 450 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1398 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 2432 Немає даних
TMUs 152 Немає даних
ROPs 76 Немає даних
Обчислювальні блоки 304 Немає даних
TGP 35 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 6,8 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 204,8 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 3700X
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M2 Pro чи AMD Ryzen 7 3700X?

Ryzen 7 3700X краще підходить для ігор завдяки сумісності з Windows та потужними відеокартами. M2 Pro має обмежену бібліотеку ігор для macOS, хоча його інтегрована графіка непогана для легких проєктів.

Чи можна порівнювати Apple M2 Pro та AMD Ryzen 7 3700X безпосередньо?

Так, але враховуйте різні платформи: M2 Pro — для Mac, Ryzen 7 3700X — для ПК. Бенчмарки показують перевагу M2 Pro в однопотокових і багатоядерних завданнях, але Ryzen виграє в універсальності.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але M2 Pro досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM. Ryzen 7 3700X споживає більше енергії, особливо під навантаженням.

Чи підходить Apple M2 Pro для професійної роботи?

Так, M2Pro чудово справляється з відеомонтажем, компіляцією коду та рендерингом. Він значно швидший у тестах Clang compilation (125,3 Klines/s проти 77,6) та PDF Renderer (352,9 Mpixels/s проти 242).

Який процесор кращий для бюджетної збірки?

AMD Ryzen 7 3700X вигідніший для бюджетного ПК: він дешевший, має платформу AM4 з можливістю апгрейду та не потребує дорогих компонентів Apple. M2 Pro доступний лише в Mac, що значно збільшує загальну вартість.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.