Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 Pro vs AMD Ryzen 7 3800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M2 Pro та AMD Ryzen 7 3800X — це два потужні процесори, що належать до різних архітектурних епох. M2 Pro дебютував у 2023 році на чипі ARM від Apple, тоді як Ryzen 7 3800X вийшов у 2019 році на архітектурі Zen 2 від AMD. Обидва орієнтовані на продуктивні завдання, але M2 Pro вирізняється вищою однопотоковою швидкістю та енергоефективністю, а Ryzen 7 3800X пропонує більше ядер за нижчою ціною. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні бенчмарки, швидкість обробки даних та придатність для різних сценаріїв використання.

Короткий висновок. Apple M2 Pro випереджає AMD Ryzen 7 3800X у більшості тестів, особливо в однопотокових завданнях: Geekbench 6 одноядерний (2666 проти 1781) та Passmark одноядерний (4106 проти 2717). У багатопотокових сценаріях M2 Pro також лідирує завдяки вищій ефективності (Cinebench R23 багатоядерний: 13876 проти 13848, Geekbench 6 багатоядерний: 14489 проти 8592). Однак Ryzen 7 3800X може бути вигіднішим для бюджетних збірок на x86, особливо якщо потрібна сумісність з Windows. Загалом M2 Pro кращий для творчих завдань та енергоефективності, а Ryzen 7 3800X — для ігор та роботи в екосистемі AMD.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: M2 Pro набирає 2666 балів у Geekbench 6 (одноядерний), тоді як Ryzen 7 3800X — лише 1781, що дає перевагу в швидкодії повсякденних додатків.
  • Багатопотокова продуктивність: у Geekbench 6 багатоядерний M2 Pro досягає 14489 балів проти 8592 у Ryzen 7 3800X, що робить його вдвічі швидшим у ресурсомістких завданнях.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але M2 Pro досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки 5-нм техпроцесу.
  • Інтегрована графіка: M2 Pro отримує 39 балів проти 31 у Ryzen 7 3800X, що забезпечує кращу базову графічну продуктивність для перегляду відео та легких ігор.
  • Швидкість обробки даних: у тесті File compression M2 Pro показує 1630 MB/сек проти 702 MB/сек у Ryzen 7 3800X, що вдвічі прискорює архівування файлів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1589 1346
Cinebench R23 (багатоядерний) 13876 13848

GeekBench v6

File compression 1630 MB/sec 702 MB/sec
Clang compilation 125.3 Klines/sec 77.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 356.9 pages/sec 162.7 pages/sec
PDF Renderer 352.9 Mpixels/sec 270.6 Mpixels/sec
Text processing 266.9 pages/sec 150.7 pages/sec
Background blur 53.8 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 126.3 images/sec 61.6 images/sec
Ray tracing 17 Mpixels/sec 17.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2666 1781
Geekbench 6 (багатоядерний) 14489 8592

PassMark

Integer math 58.1 GOps/sec 67.9 GOps/sec
Floating point math 73.9 GOps/sec 39.8 GOps/sec
Find prime numbers 359M Primes/sec 105M Primes/sec
Random string sorting 41.2M Strings/sec 33M Strings/sec
Data encryption 15.8 GBytes/sec 19.4 GBytes/sec
Data compression 338 MBytes/sec 305.4 MBytes/sec
Physics 3624 Frames/sec 1234 Frames/sec
Extended instructions 13.5B Matrices/sec 20.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4106 2717
Passmark CPU (багатоядерний) 26571 23142

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 17 січня 2023 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Немає даних
Інтегрована графіка Apple M2 Pro GPU (19-core) Немає

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.5 ГГц 3.9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 16
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 32 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4.5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 39x
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 40 млрд 3,8 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 30 Вт 105 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 Pro GPU (19-core) Немає даних
Частота GPU 450 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1398 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 2432 Немає даних
TMUs 152 Немає даних
ROPs 76 Немає даних
Обчислювальні блоки 304 Немає даних
TGP 35 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 6,8 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 204,8 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 3800X
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M2 Pro чи AMD Ryzen 7 3800X?

Для ігор краще підійде AMD Ryzen 7 3800X, оскільки він сумісний з Windows та має більше ігрових оптимізацій. M2 Pro працює на macOS, де вибір ігор обмежений.

Чи варто купувати Apple M2 Pro замість AMD Ryzen 7 3800X для роботи з відео?

Так, M2 Pro значно швидший у багатопотокових завданнях (Geekbench 6 багатоядерний на 68% вищий) та має кращу інтегровану графіку, що прискорює рендеринг та монтаж.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100 балів, але M2 Pro виготовлений за 5-нм техпроцесом, що забезпечує вищу продуктивність на ват.

Чи можна порівнювати Apple M2 Pro та AMD Ryzen 7 3800X за ціною?

Ціна M2 Pro зазвичай вища, оскільки він входить до складу MacBook Pro. Ryzen 7 3800X доступніший на вторинному ринку, але потребує окремої відеокарти.

Який процесор кращий для програмування та компіляції?

M2 Pro швидший у компіляції Clang (125.3 Klines/сек проти 77.2) та обробці текстів (266.9 стор./сек проти 150.7), тому кращий для розробників на macOS.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.