Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 Pro vs AMD Ryzen 7 5800H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M2 Pro та AMD Ryzen 7 5800H — два потужні процесори, які часто порівнюють у контексті продуктивності ноутбуків. M2 Pro від Apple вийшов у січні 2023 року, тоді як Ryzen 7 5800H дебютував на рік раніше. Обидва чипи орієнтовані на різні платформи: перший працює виключно в екосистемі Apple, другий — на Windows-ноутбуках. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M2 Pro випереджає AMD Ryzen 7 5800H майже в усіх тестах: однопотокова продуктивність вища на 24%, багатопотокова — на 60% за даними Geekbench 6. У Cinebench R23 M2 Pro також лідирує як в одноядерному (1589 проти 1422), так і в багатоядерному режимі (13876 проти 12231). Проте Ryzen 7 5800H залишається гідним вибором для Windows-ноутбуків, особливо в задачах, де потрібна сумісність з ПЗ. Якщо ви працюєте в екосистемі Apple, M2 Pro — очевидний переможець. Для Windows-користувачів Ryzen 7 5800H пропонує краще співвідношення ціни та продуктивності.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: M2 Pro набирає 2666 балів у Geekbench 6, тоді як Ryzen 7 5800H — лише 1957, що дає перевагу Apple у 36%.
  • Багатопотокова продуктивність: M2 Pro майже вдвічі швидший у Geekbench 6 (14489 проти 8100), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але M2 Pro досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM.
  • Інтегрована графіка: M2 Pro отримує 39 балів проти 30 у Ryzen 7 5800H, що означає кращу продуктивність у графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Бенчмарки: у Passmark CPU M2 Pro лідирує як в одноядерному (4106 проти 3044), так і в багатоядерному тесті (26571 проти 21015), підтверджуючи загальну перевагу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1589 1422
Cinebench R23 (багатоядерний) 13876 12231

GeekBench v6

File compression 1630 MB/sec 718.1 MB/sec
Clang compilation 125.3 Klines/sec 64.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 356.9 pages/sec 140 pages/sec
PDF Renderer 352.9 Mpixels/sec 254.6 Mpixels/sec
Text processing 266.9 pages/sec 201.4 pages/sec
Background blur 53.8 images/sec 34.9 images/sec
Photo processing 126.3 images/sec 58.7 images/sec
Ray tracing 17 Mpixels/sec 16 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2666 1957
Geekbench 6 (багатоядерний) 14489 8100

PassMark

Integer math 58.1 GOps/sec 82.3 GOps/sec
Floating point math 73.9 GOps/sec 45 GOps/sec
Find prime numbers 359M Primes/sec 49M Primes/sec
Random string sorting 41.2M Strings/sec 28.5M Strings/sec
Data encryption 15.8 GBytes/sec 17.2 GBytes/sec
Data compression 338 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 3624 Frames/sec 828 Frames/sec
Extended instructions 13.5B Matrices/sec 18.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4106 3044
Passmark CPU (багатоядерний) 26571 21015

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 17 січня 2023 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 3 (Cezanne)
Інтегрована графіка Apple M2 Pro GPU (19-core) Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 3.5 ГГц 3.2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 16
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 32 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 32x
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 40 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 30 Вт 35-54 Вт
Сокет Apple M-Socket FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 Pro GPU (19-core) Radeon RX Vega 8
Частота GPU 450 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1398 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 2432 512
TMUs 152 32
ROPs 76 8
Обчислювальні блоки 304 8
TGP 35 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 6,8 терафлопс 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 204,8 ГБ/с 68,27 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 3.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 5800H
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M2 Pro чи AMD Ryzen 7 5800H?

AMD Ryzen 7 5800H краще підходить для ігор, оскільки більшість ігор оптимізовано під Windows та архітектуру x86. M2 Pro має потужнішу інтегровану графіку, але обмежений екосистемою macOS.

Чи варто купувати ноутбук з Apple M2 Pro замість AMD Ryzen 7 5800H?

Якщо ви працюєте в macOS і потребуєте максимальної продуктивності в креативних завданнях (відеомонтаж, компіляція), M2 Pro — кращий вибір. Для Windows-користувачів Ryzen 7 5800H залишається надійним варіантом.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва чипи мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але M2 Pro споживає менше енергії при вищій продуктивності завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує довший час автономної роботи.

Чи підходить AMD Ryzen 7 5800H для рендерингу відео?

Так, Ryzen 7 5800H добре справляється з рендерингом завдяки 8 ядрам і 16 потокам. Однак M2 Pro у Geekbench 6 показує майже вдвічі вищу багатопотокову продуктивність, що робить його швидшим у цьому завданні.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M2 Pro має вищий рейтинг інтегрованої графіки (39 проти 30) і краще працює з графічними завданнями, такими як обробка фото та блюр фону, що підтверджують тести Background blur і Photo processing.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.