Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 Pro vs AMD Ryzen AI 7 Pro 360

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M2 Pro та AMD Ryzen AI 7 Pro 360 — два потужні процесори, що представляють різні архітектури та підходи до обчислень. M2 Pro, випущений у січні 2023 року, орієнтований на екосистему Mac і пропонує високу енергоефективність. Ryzen AI 7 Pro 360, представлений у жовтні 2024 року, робить ставку на однопотокову продуктивність та інтегрований ШІ-прискорювач. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen AI 7 Pro 360 випереджає Apple M2 Pro за однопотоковою продуктивністю (71 проти 66 балів) та багатоядерними тестами Cinebench R23 (17029 проти 13876). Він також демонструє вищі результати в Geekbench 6 (одноядерний) та обробці тексту. Натомість M2 Pro лідирує в багатоядерному Geekbench 6 (14489 проти 11419), стисненні файлів, компіляції Clang та рендерингу PDF. Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів) та інтегровану графіку (39 балів). Вибір залежить від завдань: Ryzen AI 7 Pro 360 кращий для однопотокових навантажень, M2 Pro — для багатопотокових робочих сценаріїв.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen AI 7 Pro 360 має вищий показник однопотокової продуктивності (71 бал) порівняно з Apple M2 Pro (66 балів), що робить його кращим для завдань, чутливих до частоти одного ядра.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 Ryzen AI 7 Pro 360 набирає 17029 балів, значно випереджаючи M2 Pro з результатом 13876, що свідчить про перевагу AMD у важких обчислювальних задачах.
  • Apple M2 Pro демонструє кращу продуктивність у стисненні файлів (1630 MB/sec проти 1010 MB/sec) та компіляції Clang (125.3 Klines/sec проти 65.3 Klines/sec), що важливо для розробників та роботи з архівами.
  • У Geekbench 6 багатоядерний результат M2 Pro (14489) перевищує показник Ryzen AI 7 Pro 360 (11419), вказуючи на ефективнішу роботу з паралельними потоками в деяких сценаріях.
  • Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів) та інтегровану графіку (39 балів), тому вибір між ними не залежить від цих параметрів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1589 1809
Cinebench R23 (багатоядерний) 13876 17029

GeekBench v6

File compression 1630 MB/sec 1010 MB/sec
Clang compilation 125.3 Klines/sec 65.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 356.9 pages/sec 258.4 pages/sec
PDF Renderer 352.9 Mpixels/sec 340.3 Mpixels/sec
Text processing 266.9 pages/sec 289 pages/sec
Background blur 53.8 images/sec 50.3 images/sec
Photo processing 126.3 images/sec 113.8 images/sec
Ray tracing 17 Mpixels/sec 18.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2666 2700
Geekbench 6 (багатоядерний) 14489 11419

PassMark

Integer math 58.1 GOps/sec Немає даних
Floating point math 73.9 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 359M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 41.2M Strings/sec Немає даних
Data encryption 15.8 GBytes/sec Немає даних
Data compression 338 MBytes/sec Немає даних
Physics 3624 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 13.5B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 4106 4126
Passmark CPU (багатоядерний) 26571 24659

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 17 січня 2023 10 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 5 (Strix Point)
Інтегрована графіка Apple M2 Pro GPU (19-core) Radeon 880M

Процесор

Ядер 8 3
Потоковий 8 6
Частота 3.5 ГГц 2.0 ГГц
Ядер 4 5
Потоковий 4 10
Частота 2,4 ГГц 2.0 ГГц
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 16
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 32 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.3 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 20x
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 40 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 30 Вт 15-54 Вт
Сокет Apple M-Socket FP8
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 Pro GPU (19-core) AMD Radeon 880M
Частота GPU 450 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1398 МГц 2900 МГц
Шейдерні блоки 2432 768
TMUs 152 48
ROPs 76 32
Обчислювальні блоки 304 12
TGP 35 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 6,8 терафлопс 4,45 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5600
- LPDDR5X-8000
Макс. розмір 32 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 4 2
Макс. пропускна здатність 204,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen AI 7 Pro 360
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M2 Pro чи AMD Ryzen AI 7 Pro 360?

Обидва процесори мають однаковий показник інтегрованої графіки (39 балів), тому їхні ігрові можливості приблизно рівні. Для серйозних ігор краще використовувати дискретну відеокарту.

Чи варто обирати Apple M2 Pro для роботи з відео?

Так, M2 Pro добре підходить для відеомонтажу завдяки високій продуктивності в багатоядерних завданнях (Geekbench 6 багатоядерний — 14489) та енергоефективності, що подовжує час роботи MacBook.

Чи підтримує AMD Ryzen AI 7 Pro 360 штучний інтелект?

Так, назва процесора вказує на наявність інтегрованого AI-прискорювача, що може бути корисним для завдань машинного навчання та обробки даних.

Який процесор енергоефективніший: Apple M2 Pro чи AMD Ryzen AI 7 Pro 360?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), тому споживають приблизно однакову кількість енергії відносно продуктивності.

Який процесор кращий для програмування та компіляції?

Apple M2 Pro виграє у компіляції Clang (125.3 Klines/sec проти 65.3), тому краще підходить для розробки під екосистему Apple. Ryzen AI 7 Pro 360 може бути кращим для однопотокових завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.