Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 Pro vs Apple M2 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M2 Pro та Apple M2 Ultra — це два потужні процесори для Mac, створені за технологією ARM. M2 Pro дебютував у січні 2023 року в MacBook Pro та Mac mini, пропонуючи збалансовану продуктивність для більшості професійних завдань. M2 Ultra, випущений у травні 2023-го, фактично є двома з'єднаними кристалами M2 Max, що забезпечує вдвічі більше ядер та неймовірну багатопотокову потужність для відеомонтажу, 3D-рендерингу та розробки. Порівняння допоможе визначити, який чіп відповідає вашим реальним потребам.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra значно перевершує M2 Pro в багатопотокових завданнях: його результат у Cinebench R23 багатоядерний (28924) майже вдвічі вищий за M2 Pro (13876). Geekbench 6 багатоядерний також демонструє перевагу Ultra — 21387 проти 14489. Водночас однопотокова продуктивність майже однакова (Geekbench 6: 2685 vs 2666), тому для повсякденних завдань і програм, що не використовують усі ядра, різниця несуттєва. M2 Ultra також пропонує кращу інтегровану графіку (64 проти 39 балів) та вдвічі вищу швидкість трасування променів (33.8 vs 17 Mpixels/sec). Однак M2 Pro виграє в енергоефективності та вартості, що робить його оптимальним вибором для більшості користувачів, яким не потрібна екстремальна багатоядерна потужність.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M2 Ultra майже вдвічі швидший за M2 Pro в Cinebench R23 (28924 vs 13876) та Geekbench 6 (21387 vs 14489), що критично для рендерингу, компіляції та відео.
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra набирає 64 бали проти 39 у M2 Pro, що забезпечує значно кращу продуктивність в графічних завданнях, зокрема в трасуванні променів (33.8 vs 17 Mpixels/sec).
  • Швидкість компіляції та архівації: M2 Ultra компілює 226.4 Klines/sec (Clang) проти 125.3 у M2 Pro, а стиснення файлів — 2140 MB/sec проти 1630 MB/sec.
  • Обробка зображень та PDF: M2 Ultra обробляє 170.7 зображень/сек (Photo processing) та 603.6 Mpixels/sec (PDF Renderer) проти 126.3 та 352.9 відповідно у M2 Pro.
  • Енергоефективність: Обидва чіпи мають максимальний бал 100, але M2 Pro споживає менше енергії, що робить його більш економним для ноутбуків та компактних систем.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1589 1735
Cinebench R23 (багатоядерний) 13876 28924

GeekBench v6

File compression 1630 MB/sec 2140 MB/sec
Clang compilation 125.3 Klines/sec 226.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 356.9 pages/sec 569.8 pages/sec
PDF Renderer 352.9 Mpixels/sec 603.6 Mpixels/sec
Text processing 266.9 pages/sec 272.4 pages/sec
Background blur 53.8 images/sec 56.5 images/sec
Photo processing 126.3 images/sec 170.7 images/sec
Ray tracing 17 Mpixels/sec 33.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2666 2685
Geekbench 6 (багатоядерний) 14489 21387

PassMark

Integer math 58.1 GOps/sec 117.6 GOps/sec
Floating point math 73.9 GOps/sec 148.8 GOps/sec
Find prime numbers 359M Primes/sec 711M Primes/sec
Random string sorting 41.2M Strings/sec 83.5M Strings/sec
Data encryption 15.8 GBytes/sec 32 GBytes/sec
Data compression 338 MBytes/sec 682.5 MBytes/sec
Physics 3624 Frames/sec 7511 Frames/sec
Extended instructions 13.5B Matrices/sec 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4106 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 26571 50318

Загальна інформація

Виробник Apple Apple
Дата виходу 17 січня 2023 5 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 ARMv8
Кодове ім'я Apple M2 Apple M2
Інтегрована графіка Apple M2 Pro GPU (19-core) Apple M2 Max GPU (76-core)

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 8 16
Частота 3.5 ГГц 3.5 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2,4 ГГц 2,4 ГГц
Кількість ядер 12 24
Кількість потоків 12 24
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 32 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Множник Немає даних 35x

Пакет

Кількість транзисторів 40 млрд 134 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 30 Вт 80 Вт
Сокет Apple M-Socket Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 Pro GPU (19-core) Apple M2 Max GPU (76-core)
Частота GPU 450 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1398 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 2432 Немає даних
TMUs 152 Немає даних
ROPs 76 Немає даних
Обчислювальні блоки 304 Немає даних
TGP 35 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 6,8 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 32 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 4 16
Макс. пропускна здатність 204,8 ГБ/с 800 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для відеомонтажу: M2 Pro чи M2 Ultra?

M2 Ultra значно кращий завдяки вдвічі більшій багатопотоковій продуктивності та потужнішій графіці. Він швидше обробляє відео, рендерить ефекти та експортує проєкти, особливо у 4K/8K.

Чи варто переплачувати за M2 Ultra, якщо я працюю з офісними програмами?

Ні, для офісних завдань, веб-серфінгу та легких додатків M2 Pro цілком достатньо. Однопотокова продуктивність майже ідентична, а Ultra буде надлишковим і дорожчим.

Який процесор має кращу інтегровану графіку для ігор?

M2 Ultra має значно потужнішу графіку (64 бали проти 39) та вищу швидкість трасування променів, тому він забезпечує плавнішу частоту кадрів у вимогливих іграх.

Чи впливає різниця в даті виходу на продуктивність?

M2 Ultra вийшов на 4 місяці пізніше (травень 2023), але це не впливає на продуктивність. Він просто є старшою та потужнішою моделлю в лінійці M2.

Який процесор вигідніше купувати для компіляції коду?

M2 Ultra компілює майже вдвічі швидше (226.4 Klines/sec проти 125.3), тому для розробників, які працюють з великими проєктами, він буде значно ефективнішим.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.