Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 Ultra vs AMD Ryzen 5 3500U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M2 Ultra та AMD Ryzen 5 3500U — це діаметрально протилежні процесори: один призначений для професійних робочих станцій Mac, інший — для бюджетних ноутбуків. M2 Ultra, випущений у 2023 році, демонструє космічну багатопотокову продуктивність, тоді як Ryzen 5 3500U (2019) орієнтований на базові офісні та мультимедійні завдання. Розберемо ключові відмінності в архітектурі, тестах та сценаріях використання.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra є беззаперечним лідером за продуктивністю: його багатоядерний результат у Cinebench R23 (28924) майже в 10 разів вищий, ніж у Ryzen 5 3500U (2760). У Geekbench 6 M2 Ultra набирає 21387 балів проти 2880 у конкурента. Однак ці процесори належать до різних епох і цінових категорій: M2 Ultra — це флагман для Mac Studio та Mac Pro, а Ryzen 5 3500U — енергоефективне рішення для повсякденних завдань. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для відеомонтажу чи 3D-рендерингу, вибір очевидний — Apple M2 Ultra. Для базового використання та економії коштів AMD Ryzen 5 3500U все ще актуальний.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M2 Ultra у Cinebench R23 набирає 28924 бали, а Ryzen 5 3500U — лише 2760, що робить перший майже в 10 разів потужнішим.
  • Однопотокова швидкість: у Geekbench 6 M2 Ultra отримує 2685 балів проти 1044 у Ryzen 5 3500U, що вказує на значно вищу швидкість у звичайних додатках.
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra має оцінку 64 бали за цим параметром, тоді як Ryzen 5 3500U — лише 16, що критично для ігор та графічних завдань.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальні 100 балів, але M2 Ultra досягає цього на значно вищому рівні продуктивності.
  • Рік випуску та цільова аудиторія: M2 Ultra (2023) — це преміальний чип для професіоналів, тоді як Ryzen 5 3500U (2019) — бюджетне рішення для ноутбуків початкового рівня.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1735 765
Cinebench R23 (багатоядерний) 28924 2760

GeekBench v6

File compression 2140 MB/sec 310.7 MB/sec
Clang compilation 226.4 Klines/sec 19.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 569.8 pages/sec 71.5 pages/sec
PDF Renderer 603.6 Mpixels/sec 92 Mpixels/sec
Text processing 272.4 pages/sec 88.3 pages/sec
Background blur 56.5 images/sec 11.3 images/sec
Photo processing 170.7 images/sec 28 images/sec
Ray tracing 33.8 Mpixels/sec 4.41 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2685 1044
Geekbench 6 (багатоядерний) 21387 2880

PassMark

Integer math 117.6 GOps/sec 25.1 GOps/sec
Floating point math 148.8 GOps/sec 12.6 GOps/sec
Find prime numbers 711M Primes/sec 15M Primes/sec
Random string sorting 83.5M Strings/sec 11.2M Strings/sec
Data encryption 32 GBytes/sec 6.1 GBytes/sec
Data compression 682.5 MBytes/sec 95.9 MBytes/sec
Physics 7511 Frames/sec 370 Frames/sec
Extended instructions 30.8B Matrices/sec 3.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4200 1947
Passmark CPU (багатоядерний) 50318 6942

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 5 травня 2023 6 січня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen+ (Picasso)
Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (76-core) Radeon Vega 8

Процесор

Ядер 16 4
Потоковий 16 8
Частота 3.5 ГГц 2.1 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 4
Кількість потоків 24 8
Множник 35x 21x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 64 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 4 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 134 млрд 4,9 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 80 Вт 12-35 Вт
Сокет Apple M-Socket FP5
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (76-core) Radeon Vega 8
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 512
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 1,23 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-2400
Макс. розмір 192 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 16 2
Макс. пропускна здатність 800 ГБ/с 35,76 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 3.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 3500U
Макс. ліній PCI Express Немає даних 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M2 Ultra чи AMD Ryzen 5 3500U?

Apple M2 Ultra значно потужніший завдяки інтегрованій графіці (64 бали проти 16). Він забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх, хоча бібліотека ігор на macOS обмежена. Ryzen 5 3500U підійде лише для дуже старих або нетребувальних проектів.

Чи можна порівнювати Apple M2 Ultra та AMD Ryzen 5 3500U за продуктивністю?

Так, але це порівняння процесорів різних класів: M2 Ultra — флагман для робочих станцій, Ryzen 5 3500U — мобільний чип початкового рівня. M2 Ultra перевершує конкурента в 5-10 разів у багатопотокових завданнях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальну оцінку енергоефективності (100 балів), але M2 Ultra досягає її при значно вищій продуктивності. Ryzen 5 3500U споживає менше енергії в абсолютних числах, що робить його хорошим вибором для бюджетних ноутбуків.

Для яких завдань підходить Apple M2 Ultra?

M2 Ultra ідеальний для професійного відеомонтажу, 3D-рендерингу, наукових розрахунків та компіляції коду. Його багатоядерна продуктивність (Cinebench R23: 28924) дозволяє працювати з найважчими проектами.

Чи варто купувати ноутбук з AMD Ryzen 5 3500U у 2024 році?

Ryzen 5 3500U все ще справляється з офісними завданнями, веб-серфінгом та переглядом відео. Однак для сучасних ігор або ресурсомістких програм він уже застарілий. Рекомендуємо розглянути новіші моделі, якщо бюджет дозволяє.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.