Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 Ultra vs AMD Ryzen 5 3600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M2 Ultra та AMD Ryzen 5 3600 — це двобій між флагманським чипом для професійних Mac та популярним процесором для настільних ПК. M2 Ultra, випущений у 2023 році, пропонує видатну багатопотокову продуктивність та інтегровану графіку, тоді як Ryzen 5 3600 (2019) залишається бюджетним вибором для ігрових збірок. Розглянемо ключові відмінності в тестах, енергоефективності та сценаріях використання.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra значно випереджає AMD Ryzen 5 3600 у багатопотокових завданнях (Cinebench R23: 28924 проти 9501) та має кращу інтегровану графіку (Ray tracing: 33.8 проти 12.9 Mpixels/sec). Він ідеальний для професійної роботи з відео, 3D-рендерингом та компіляцією коду. Однак Ryzen 5 3600 виграє в ціні та сумісності з широким спектром материнських плат, що робить його хорошим вибором для ігрового ПК з дискретною відеокартою. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у закритій екосистемі Apple — обирайте M2 Ultra. Для гнучкого бюджетного ПК — Ryzen 5 3600.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M2 Ultra набирає 50318 балів у Passmark (багатоядерний), тоді як Ryzen 5 3600 — лише 17748, що майже втричі менше.
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra має потужне вбудоване відеоядро (64 бали проти 25), що дозволяє обробляти 170.7 зображень/сек у Photo processing, тоді як Ryzen 5 3600 — лише 54.2.
  • Однопотокова продуктивність: M2 Ultra швидший в одноядерних тестах Geekbench 6 (2685 проти 1662) та Cinebench R23 (1735 проти 1298), що важливо для ігор та повсякденних завдань.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100 за цим параметром, але M2 Ultra досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM.
  • Дата виходу та платформа: M2 Ultra (2023) працює виключно на Mac, тоді як Ryzen 5 3600 (2019) сумісний з материнськими платами AM4, що дає більше можливостей для апгрейду.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1735 1298
Cinebench R23 (багатоядерний) 28924 9501

GeekBench v6

File compression 2140 MB/sec 660.6 MB/sec
Clang compilation 226.4 Klines/sec 59 Klines/sec
HTML 5 Browser 569.8 pages/sec 146 pages/sec
PDF Renderer 603.6 Mpixels/sec 207.8 Mpixels/sec
Text processing 272.4 pages/sec 143.3 pages/sec
Background blur 56.5 images/sec 37 images/sec
Photo processing 170.7 images/sec 54.2 images/sec
Ray tracing 33.8 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2685 1662
Geekbench 6 (багатоядерний) 21387 7249

PassMark

Integer math 117.6 GOps/sec 48.8 GOps/sec
Floating point math 148.8 GOps/sec 28.7 GOps/sec
Find prime numbers 711M Primes/sec 108M Primes/sec
Random string sorting 83.5M Strings/sec 23.8M Strings/sec
Data encryption 32 GBytes/sec 14 GBytes/sec
Data compression 682.5 MBytes/sec 220.1 MBytes/sec
Physics 7511 Frames/sec 1159 Frames/sec
Extended instructions 30.8B Matrices/sec 14.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4200 2567
Passmark CPU (багатоядерний) 50318 17748

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 5 травня 2023 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 2 (Matisse)
Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (76-core) Немає

Процесор

Ядер 16 6
Потоковий 16 12
Частота 3.5 ГГц 3.6 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 6
Кількість потоків 24 12
Множник 35x 36x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 64 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,2 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 134 млрд 3,8 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 80 Вт 65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (76-core) Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 16 2
Макс. пропускна здатність 800 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 3600
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M2 Ultra чи AMD Ryzen 5 3600?

Для ігор з дискретною відеокартою Ryzen 5 3600 часто вигідніший через нижчу ціну та ширшу сумісність. Однак M2 Ultra має потужнішу інтегровану графіку, що дозволяє грати в менш вимогливі ігри без окремої відеокарти.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 3600 у 2024 році?

Так, якщо ви будуєте бюджетний ігровий ПК або робочу станцію. Він все ще забезпечує хорошу продуктивність у більшості завдань, але поступається новішим моделям в одноядерних тестах.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Apple M2 Ultra значно кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (28924 у Cinebench R23 проти 9501) та оптимізації в Final Cut Pro. Ryzen 5 3600 підійде для легкого монтажу, але буде повільнішим.

Чи можна порівнювати Apple M2 Ultra та AMD Ryzen 5 3600 за енергоспоживанням?

Обидва мають високий бал енергоефективності (100), але M2 Ultra споживає менше енергії при вищій продуктивності завдяки ARM-архітектурі. Ryzen 5 3600 потребує більше енергії для досягнення аналогічних результатів.

Який процесор обрати для роботи з 3D-моделюванням?

Apple M2 Ultra кращий завдяки вищій продуктивності в Ray tracing (33.8 проти 12.9 Mpixels/sec) та багатопотокових завданнях. Ryzen 5 3600 підійде для початкового рівня, але буде значно повільнішим.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.