Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 Ultra vs AMD Ryzen 5 4600H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M2 Ultra та AMD Ryzen 5 4600H — це процесори з різних світів. M2 Ultra, випущений у 2023 році, є флагманським чипом Apple для професійних Mac, тоді як Ryzen 5 4600H — мобільний процесор 2020 року для ігрових та робочих ноутбуків. Хоча обидва демонструють високу енергоефективність (100 балів), M2 Ultra значно випереджає конкурента в однопотоковій (69 проти 42) та багатопотоковій продуктивності (50 проти 13), а також має набагато потужнішу інтегровану графіку (64 проти 22).

Короткий висновок. Apple M2 Ultra є беззаперечним лідером за продуктивністю в усіх сценаріях. Його багатоядерний результат у Cinebench R23 (28924) майже в 3.6 рази вищий, ніж у Ryzen 5 4600H (7935), а в Geekbench 6 перевага становить 3.9 раза. M2 Ultra також значно швидший у компіляції, обробці фото та трасуванні променів. Однак Ryzen 5 4600H — гідний вибір для бюджетних ноутбуків, де важлива доступність, а не абсолютна потужність. Якщо вам потрібен максимальний перформанс для відеомонтажу, 3D-моделювання або програмування — обирайте M2 Ultra.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: M2 Ultra набирає 28924 бали в Cinebench R23, що в 3.6 раза більше, ніж 7935 у Ryzen 5 4600H.
  • Одноядерна швидкість: M2 Ultra (2685 балів Geekbench 6) випереджає Ryzen 5 4600H (1492) на 80%.
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra має значно потужніший GPU (64 бали проти 22), що дає змогу обробляти 170.7 фото/с проти 42.3 у конкурента.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів, але M2 Ultra досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM.
  • Рік випуску: M2 Ultra (2023) новіший за Ryzen 5 4600H (2020), що пояснює технологічний розрив у швидкодії та функціях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1735 1148
Cinebench R23 (багатоядерний) 28924 7935

GeekBench v6

File compression 2140 MB/sec 389.7 MB/sec
Clang compilation 226.4 Klines/sec 44.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 569.8 pages/sec 102.7 pages/sec
PDF Renderer 603.6 Mpixels/sec 161 Mpixels/sec
Text processing 272.4 pages/sec 131.6 pages/sec
Background blur 56.5 images/sec 30.7 images/sec
Photo processing 170.7 images/sec 42.3 images/sec
Ray tracing 33.8 Mpixels/sec 11 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2685 1492
Geekbench 6 (багатоядерний) 21387 5529

PassMark

Integer math 117.6 GOps/sec 46.3 GOps/sec
Floating point math 148.8 GOps/sec 27.2 GOps/sec
Find prime numbers 711M Primes/sec 28M Primes/sec
Random string sorting 83.5M Strings/sec 22.1M Strings/sec
Data encryption 32 GBytes/sec 12.5 GBytes/sec
Data compression 682.5 MBytes/sec 205.4 MBytes/sec
Physics 7511 Frames/sec 633 Frames/sec
Extended instructions 30.8B Matrices/sec 13.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4200 2433
Passmark CPU (багатоядерний) 50318 14425

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 5 травня 2023 6 січня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 2 (Renoir)
Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (76-core) Radeon Vega 6

Процесор

Ядер 16 6
Потоковий 16 12
Частота 3.5 ГГц 3.0 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 6
Кількість потоків 24 12
Множник 35x 30x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 64 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 134 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 80 Вт 35-54 Вт
Сокет Apple M-Socket FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (76-core) Radeon Vega 6
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1500 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 384
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 6
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 1,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 192 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 16 2
Макс. пропускна здатність 800 ГБ/с 68,27 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 3.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 4600H
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M2 Ultra чи AMD Ryzen 5 4600H?

Apple M2 Ultra має набагато потужнішу інтегровану графіку (64 бали проти 22), тому він краще справляється з іграми, хоча більшість ігор для Mac оптимізовано окремо. Ryzen 5 4600H частіше використовується з дискретною відеокартою.

Чи варто купувати ноутбук з AMD Ryzen 5 4600H у 2025 році?

Так, якщо ваш бюджет обмежений і вам потрібен ноутбук для базових завдань, навчання або легких ігор. Однак для професійної роботи з відео чи 3D краще обрати новіший процесор.

Який процесор енергоефективніший: M2 Ultra чи Ryzen 5 4600H?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але M2 Ultra забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні споживання енергії завдяки ARM-архітектурі.

Чи підходить Apple M2 Ultra для відеомонтажу?

Так, M2 Ultra чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатоядерній продуктивності (28924 в Cinebench R23) та потужному медіа-рушію, що прискорює рендеринг і експорт.

Який процесор краще справляється з компіляцією коду?

Apple M2 Ultra компілює 226.4 Klines/sec, що в 5 разів швидше за Ryzen 5 4600H (44.8 Klines/sec). Тому для розробників M2 Ultra є значно кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.