Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 Ultra vs AMD Ryzen 5 7530U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У цьому порівнянні ми зіставили два процесори з різних світів: флагманський Apple M2 Ultra, призначений для професійних робочих станцій Mac, і енергоефективний AMD Ryzen 5 7530U, створений для тонких ноутбуків. Хоча обидва чипи демонструють відмінну енергоефективність (100 балів), їхня продуктивність у багатопотокових та графічних завданнях кардинально відрізняється. Ми проаналізували ключові бенчмарки, щоб допомогти вам зробити правильний вибір залежно від ваших потреб.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra значно перевершує AMD Ryzen 5 7530U за багатоядерною продуктивністю (Cinebench R23: 28924 проти 8418) та швидкістю обробки графіки (Ray tracing: 33.8 проти 14.7 Mpixels/sec). Він також лідирує в одноядерних тестах та операціях із файлами. Однак Ryzen 5 7530U — це мобільний чип із низьким енергоспоживанням, який ідеально підходить для повсякденних завдань на ноутбуках. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для відеомонтажу, 3D-рендерингу чи компіляції коду, обирайте M2 Ultra. Для офісної роботи, веб-серфінгу та перегляду відео вистачить можливостей Ryzen 5 7530U.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: M2 Ultra набирає 28924 бали у Cinebench R23, що у 3.4 рази більше, ніж 8418 у Ryzen 5 7530U.
  • Графічні можливості: M2 Ultra обробляє 56.5 зображень за секунду (Background blur) проти 34.9 у Ryzen 5 7530U, а також має вищу швидкість рейтрейсингу (33.8 проти 14.7 Mpixels/sec).
  • Робота з файлами: Швидкість стиснення файлів у M2 Ultra сягає 2140 MB/sec, тоді як Ryzen 5 7530U демонструє лише 595.5 MB/sec.
  • Компіляція коду: M2 Ultra компілює 226.4 Klines/sec у тесті Clang, що в 4 рази швидше за показник Ryzen 5 7530U (55.5 Klines/sec).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал 100 за енергоефективність, але M2 Ultra досягає цього при значно вищій продуктивності, що робить його еталоном для свого класу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1735 1443
Cinebench R23 (багатоядерний) 28924 8418

GeekBench v6

File compression 2140 MB/sec 595.5 MB/sec
Clang compilation 226.4 Klines/sec 55.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 569.8 pages/sec 106.1 pages/sec
PDF Renderer 603.6 Mpixels/sec 190.7 Mpixels/sec
Text processing 272.4 pages/sec 208.1 pages/sec
Background blur 56.5 images/sec 34.9 images/sec
Photo processing 170.7 images/sec 45.3 images/sec
Ray tracing 33.8 Mpixels/sec 14.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2685 1934
Geekbench 6 (багатоядерний) 21387 6856

PassMark

Integer math 117.6 GOps/sec 59.8 GOps/sec
Floating point math 148.8 GOps/sec 32 GOps/sec
Find prime numbers 711M Primes/sec 48M Primes/sec
Random string sorting 83.5M Strings/sec 20.1M Strings/sec
Data encryption 32 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 682.5 MBytes/sec 191.8 MBytes/sec
Physics 7511 Frames/sec 681 Frames/sec
Extended instructions 30.8B Matrices/sec 12.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4200 3115
Passmark CPU (багатоядерний) 50318 16022

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 5 травня 2023 5 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 3 (Cezanne)
Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (76-core) Radeon RX Vega 7

Процесор

Ядер 16 6
Потоковий 16 12
Частота 3.5 ГГц 2.0 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 6
Кількість потоків 24 12
Множник 35x 20x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 64 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4.5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 134 млрд 10,7 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 80 Вт 15 Вт
Сокет Apple M-Socket FP6
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (76-core) Radeon RX Vega 7
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2000 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 448
TMUs Немає даних 28
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 7
TGP Немає даних 10-45 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 1,79 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 16 2
Макс. пропускна здатність 800 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 3.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 7530U
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Apple M2 Ultra має значно потужнішу інтегровану графіку (64 бали проти 27), що забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх. Однак Ryzen 5 7530U теж здатний запускати нетребувальні ігри на низьких налаштуваннях.

Чи можна порівнювати ці процесори, якщо вони для різних платформ?

Так, порівняння корисне для розуміння рівня продуктивності. M2 Ultra — це професійний чип для Mac Pro/Mac Studio, а Ryzen 5 7530U — мобільний процесор для ноутбуків. Вибір залежить від вашої екосистеми та завдань.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але M2 Ultra споживає більше енергії через вищу продуктивність. Ryzen 5 7530U оптимізований для тривалої роботи від батареї в тонких ноутбуках.

Чи варто платити більше за Apple M2 Ultra?

Так, якщо ви професійно працюєте з відео, 3D-графікою, компіляцією коду або науковими розрахунками. M2 Ultra забезпечує багаторазову перевагу в багатопотокових завданнях порівняно з Ryzen 5 7530U.

Який процесор краще для повсякденних завдань?

AMD Ryzen 5 7530U чудово справляється з веб-серфінгом, офісними програмами та переглядом відео. M2 Ultra буде надлишковим для таких сценаріїв, але забезпечить запас продуктивності на майбутнє.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.