Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 Ultra vs AMD Ryzen 5 Pro 4650G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M2 Ultra та AMD Ryzen 5 Pro 4650G — це двобій представників різних архітектур та поколінь. M2 Ultra, випущений у 2023 році, є флагманським чипом Apple для професійних завдань, тоді як Ryzen 5 Pro 4650G (2020 рік) — це енергоефективний гібридний процесор AMD із потужною інтегрованою графікою. Ми порівняли їх за ключовими параметрами: однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, енергоефективністю, графікою та реальними бенчмарками.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra значно перевершує AMD Ryzen 5 Pro 4650G у багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 28924 проти 9258) та швидкості обробки даних (стиснення файлів: 2140 MB/s проти 548 MB/s). M2 Ultra також має вищі одноядерні показники (Geekbench 6: 2685 проти 1547) і кращу інтегровану графіку. Однак Ryzen 5 Pro 4650G виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів) і може бути доступнішим вибором для бюджетних збірок. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для відеомонтажу, рендерингу чи компіляції — обирайте M2 Ultra. Для офісних завдань та легких ігор підійде Ryzen.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M2 Ultra має майже втричі вищий результат у Cinebench R23 (28924 проти 9258) і втричі швидший у Geekbench 6 (21387 проти 6584).
  • Однопотокова швидкість: M2 Ultra випереджає в одноядерному Geekbench 6 (2685 проти 1547) та Passmark (4200 проти 2653), що дає перевагу в швидкодії інтерфейсу та легких завданнях.
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra набирає 64 бали проти 25 у Ryzen 5 Pro 4650G, що означає кращу продуктивність у графічних завданнях та іграх без дискретної відеокарти.
  • Швидкість обробки даних: M2 Ultra обробляє файли в 4 рази швидше (2140 MB/s проти 548 MB/s) і компілює код у 4.5 рази швидше (226.4 Klines/s проти 50.4 Klines/s).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг 100 балів, але M2 Ultra досягає вищої продуктивності при подібному рівні енергоспоживання завдяки архітектурі ARM.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1735 1262
Cinebench R23 (багатоядерний) 28924 9258

GeekBench v6

File compression 2140 MB/sec 548.1 MB/sec
Clang compilation 226.4 Klines/sec 50.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 569.8 pages/sec 131.3 pages/sec
PDF Renderer 603.6 Mpixels/sec 198.3 Mpixels/sec
Text processing 272.4 pages/sec 129.9 pages/sec
Background blur 56.5 images/sec 37.7 images/sec
Photo processing 170.7 images/sec 52.1 images/sec
Ray tracing 33.8 Mpixels/sec 12.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2685 1547
Geekbench 6 (багатоядерний) 21387 6584

PassMark

Integer math 117.6 GOps/sec 50.9 GOps/sec
Floating point math 148.8 GOps/sec 29.9 GOps/sec
Find prime numbers 711M Primes/sec 33M Primes/sec
Random string sorting 83.5M Strings/sec 24.5M Strings/sec
Data encryption 32 GBytes/sec 13.9 GBytes/sec
Data compression 682.5 MBytes/sec 230.5 MBytes/sec
Physics 7511 Frames/sec 709 Frames/sec
Extended instructions 30.8B Matrices/sec 15.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4200 2653
Passmark CPU (багатоядерний) 50318 16164

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 5 травня 2023 21 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 2 (Renoir)
Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (76-core) Radeon Vega 7

Процесор

Ядер 16 6
Потоковий 16 12
Частота 3.5 ГГц 3.7 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 6
Кількість потоків 24 12
Множник 35x 37x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 64 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,2 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 134 млрд 4,9 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 80 Вт 45-65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (76-core) Radeon Vega 7
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1900 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 448
TMUs Немає даних 28
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 7
TGP Немає даних 10-45 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 1,7 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 16 2
Макс. пропускна здатність 800 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 3.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 Pro 4650G
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M2 Ultra чи AMD Ryzen 5 Pro 4650G?

Apple M2 Ultra має значно потужнішу інтегровану графіку (64 бали проти 25), тому забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх. Однак обидва процесори поступаються дискретним відеокартам.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 Pro 4650G у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен бюджетний процесор для офісних завдань, веб-серфінгу та легких ігор. Його енергоефективність і вбудована графіка роблять його хорошим вибором для домашнього ПК.

Який процесор швидше обробляє відео?

Apple M2 Ultra значно швидше: у тесті Photo processing він обробляє 170.7 зображень/с проти 52.1 у Ryzen, а в Background blur — 56.5 зображень/с проти 37.7.

Чи можна порівнювати Apple M2 Ultra та AMD Ryzen 5 Pro 4650G за ціною?

M2 Ultra коштує значно дорожче, але його продуктивність у професійних завданнях (рендеринг, компіляція) виправдовує ціну. Ryzen 5 Pro 4650G — бюджетний варіант для базових потреб.

Який процесор краще підходить для роботи з великими файлами?

Apple M2 Ultra: його швидкість стиснення файлів (2140 MB/s) у 4 рази вища, ніж у Ryzen (548 MB/s), що критично для архівації та роботи з базами даних.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.