Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 Ultra vs AMD Ryzen 7 7730U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M2 Ultra та AMD Ryzen 7 7730U — це два абсолютно різні за призначенням процесори. M2 Ultra створений для професійних робочих станцій Mac, тоді як Ryzen 7 7730U — енергоефективний мобільний чип для ноутбуків середнього класу. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхню продуктивність у бенчмарках, енергоефективність та інтегровану графіку, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra значно випереджає AMD Ryzen 7 7730U за багатоядерною продуктивністю (Cinebench R23: 28924 проти 10801) та інтегрованою графікою (64 vs 28 балів). Однак Ryzen 7 7730U має однакову з M2 Ultra оцінку енергоефективності (100 балів), що робить його чудовим вибором для ультрабуків. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для відеомонтажу або 3D-рендерингу — обирайте M2 Ultra. Для повсякденних завдань і роботи від батареї — Ryzen 7 7730U.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: M2 Ultra набирає 28924 бали в Cinebench R23, що в 2,7 раза більше, ніж 10801 у Ryzen 7 7730U.
  • Одноядерна швидкість: M2 Ultra також швидший — 1735 проти 1448 балів у Cinebench R23.
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra отримує 64 бали за графіку, тоді як Ryzen 7 7730U — лише 28, що робить M2 Ultra кращим для графічних завдань.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальну оцінку 100 балів, але M2 Ultra досягає цього при значно вищій продуктивності.
  • Бенчмарки Geekbench 6: M2 Ultra набирає 21387 балів у багатоядерному тесті проти 8485 у Ryzen 7 7730U — різниця в 2,5 раза.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1735 1448
Cinebench R23 (багатоядерний) 28924 10801

GeekBench v6

File compression 2140 MB/sec 781.6 MB/sec
Clang compilation 226.4 Klines/sec 69 Klines/sec
HTML 5 Browser 569.8 pages/sec 163.2 pages/sec
PDF Renderer 603.6 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 272.4 pages/sec 217.6 pages/sec
Background blur 56.5 images/sec 35.8 images/sec
Photo processing 170.7 images/sec 64.7 images/sec
Ray tracing 33.8 Mpixels/sec 17.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2685 2027
Geekbench 6 (багатоядерний) 21387 8485

PassMark

Integer math 117.6 GOps/sec 75.1 GOps/sec
Floating point math 148.8 GOps/sec 39.3 GOps/sec
Find prime numbers 711M Primes/sec 47M Primes/sec
Random string sorting 83.5M Strings/sec 24.3M Strings/sec
Data encryption 32 GBytes/sec 14.9 GBytes/sec
Data compression 682.5 MBytes/sec 231 MBytes/sec
Physics 7511 Frames/sec 796 Frames/sec
Extended instructions 30.8B Matrices/sec 14.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4200 3069
Passmark CPU (багатоядерний) 50318 18635

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 5 травня 2023 5 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 3 (Cezanne)
Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (76-core) Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 16 8
Потоковий 16 16
Частота 3.5 ГГц 2.0 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 8
Кількість потоків 24 16
Множник 35x 20x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 64 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4.5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 134 млрд 10,7 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 80 Вт 15 Вт
Сокет Apple M-Socket FP6
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (76-core) Radeon RX Vega 8
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2000 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 512
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 16 2
Макс. пропускна здатність 800 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 3.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 7730U
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M2 Ultra чи AMD Ryzen 7 7730U?

Apple M2 Ultra має значно потужнішу інтегровану графіку (64 бали проти 28), тому він краще підходить для ігор. Однак Ryzen 7 7730U може бути достатнім для нетребувальних ігор у роздільній здатності 1080p.

Чи варто купувати Apple M2 Ultra для звичайної офісної роботи?

Ні, для офісних завдань його потужність надмірна. AMD Ryzen 7 7730U буде більш економічним і достатнім вибором для роботи з документами, браузером і поштою.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але M2 Ultra досягає цього при значно вищій продуктивності. Ryzen 7 7730U споживає менше енергії в абсолютних значеннях.

Чи підходить AMD Ryzen 7 7730U для відеомонтажу?

Так, але з обмеженнями. Він впорається з монтажем відео 1080p, але для 4K-проектів і складних ефектів краще обрати Apple M2 Ultra.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

Apple M2 Ultra значно кращий: 50 балів проти 19 у Ryzen 7 7730U. Це означає, що M2 Ultra набагато швидше виконує завдання, які використовують усі ядра, наприклад рендеринг або компіляція коду.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.