Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 Ultra vs AMD Ryzen 7 Pro 6850U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M2 Ultra та AMD Ryzen 7 Pro 6850U — це двобій флагманського чипа для професійних робочих станцій і енергоефективного мобільного процесора. M2 Ultra, випущений у 2023 році, створений для максимальної багатопотокової потужності, тоді як Ryzen 7 Pro 6850U (2022) орієнтований на тонкі ноутбуки з тривалим часом роботи. Ми проаналізували бенчмарки, енергоефективність та інтегровану графіку, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra значно випереджає AMD Ryzen 7 Pro 6850U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 28924 проти 10032) та однопотоковою швидкістю (Geekbench 6 одноядерний: 2685 проти 2044). Він також має потужнішу інтегровану графіку та вищу швидкість обробки даних (File compression: 2140 MB/s проти 953.7 MB/s). Однак обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для відеомонтажу, 3D-рендерингу або компіляції коду, M2 Ultra — очевидний вибір. Ryzen 7 Pro 6850U підійде для повсякденних завдань у легких ноутбуках, де важлива автономність.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M2 Ultra має майже втричі вищий результат у Cinebench R23 (28924 проти 10032), що робить його значно потужнішим для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова швидкість: Geekbench 6 одноядерний показує перевагу M2 Ultra (2685 проти 2044), що забезпечує кращу реакцію в повсякденних додатках.
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra отримав 64 бали проти 31 у Ryzen, що означає кращу продуктивність у графічних завданнях (Ray tracing: 33.8 проти 13.2 Mpixels/sec).
  • Швидкість обробки даних: M2 Ultra значно швидше стискає файли (2140 MB/s проти 953.7 MB/s) і компілює код (226.4 Klines/sec проти 64.7 Klines/sec).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але M2 Ultra досягає цього при значно вищій продуктивності, що робить його ефективнішим у перерахунку на ват.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1735 1493
Cinebench R23 (багатоядерний) 28924 10032

GeekBench v6

File compression 2140 MB/sec 953.7 MB/sec
Clang compilation 226.4 Klines/sec 64.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 569.8 pages/sec 184.5 pages/sec
PDF Renderer 603.6 Mpixels/sec 260 Mpixels/sec
Text processing 272.4 pages/sec 203.6 pages/sec
Background blur 56.5 images/sec 37.3 images/sec
Photo processing 170.7 images/sec 69.1 images/sec
Ray tracing 33.8 Mpixels/sec 13.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2685 2044
Geekbench 6 (багатоядерний) 21387 8517

PassMark

Integer math 117.6 GOps/sec 80.1 GOps/sec
Floating point math 148.8 GOps/sec 43.1 GOps/sec
Find prime numbers 711M Primes/sec 57M Primes/sec
Random string sorting 83.5M Strings/sec 26.8M Strings/sec
Data encryption 32 GBytes/sec 16.1 GBytes/sec
Data compression 682.5 MBytes/sec 250.6 MBytes/sec
Physics 7511 Frames/sec 997 Frames/sec
Extended instructions 30.8B Matrices/sec 16.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4200 3235
Passmark CPU (багатоядерний) 50318 20799

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 5 травня 2023 20 квітня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 3+ (Rembrandt)
Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (76-core) Radeon 680M

Процесор

Ядер 16 8
Потоковий 16 16
Частота 3.5 ГГц 2.7 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 8
Кількість потоків 24 16
Множник 35x 27x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 64 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 134 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 80 Вт 15-28 Вт
Сокет Apple M-Socket FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (76-core) AMD Radeon 680M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 3,38 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 16 2
Макс. пропускна здатність 800 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 Pro 6850U
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Apple M2 Ultra значно кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 28924) і потужнішій інтегрованій графіці (64 бали), що прискорює рендеринг і обробку відео.

Чи варто обирати AMD Ryzen 7 Pro 6850U для ігор?

Ryzen 7 Pro 6850U має слабшу інтегровану графіку (31 бал), тому для сучасних ігор краще підійде M2 Ultra (64 бали) або окрема відеокарта.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але M2 Ultra забезпечує вищу продуктивність при тому ж рівні споживання енергії.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціна M2 Ultra зазвичай вища, оскільки це флагманський чип для професійних Mac, тоді як Ryzen 7 Pro 6850U використовується в доступніших ноутбуках.

Який процесор швидше компілює код?

Apple M2 Ultra компілює код значно швидше (226.4 Klines/sec проти 64.7 Klines/sec), що робить його кращим вибором для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.