Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 Ultra vs AMD Ryzen 9 5900HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M2 Ultra та AMD Ryzen 9 5900HS — два потужних процесори, які належать до різних епох і платформ. M2 Ultra, випущений у 2023 році, є флагманським чипом Apple для професійних Mac, тоді як Ryzen 9 5900HS (2021) — мобільний процесор AMD для тонких ігрових ноутбуків. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові відмінності: продуктивність в одно- та багатопотокових завданнях, енергоефективність, інтегровану графіку та результати популярних бенчмарків, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra значно випереджає AMD Ryzen 9 5900HS майже за всіма показниками продуктивності. У багатоядерному тесті Cinebench R23 M2 Ultra набирає 28924 бали проти 12745 у Ryzen, що більш ніж удвічі більше. Geekbench 6 також демонструє перевагу: 2685 проти 1825 в одноядерному та 21387 проти 7383 у багатоядерному. M2 Ultra також лідирує у швидкості компіляції, обробці фото та трасуванні променів. Однак Ryzen 9 5900HS залишається гідним вибором для свого часу та цінового сегмента, особливо в мобільних пристроях.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Apple M2 Ultra має 28924 бали в Cinebench R23 проти 12745 у Ryzen 9 5900HS, що робить його більш ніж удвічі потужнішим.
  • Одноядерна продуктивність: M2 Ultra набирає 2685 балів у Geekbench 6, тоді як Ryzen 9 5900HS — 1825, що дає перевагу в 47%.
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra отримує 64 бали за графіку проти 31 у Ryzen, що забезпечує кращу роботу з відео та 3D-контентом.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, що свідчить про високу ефективність для своїх платформ.
  • Дата виходу: M2 Ultra вийшов у 2023 році, тоді як Ryzen 9 5900HS — у 2021, що пояснює технологічний розрив.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1735 1470
Cinebench R23 (багатоядерний) 28924 12745

GeekBench v6

File compression 2140 MB/sec 609.2 MB/sec
Clang compilation 226.4 Klines/sec 61.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 569.8 pages/sec 124.3 pages/sec
PDF Renderer 603.6 Mpixels/sec 230 Mpixels/sec
Text processing 272.4 pages/sec 204.8 pages/sec
Background blur 56.5 images/sec 26.1 images/sec
Photo processing 170.7 images/sec 53.2 images/sec
Ray tracing 33.8 Mpixels/sec 18.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2685 1825
Geekbench 6 (багатоядерний) 21387 7383

PassMark

Integer math 117.6 GOps/sec 87.8 GOps/sec
Floating point math 148.8 GOps/sec 47.6 GOps/sec
Find prime numbers 711M Primes/sec 48M Primes/sec
Random string sorting 83.5M Strings/sec 29.6M Strings/sec
Data encryption 32 GBytes/sec 18.1 GBytes/sec
Data compression 682.5 MBytes/sec 285.1 MBytes/sec
Physics 7511 Frames/sec 766 Frames/sec
Extended instructions 30.8B Matrices/sec 19.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4200 3162
Passmark CPU (багатоядерний) 50318 21660

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 5 травня 2023 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 3 (Cezanne)
Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (76-core) Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 16 8
Потоковий 16 16
Частота 3.5 ГГц 3.0 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 8
Кількість потоків 24 16
Множник 35x 30x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 64 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 134 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 80 Вт 35 Вт
Сокет Apple M-Socket FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (76-core) Radeon RX Vega 8
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2100 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 512
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 16 2
Макс. пропускна здатність 800 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 4.0 3.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 5900HS
Макс. ліній PCI Express Немає даних 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M2 Ultra чи AMD Ryzen 9 5900HS?

AMD Ryzen 9 5900HS традиційно кращий для ігор завдяки сумісності з Windows та більшій кількості оптимізованих ігор. Однак M2 Ultra має потужнішу інтегровану графіку, що може бути корисним для професійних завдань.

Чи варто вибирати Apple M2 Ultra замість AMD Ryzen 9 5900HS для роботи?

Так, якщо вам потрібна максимальна продуктивність у відеомонтажі, компіляції коду або 3D-моделюванні. M2 Ultra значно швидший у багатопотокових завданнях, як показують тести.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100 балів. Однак M2 Ultra досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його ефективнішим.

Чи можна порівнювати Apple M2 Ultra та AMD Ryzen 9 5900HS безпосередньо?

Так, але варто враховувати, що M2 Ultra — це чип для настільних Mac, а Ryzen 9 5900HS — мобільний процесор. Вони працюють на різних платформах (macOS vs Windows), що впливає на сумісність.

Який процесор кращий для багатозадачності?

Apple M2 Ultra значно кращий: у багатоядерному тесті Passmark він набирає 50318 балів проти 21660 у Ryzen 9 5900HS, що робить його ідеальним для важких робочих навантажень.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.