Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 Ultra vs AMD Ryzen 9 6900HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M2 Ultra та AMD Ryzen 9 6900HX показує, наскільки різними можуть бути флагманські чипи для різних платформ. M2 Ultra — це топовий процесор для Mac Studio та Mac Pro, створений для професійних завдань. Ryzen 9 6900HX — потужний мобільний чип для ігрових ноутбуків та робочих станцій. Розглянемо ключові відмінності в архітектурі, бенчмарках та енергоспоживанні.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra значно випереджає AMD Ryzen 9 6900HX у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 28924 проти 14136, Geekbench 6 багатоядерний — 21387 проти 10271. В одноядерних тестах M2 Ultra також швидший (2685 проти 2004). Проте Ryzen 9 6900HX має вищий загальний рейтинг енергоефективності (100 у обох), але M2 Ultra демонструє кращу однопотокову продуктивність (69 проти 57) та інтегровану графіку (64 проти 35). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для відеомонтажу, компіляції або 3D-рендерингу, M2 Ultra — очевидний вибір. Ryzen 9 6900HX — чудовий варіант для ігрового ноутбука з гарною багатозадачністю.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M2 Ultra майже вдвічі потужніший за Ryzen 9 6900HX у Cinebench R23 (28924 проти 14136) та Geekbench 6 (21387 проти 10271).
  • Однопотокова швидкість: M2 Ultra випереджає в одноядерних тестах Geekbench (2685 проти 2004) та Cinebench (1735 проти 1565).
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra отримав 64 бали проти 35 у Ryzen, що робить його кращим для графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний рейтинг 100, але M2 Ultra досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM.
  • Спеціалізовані завдання: M2 Ultra значно швидший у компіляції Clang (226.4 проти 80.9 Klines/sec) та обробці фото (170.7 проти 82.9 images/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1735 1565
Cinebench R23 (багатоядерний) 28924 14136

GeekBench v6

File compression 2140 MB/sec 984.2 MB/sec
Clang compilation 226.4 Klines/sec 80.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 569.8 pages/sec 221.3 pages/sec
PDF Renderer 603.6 Mpixels/sec 331.2 Mpixels/sec
Text processing 272.4 pages/sec 209.8 pages/sec
Background blur 56.5 images/sec 34.6 images/sec
Photo processing 170.7 images/sec 82.9 images/sec
Ray tracing 33.8 Mpixels/sec 20 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2685 2004
Geekbench 6 (багатоядерний) 21387 10271

PassMark

Integer math 117.6 GOps/sec 91.2 GOps/sec
Floating point math 148.8 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 711M Primes/sec 64M Primes/sec
Random string sorting 83.5M Strings/sec 32.6M Strings/sec
Data encryption 32 GBytes/sec 19.5 GBytes/sec
Data compression 682.5 MBytes/sec 311.5 MBytes/sec
Physics 7511 Frames/sec 1183 Frames/sec
Extended instructions 30.8B Matrices/sec 21.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4200 3444
Passmark CPU (багатоядерний) 50318 24781

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 5 травня 2023 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 3+ (Rembrandt)
Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (76-core) Radeon 680M

Процесор

Ядер 16 8
Потоковий 16 16
Частота 3.5 ГГц 3.3 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 8
Кількість потоків 24 16
Множник 35x 33x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 64 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 134 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 80 Вт 45 Вт
Сокет Apple M-Socket FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (76-core) AMD Radeon 680M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2400 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 3,69 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 16 2
Макс. пропускна здатність 800 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 6900HX
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M2 Ultra чи AMD Ryzen 9 6900HX?

AMD Ryzen 9 6900HX краще підходить для ігор завдяки сумісності з Windows та більшій кількості оптимізованих ігор. M2 Ultra має потужну інтегровану графіку, але бібліотека ігор для macOS обмежена.

Чи варто вибирати Apple M2 Ultra для відеомонтажу?

Так, M2 Ultra чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності та спеціалізованим медіа-енджинам. Він значно швидший за Ryzen 9 6900HX у рендерингу та компіляції.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але M2 Ultra забезпечує вищу продуктивність на ват, що робить його ефективнішим для тривалих обчислювальних завдань.

Чи можна порівнювати M2 Ultra та Ryzen 9 6900HX за ціною?

Ціна M2 Ultra зазвичай вища, оскільки він встановлюється в дорогі професійні системи Mac Studio/Mac Pro. Ryzen 9 6900HX доступніший і використовується в ігрових ноутбуках середнього та високого класу.

Який процесор краще для роботи з 3D-моделюванням?

M2 Ultra показує кращі результати в багатопотокових завданнях, включаючи 3D-рендеринг (Ray tracing: 33.8 проти 20 Mpixels/sec). Однак Ryzen 9 6900HX може бути кращим вибором, якщо ви використовуєте програмне забезпечення, оптимізоване під Windows.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.