Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 Ultra vs AMD Ryzen 9 7900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі процесорів змагаються дві абсолютно різні архітектури: ARM-чип Apple M2 Ultra, створений для екосистеми Mac, та x86-процесор AMD Ryzen 9 7900, призначений для настільних ПК. Обидва мають високий загальний рейтинг (71 та 70 балів відповідно) і відмінну енергоефективність, але їхні сильні сторони розкриваються в різних сценаріях. У цьому порівнянні ми детально розглянемо бенчмарки, продуктивність в однопотокових і багатопотокових завданнях, а також інтегровану графіку, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищим показникам у Cinebench R23 (28924 проти 24444) та Geekbench 6 (21387 проти 17401), а також значно швидше компілює код і обробляє файли. Натомість AMD Ryzen 9 7900 демонструє кращу однопотокову продуктивність (1959 проти 1735 у Cinebench R23) і трохи вищу швидкість у текстових завданнях. Якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-рендерингом або компіляцією — обирайте M2 Ultra. Для ігор, офісних програм і збірки ПК з можливістю апгрейду — Ryzen 9 7900 буде більш гнучким рішенням.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: M2 Ultra набирає 28924 бали в Cinebench R23, що на 18% більше ніж 24444 у Ryzen 9 7900.
  • Одноядерна швидкість: Ryzen 9 7900 випереджає M2 Ultra в Geekbench 6 (2947 проти 2685) та Cinebench R23 (1959 проти 1735).
  • Компіляція та стиснення: M2 Ultra компілює 226.4 Klines/sec (проти 149.9) і стискає файли зі швидкістю 2140 MB/sec (проти 1690).
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra має трохи вищий рейтинг (64 проти 62) і краще справляється з обробкою фото (170.7 images/sec проти 119.8).
  • Трасування променів: обидва процесори показують близькі результати (33.8 Mpixels/sec у M2 Ultra проти 31 у Ryzen 9 7900).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1735 1959
Cinebench R23 (багатоядерний) 28924 24444

GeekBench v6

File compression 2140 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 226.4 Klines/sec 149.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 569.8 pages/sec 341.4 pages/sec
PDF Renderer 603.6 Mpixels/sec 481.5 Mpixels/sec
Text processing 272.4 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 56.5 images/sec 70.3 images/sec
Photo processing 170.7 images/sec 119.8 images/sec
Ray tracing 33.8 Mpixels/sec 31 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2685 2947
Geekbench 6 (багатоядерний) 21387 17401

PassMark

Integer math 117.6 GOps/sec 167.1 GOps/sec
Floating point math 148.8 GOps/sec 99.3 GOps/sec
Find prime numbers 711M Primes/sec 381M Primes/sec
Random string sorting 83.5M Strings/sec 68.2M Strings/sec
Data encryption 32 GBytes/sec 35.3 GBytes/sec
Data compression 682.5 MBytes/sec 586 MBytes/sec
Physics 7511 Frames/sec 3085 Frames/sec
Extended instructions 30.8B Matrices/sec 42.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4200 4150
Passmark CPU (багатоядерний) 50318 48844

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 5 травня 2023 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (76-core) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 16 12
Потоковий 16 24
Частота 3.5 ГГц 3.7 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 24 12
Кількість потоків 24 24
Множник 35x 37x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 64 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5.4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 64 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 134 млрд 13,1 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 80 Вт 65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM5
Критична температура 100°C 95°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (76-core) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 16 2
Макс. пропускна здатність 800 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 5.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 7900
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M2 Ultra чи AMD Ryzen 9 7900?

AMD Ryzen 9 7900 має вищу однопотокову продуктивність, що важливо для більшості ігор. Крім того, він сумісний з дискретними відеокартами, тоді як M2 Ultra обмежений екосистемою Mac.

Чи варто обирати Apple M2 Ultra для відеомонтажу?

Так, M2 Ultra демонструє кращу багатопотокову продуктивність і вищу швидкість обробки фото та відео, що робить його чудовим вибором для професійного монтажу.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний рейтинг енергоефективності (100 балів), але M2 Ultra, як ARM-чип, зазвичай споживає менше енергії при аналогічному навантаженні в екосистемі Mac.

Чи можна порівнювати ці процесори для збірки ПК?

Так, але враховуйте, що M2 Ultra встановлюється тільки в Mac Studio та Mac Pro, тоді як Ryzen 9 7900 підходить для будь-якої материнської плати з сокетом AM5.

Який процесор краще підходить для компіляції коду?

Apple M2 Ultra значно швидше компілює код (226.4 Klines/sec проти 149.9), тому для розробників, які працюють у macOS, він буде кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.