Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 Ultra vs AMD Ryzen AI 7 Pro 360

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M2 Ultra та AMD Ryzen AI 7 Pro 360 — це два потужні процесори, які представляють різні архітектури та цільові сегменти. M2 Ultra, випущений у 2023 році, орієнтований на професійні робочі станції Mac, тоді як Ryzen AI 7 Pro 360 (2024) створений для ноутбуків з акцентом на енергоефективність та AI-навантаження. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra значно випереджає AMD Ryzen AI 7 Pro 360 у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 28924 проти 17029) та професійних робочих навантаженнях, таких як компіляція коду та обробка фото. Однак Ryzen AI 7 Pro 360 демонструє трохи вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний: 2700 проти 2685) і кращу енергоефективність завдяки новішій архітектурі. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для відеомонтажу або 3D-рендерингу, обирайте M2 Ultra. Для легких ноутбуків із тривалим часом роботи краще підійде Ryzen AI 7 Pro 360.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M2 Ultra має майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23 багатоядерному (28924 проти 17029) та Geekbench 6 багатоядерному (21387 проти 11419).
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen AI 7 Pro 360 незначно випереджає M2 Ultra в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2700 проти 2685).
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra отримав вищий рейтинг інтегрованої графіки (64 проти 39), що робить його кращим для графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ryzen AI 7 Pro 360 використовує новішу архітектуру, що може забезпечити кращу автономність у ноутбуках.
  • Професійні завдання: M2 Ultra значно швидший у компіляції коду (226.4 Klines/sec проти 65.3) та обробці фото (170.7 images/sec проти 113.8).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1735 1809
Cinebench R23 (багатоядерний) 28924 17029

GeekBench v6

File compression 2140 MB/sec 1010 MB/sec
Clang compilation 226.4 Klines/sec 65.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 569.8 pages/sec 258.4 pages/sec
PDF Renderer 603.6 Mpixels/sec 340.3 Mpixels/sec
Text processing 272.4 pages/sec 289 pages/sec
Background blur 56.5 images/sec 50.3 images/sec
Photo processing 170.7 images/sec 113.8 images/sec
Ray tracing 33.8 Mpixels/sec 18.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2685 2700
Geekbench 6 (багатоядерний) 21387 11419

PassMark

Integer math 117.6 GOps/sec Немає даних
Floating point math 148.8 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 711M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 83.5M Strings/sec Немає даних
Data encryption 32 GBytes/sec Немає даних
Data compression 682.5 MBytes/sec Немає даних
Physics 7511 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 30.8B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 4200 4126
Passmark CPU (багатоядерний) 50318 24659

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 5 травня 2023 10 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 5 (Strix Point)
Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (76-core) Radeon 880M

Процесор

Ядер 16 3
Потоковий 16 6
Частота 3.5 ГГц 2.0 ГГц
Ядер 8 5
Потоковий 8 10
Частота 2,4 ГГц 2.0 ГГц
Кількість ядер 24 8
Кількість потоків 24 16
Множник 35x 20x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 64 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.3 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 134 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 80 Вт 15-54 Вт
Сокет Apple M-Socket FP8
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (76-core) AMD Radeon 880M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2900 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 4,45 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5600
- LPDDR5X-8000
Макс. розмір 192 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 16 2
Макс. пропускна здатність 800 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen AI 7 Pro 360
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Apple M2 Ultra має вищий рейтинг інтегрованої графіки (64 проти 39), тому він краще підходить для ігор без дискретної відеокарти. Однак Ryzen AI 7 Pro 360 може бути ефективнішим у ноутбуках із сучасною графікою.

Чи варто вибирати M2 Ultra для відеомонтажу?

Так, M2 Ultra забезпечує значно вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 28924 проти 17029), що робить його ідеальним для відеомонтажу, рендерингу та інших ресурсоємних завдань.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ryzen AI 7 Pro 360 використовує новішу архітектуру, що може забезпечити кращу автономність у ноутбуках.

Чи підходить AMD Ryzen AI 7 Pro 360 для професійної роботи?

Ryzen AI 7 Pro 360 добре справляється з однопотоковими завданнями та офісними програмами, але для важких професійних навантажень (компіляція, 3D-рендеринг) M2 Ultra є кращим вибором.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

AMD Ryzen AI 7 Pro 360 має трохи вищий результат у Geekbench 6 одноядерному (2700 проти 2685) та Cinebench R23 одноядерному (1809 проти 1735), що робить його кращим для завдань, які залежать від одного ядра.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.