Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 Ultra vs AMD Ryzen AI 9 HX 375

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M2 Ultra та AMD Ryzen AI 9 HX 375 — два потужних процесори, що представляють різні архітектури та екосистеми. M2 Ultra дебютував у 2023 році як флагманський чип Apple для професійних завдань, тоді як Ryzen AI 9 HX 375 вийшов у 2024 році, орієнтуючись на високопродуктивні ноутбуки з підтримкою ШІ. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, тести продуктивності та сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra виграє в багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 28924 проти 21712 у AMD, а Geekbench 6 багатоядерний — 21387 проти 14865. Він також значно швидший у компіляції Clang (226.4 Klines/sec) та стисненні файлів (2140 MB/sec). Натомість AMD Ryzen AI 9 HX 375 демонструє вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний — 2868) та кращу інтегровану графіку (100 балів проти 64). Обидва чипи отримали 100 балів за енергоефективність, але загальний рейтинг AMD вищий (78 проти 71).

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M2 Ultra на 33% швидший у Cinebench R23 (28924 проти 21712) та на 44% у Geekbench 6 (21387 проти 14865).
  • Однопотокова продуктивність: AMD Ryzen AI 9 HX 375 випереджає M2 Ultra в Geekbench 6 (2868 проти 2685) та Cinebench R23 (1988 проти 1735).
  • Інтегрована графіка: AMD отримує 100 балів за інтегровану графіку, тоді як Apple — лише 64, що робить Ryzen кращим для ігор без дискретної відеокарти.
  • Швидкість компіляції та стиснення: M2 Ultra майже вдвічі швидший у Clang compilation (226.4 проти 123 Klines/sec) та на 78% швидший у File compression (2140 проти 1200 MB/sec).
  • Дата виходу та свіжість: AMD Ryzen AI 9 HX 375 вийшов у липні 2024 року, тоді як Apple M2 Ultra — у травні 2023, що дає AMD перевагу в новітніх технологіях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1735 1988
Cinebench R23 (багатоядерний) 28924 21712

GeekBench v6

File compression 2140 MB/sec 1200 MB/sec
Clang compilation 226.4 Klines/sec 123 Klines/sec
HTML 5 Browser 569.8 pages/sec 311.6 pages/sec
PDF Renderer 603.6 Mpixels/sec 462.6 Mpixels/sec
Text processing 272.4 pages/sec 296 pages/sec
Background blur 56.5 images/sec 65.3 images/sec
Photo processing 170.7 images/sec 123.2 images/sec
Ray tracing 33.8 Mpixels/sec 29.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2685 2868
Geekbench 6 (багатоядерний) 21387 14865

PassMark

Integer math 117.6 GOps/sec Немає даних
Floating point math 148.8 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 711M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 83.5M Strings/sec Немає даних
Data encryption 32 GBytes/sec Немає даних
Data compression 682.5 MBytes/sec Немає даних
Physics 7511 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 30.8B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 4200 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 50318 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 5 травня 2023 24 липня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 5 (Strix Point)
Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (76-core) Radeon 890M

Процесор

Ядер 16 4
Потоковий 16 8
Частота 3.5 ГГц 2.0 ГГц
Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 2,4 ГГц 2.0 ГГц
Кількість ядер 24 12
Кількість потоків 24 24
Множник 35x 20x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 64 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.3 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 24МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 134 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 80 Вт 15-54 Вт
Сокет Apple M-Socket FP8
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 Max GPU (76-core) AMD Radeon 890M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2900 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 1024
TMUs Немає даних 64
ROPs Немає даних 40
Обчислювальні блоки Немає даних 16
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 5,94 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5600
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 192 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 16 2
Макс. пропускна здатність 800 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen AI 9 HX 375
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для професійної роботи?

Apple M2 Ultra краще підходить для професійних завдань завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 28924) та швидкості компіляції (226.4 Klines/sec).

Чи підходить AMD Ryzen AI 9 HX 375 для ігор?

Так, завдяки вищому рейтингу інтегрованої графіки (100 балів) та кращій однопотоковій продуктивності, AMD Ryzen AI 9 HX 375 є кращим вибором для ігор без дискретної відеокарти.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, тому вони рівні в цьому аспекті. Однак реальне енергоспоживання залежить від конкретного пристрою.

Чи варто обирати Apple M2 Ultra у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна максимальна багатопотокова продуктивність для відеомонтажу, 3D-рендерингу або компіляції. Проте AMD Ryzen AI 9 HX 375 новіший і має кращу однопотокову швидкість.

Який процесор має вищий загальний рейтинг?

AMD Ryzen AI 9 HX 375 має вищий загальний рейтинг — 78 балів проти 71 у Apple M2 Ultra, що свідчить про кращий баланс характеристик для більшості сценаріїв.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.