Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 vs AMD Ryzen 3 8300G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M2 та AMD Ryzen 3 8300G — це два сучасні процесори, що представляють різні архітектури та платформи. M2 дебютував у червні 2022 року в лінійці Apple Silicon, тоді як Ryzen 3 8300G вийшов у січні 2024 року на базі архітектури Zen 4. Обидва чипи мають однаковий загальний рейтинг (55 проти 54), але їхні сильні сторони розподілені по-різному: M2 виграє в багатопотокових і творчих задачах, а Ryzen 3 8300G демонструє вищу одноядерну продуктивність у Cinebench R23. Розгляньмо ключові відмінності.

Короткий висновок. Apple M2 і AMD Ryzen 3 8300G майже рівні за загальною оцінкою, але орієнтовані на різні сценарії. M2 пропонує кращу багатопотокову продуктивність (Geekbench 6: 10122 проти 7702), вищу швидкість у компіляції Clang (80.4 Klines/sec) та обробці фото (107 images/sec). Натомість Ryzen 3 8300G трохи випереджає в одноядерному Cinebench R23 (1601 проти 1581) і має вищий бал інтегрованої графіки (33 проти 31). Якщо вам потрібен універсальний чип для творчих завдань і роботи з великими обсягами даних — обирайте M2. Для легших ігор або офісних задач з акцентом на однопотокову швидкість — Ryzen 3 8300G.

Основні відмінності

  • Apple M2 значно швидший у багатопотокових тестах: Geekbench 6 багатоядерний — 10122 проти 7702 у Ryzen 3 8300G.
  • AMD Ryzen 3 8300G має невелику перевагу в одноядерному Cinebench R23 (1601 проти 1581), що може дати приріст у старих іграх та простих завданнях.
  • M2 удвічі швидший у компіляції Clang (80.4 Klines/sec проти 45.4 Klines/sec) — важливо для розробників.
  • Ryzen 3 8300G демонструє вищу продуктивність інтегрованої графіки (33 проти 31), що робить його кращим вибором для бюджетних ігрових збірок без дискретної відеокарти.
  • Apple M2 краще справляється з обробкою фото (107 images/sec проти 81.3 images/sec) та PDF (266.1 Mpixels/sec проти 153.2 Mpixels/sec), що важливо для дизайнерів і офісних працівників.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1581 1601
Cinebench R23 (багатоядерний) 8667 9689

GeekBench v6

File compression 1130 MB/sec 915.3 MB/sec
Clang compilation 80.4 Klines/sec 45.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 235.3 pages/sec 171.9 pages/sec
PDF Renderer 266.1 Mpixels/sec 153.2 Mpixels/sec
Text processing 257.4 pages/sec 253.1 pages/sec
Background blur 42.1 images/sec 38.2 images/sec
Photo processing 107 images/sec 81.3 images/sec
Ray tracing 10.5 Mpixels/sec 9.24 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2589 2409
Geekbench 6 (багатоядерний) 10122 7702

PassMark

Integer math 37 GOps/sec 40.6 GOps/sec
Floating point math 37.9 GOps/sec 25.3 GOps/sec
Find prime numbers 175M Primes/sec 54M Primes/sec
Random string sorting 23.9M Strings/sec 20.5M Strings/sec
Data encryption 9.5 GBytes/sec 9.4 GBytes/sec
Data compression 187.3 MBytes/sec 163.2 MBytes/sec
Physics 1684 Frames/sec 905 Frames/sec
Extended instructions 7.3B Matrices/sec 12.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3901 3840
Passmark CPU (багатоядерний) 15547 14572

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 6 червня 2022 8 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Apple M2 GPU Radeon 740M

Процесор

Ядер 4 1
Потоковий 4 2
Частота 3.5 ГГц 3,4 ГГц
Ядер 4 3
Потоковий 4 6
Частота 2,4 ГГц 3.2 ГГц
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 34x
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 20 млрд 20,9 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 18 Вт 45-65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM5
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 GPU Radeon 740M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1398 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
TMUs 64 16
ROPs 32 8
Обчислювальні блоки 128 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,86 терафлопс 1,33 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5200
Макс. розмір 24 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 3 8300G
Макс. ліній PCI Express Немає даних 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Apple M2 чи AMD Ryzen 3 8300G?

AMD Ryzen 3 8300G має трохи вищий бал інтегрованої графіки (33 проти 31), тому він краще підходить для бюджетних ігор без дискретної відеокарти. Однак обидва чипи не є ігровими рішеннями — для серйозних ігор знадобиться окрема відеокарта.

Чи можна порівнювати Apple M2 та AMD Ryzen 3 8300G безпосередньо?

Так, порівняння можливе завдяки універсальним бенчмаркам (Cinebench, Geekbench, Passmark). Однак M2 працює лише на пристроях Apple, а Ryzen 3 8300G — на ПК з Windows/Linux, тому вибір залежить від платформи.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва чипи мають однаковий максимальний бал енергоефективності (100), що свідчить про високу економічність. У реальних умовах Apple M2 часто споживає менше завдяки архітектурі ARM, але точні дані залежать від навантаження.

Який процесор швидше в роботі з відео та фото?

Apple M2 випереджає Ryzen 3 8300G в обробці фото (107 проти 81.3 images/sec) та PDF (266.1 проти 153.2 Mpixels/sec). Для творчих завдань M2 буде кращим вибором.

Чи варто купувати Apple M2 у 2024 році, якщо є новіший Ryzen 3 8300G?

Так, M2 залишається актуальним завдяки високій багатопотоковій продуктивності та енергоефективності. Ryzen 3 8300G новіший, але M2 виграє в багатьох синтетичних тестах, особливо в задачах, що використовують багато ядер.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.