Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 vs AMD Ryzen 5 3600XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M2 та AMD Ryzen 5 3600XT — два потужних процесори, що належать до різних архітектурних світів. M2, випущений у 2022 році, є флагманським ARM-чипом Apple для ноутбуків і комп'ютерів Mac, тоді як Ryzen 5 3600XT (2020) — це високопродуктивний x86-процесор для настільних ПК. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні бенчмарки, енергоспоживання, однопотокову та багатопотокову продуктивність, а також інтегровану графіку, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Apple M2 випереджає Ryzen 5 3600XT за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6 одноядерний: 2589 проти 1821) та енергоефективністю, що робить його ідеальним для легких ноутбуків і завдань, які потребують швидкої реакції. Однак Ryzen 5 3600XT демонструє вищі багатоядерні результати в Passmark (18641 проти 15547) і Cinebench R23 багатоядерному (9696 проти 8667), що дає йому перевагу в ресурсомістких рендерингу та компіляції. Вибір залежить від ваших потреб: мобільність та енергоефективність — M2, максимальна багатопотокова потужність для стаціонарного ПК — Ryzen.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M2 значно швидший в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2589 проти 1821, Cinebench R23: 1581 проти 1321), що забезпечує кращу швидкодію в повсякденних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 5 3600XT випереджає M2 у важких багатоядерних сценаріях (Passmark: 18641 проти 15547, Cinebench R23: 9696 проти 8667), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але M2 споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що критично для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Apple M2 має вищий показник інтегрованої графіки (31 проти 27), що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та відеоредагуванні без дискретної відеокарти.
  • Швидкість обробки даних: M2 швидше стискає файли (1130 MB/s проти 738.4 MB/s), обробляє текст (257.4 pages/s проти 150.2) та фото (107 images/s проти 57.4), тоді як Ryzen лідирує в рейтрейсингу (13.4 Mpixels/s проти 10.5).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1581 1321
Cinebench R23 (багатоядерний) 8667 9696

GeekBench v6

File compression 1130 MB/sec 738.4 MB/sec
Clang compilation 80.4 Klines/sec 60.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 235.3 pages/sec 154.6 pages/sec
PDF Renderer 266.1 Mpixels/sec 211.2 Mpixels/sec
Text processing 257.4 pages/sec 150.2 pages/sec
Background blur 42.1 images/sec 37.2 images/sec
Photo processing 107 images/sec 57.4 images/sec
Ray tracing 10.5 Mpixels/sec 13.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2589 1821
Geekbench 6 (багатоядерний) 10122 7613

PassMark

Integer math 37 GOps/sec 51.7 GOps/sec
Floating point math 37.9 GOps/sec 30.2 GOps/sec
Find prime numbers 175M Primes/sec 113M Primes/sec
Random string sorting 23.9M Strings/sec 25.1M Strings/sec
Data encryption 9.5 GBytes/sec 14.7 GBytes/sec
Data compression 187.3 MBytes/sec 231.4 MBytes/sec
Physics 1684 Frames/sec 1219 Frames/sec
Extended instructions 7.3B Matrices/sec 14.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3901 2760
Passmark CPU (багатоядерний) 15547 18641

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 6 червня 2022 7 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 2 (Matisse)
Інтегрована графіка Apple M2 GPU Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 3.5 ГГц 3.8 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4.5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 36x
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 20 млрд 3,8 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 18 Вт 95 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 GPU Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1398 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
TMUs 64 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 128 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,86 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
Макс. розмір 24 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 3600XT
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M2 чи AMD Ryzen 5 3600XT?

Для ігор на ноутбуці Apple M2 з кращою інтегрованою графікою та однопотоковою продуктивністю може бути вигіднішим, але Ryzen 5 3600XT у парі з дискретною відеокартою забезпечить вищу загальну ігрову продуктивність на стаціонарному ПК.

Чи можна порівнювати Apple M2 та AMD Ryzen 5 3600XT безпосередньо?

Так, хоча вони належать до різних платформ (ARM vs x86), бенчмарки дозволяють оцінити відносну продуктивність. M2 оптимізований для macOS, а Ryzen — для Windows, тому вибір залежить від екосистеми.

Який процесор енергоефективніший: M2 чи Ryzen 5 3600XT?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Apple M2 споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для тонких і легких ноутбуків.

Для яких завдань краще підходить Apple M2?

Apple M2 чудово справляється з однопотоковими завданнями, веб-серфінгом, офісними програмами, фото- та відеоредагуванням завдяки високій швидкості обробки даних та інтегрованій графіці.

Чи варто обирати AMD Ryzen 5 3600XT для професійного рендерингу?

Так, Ryzen 5 3600XT має перевагу в багатоядерних тестах (Cinebench R23, Passmark), тому він краще підходить для рендерингу, компіляції коду та інших ресурсомістких завдань на стаціонарному ПК.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.