Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 vs AMD Ryzen 5 4500U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M2 та AMD Ryzen 5 4500U — два популярні процесори для ноутбуків, що представляють різні архітектури та покоління. M2, випущений у 2022 році, пропонує високу однопотокову продуктивність та чудову енергоефективність, тоді як Ryzen 5 4500U (2020 рік) робить акцент на багатопотоковій роботі. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Apple M2 значно випереджає AMD Ryzen 5 4500U в однопотокових завданнях (Geekbench 6: 2589 проти 1491) та багатопотоковій роботі (10122 проти 4717), що робить його кращим вибором для творчих професіоналів та звичайних користувачів. Він також демонструє вищу швидкість у компресії файлів, рендерингу PDF та обробці фото. Однак Ryzen 5 4500U залишається гідним бюджетним рішенням для базових завдань, хоча й поступається за продуктивністю інтегрованої графіки та енергоефективністю.

Основні відмінності

  • Apple M2 має вищу однопотокову продуктивність: Cinebench R23 одноядерний — 1581 проти 1151 у Ryzen 5 4500U, що дає перевагу в повсякденних додатках.
  • У багатопотокових тестах M2 також лідирує: Geekbench 6 багатоядерний — 10122 проти 4717, що вдвічі швидше.
  • Швидкість компресії файлів у M2 становить 1130 MB/s проти 513.8 MB/s, що прискорює роботу з архівами.
  • Інтегрована графіка M2 (31 бал) перевершує Ryzen 5 4500U (20 балів), що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та відео.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена в 100 балів, але M2 досягає вищих результатів при меншому енергоспоживанні завдяки новішій архітектурі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1581 1151
Cinebench R23 (багатоядерний) 8667 5920

GeekBench v6

File compression 1130 MB/sec 513.8 MB/sec
Clang compilation 80.4 Klines/sec 29.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 235.3 pages/sec 94.1 pages/sec
PDF Renderer 266.1 Mpixels/sec 138.8 Mpixels/sec
Text processing 257.4 pages/sec 129.8 pages/sec
Background blur 42.1 images/sec 26.6 images/sec
Photo processing 107 images/sec 45 images/sec
Ray tracing 10.5 Mpixels/sec 6.49 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2589 1491
Geekbench 6 (багатоядерний) 10122 4717

PassMark

Integer math 37 GOps/sec 31.4 GOps/sec
Floating point math 37.9 GOps/sec 22.1 GOps/sec
Find prime numbers 175M Primes/sec 36M Primes/sec
Random string sorting 23.9M Strings/sec 14.9M Strings/sec
Data encryption 9.5 GBytes/sec 6.8 GBytes/sec
Data compression 187.3 MBytes/sec 125.9 MBytes/sec
Physics 1684 Frames/sec 528 Frames/sec
Extended instructions 7.3B Matrices/sec 11B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3901 2434
Passmark CPU (багатоядерний) 15547 10916

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 6 червня 2022 6 січня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 2 (Renoir)
Інтегрована графіка Apple M2 GPU Radeon RX Vega 6

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 6
Частота 3.5 ГГц 2.3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 6
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 23x
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 20 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 18 Вт 10-25 Вт
Сокет Apple M-Socket FP6
Критична температура Немає даних 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 GPU Radeon RX Vega 6
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1398 МГц 1500 МГц
Шейдерні блоки 1024 384
TMUs 64 24
ROPs 32 8
Обчислювальні блоки 128 6
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,86 терафлопс 1,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 24 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 68,27 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 3.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 4500U
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Apple M2 чи AMD Ryzen 5 4500U?

Apple M2 має потужнішу інтегровану графіку (31 бал проти 20), тому краще справляється з легкими іграми та відеоредагуванням. Однак для серйозних ігор обидва процесори потребують дискретної відеокарти.

Чи варто обирати Apple M2 замість Ryzen 5 4500U для роботи з відео?

Так, M2 значно швидший у рендерингу (Ray tracing: 10.5 проти 6.49 Mpixels/sec) та обробці фото (107 проти 45 images/sec), що робить його кращим вибором для творчих завдань.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але M2 досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки 5-нм техпроцесу, тоді як Ryzen 5 4500U використовує 7-нм.

Чи підходить AMD Ryzen 5 4500U для офісних завдань?

Так, Ryzen 5 4500U впорається з браузером, текстовими редакторами та базовими обчисленнями. Однак M2 буде помітно швидшим у багатозадачності та роботі з великими файлами.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Apple M2 значно випереджає Ryzen 5 4500U: Passmark одноядерний — 3901 проти 2434, що забезпечує швидшу реакцію в додатках та іграх, чутливих до частоти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.