Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 vs AMD Ryzen 5 4600H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M2 та AMD Ryzen 5 4600H — це двобій двох потужних процесорів різних архітектур. M2 від Apple, випущений у 2022 році, пропонує високу однопотокову продуктивність та чудову енергоефективність. Ryzen 5 4600H від AMD (2020 рік) орієнтований на ігрові ноутбуки та робочі станції. Дізнайтеся, який з них краще впорається з вашими завданнями, спираючись на реальні тести.

Короткий висновок. Apple M2 випереджає AMD Ryzen 5 4600H за більшістю показників продуктивності, особливо в однопотокових завданнях (Geekbench 6: 2589 проти 1492) та енергоефективності. M2 також демонструє значно вищу швидкість у File compression (1130 MB/s проти 389.7 MB/s) та Clang compilation. Однак Ryzen 5 4600H може бути більш доступним варіантом для ігрових ноутбуків, хоча й поступається в синтетичних тестах. Остаточний вибір залежить від ваших потреб та бюджету.

Основні відмінності

  • Apple M2 має вищу однопотокову продуктивність (Passmark одноядерний: 3901 проти 2433), що дає перевагу в швидкодії повсякденних додатків.
  • У багатопотокових завданнях M2 також лідирує (Geekbench 6 багатоядерний: 10122 проти 5529), хоча Ryzen 5 4600H має більше ядер (6 ядер / 12 потоків).
  • Енергоефективність M2 значно вища (100 балів у рейтингу), що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.
  • Apple M2 випущений у 2022 році, тоді як Ryzen 5 4600H — у 2020, що пояснює технологічний розрив.
  • Інтегрована графіка M2 також потужніша (31 бал проти 22), що дозволяє виконувати легкі ігри та редагування відео без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1581 1148
Cinebench R23 (багатоядерний) 8667 7935

GeekBench v6

File compression 1130 MB/sec 389.7 MB/sec
Clang compilation 80.4 Klines/sec 44.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 235.3 pages/sec 102.7 pages/sec
PDF Renderer 266.1 Mpixels/sec 161 Mpixels/sec
Text processing 257.4 pages/sec 131.6 pages/sec
Background blur 42.1 images/sec 30.7 images/sec
Photo processing 107 images/sec 42.3 images/sec
Ray tracing 10.5 Mpixels/sec 11 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2589 1492
Geekbench 6 (багатоядерний) 10122 5529

PassMark

Integer math 37 GOps/sec 46.3 GOps/sec
Floating point math 37.9 GOps/sec 27.2 GOps/sec
Find prime numbers 175M Primes/sec 28M Primes/sec
Random string sorting 23.9M Strings/sec 22.1M Strings/sec
Data encryption 9.5 GBytes/sec 12.5 GBytes/sec
Data compression 187.3 MBytes/sec 205.4 MBytes/sec
Physics 1684 Frames/sec 633 Frames/sec
Extended instructions 7.3B Matrices/sec 13.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3901 2433
Passmark CPU (багатоядерний) 15547 14425

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 6 червня 2022 6 січня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 2 (Renoir)
Інтегрована графіка Apple M2 GPU Radeon Vega 6

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 3.5 ГГц 3.0 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 30x
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 20 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 18 Вт 35-54 Вт
Сокет Apple M-Socket FP6
Критична температура Немає даних 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 GPU Radeon Vega 6
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1398 МГц 1500 МГц
Шейдерні блоки 1024 384
TMUs 64 24
ROPs 32 8
Обчислювальні блоки 128 6
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,86 терафлопс 1,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 24 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 68,27 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 3.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 4600H
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M2 чи AMD Ryzen 5 4600H?

Для ігор важливіша потужна дискретна відеокарта. Ryzen 5 4600H частіше встановлюють в ігрові ноутбуки, але сам по собі M2 має кращу однопотокову продуктивність, що може дати перевагу в деяких іграх.

Чи підходить Apple M2 для професійної роботи?

Так, M2 чудово справляється з відеомонтажем, компіляцією коду та обробкою фото завдяки високій однопотоковій продуктивності та енергоефективності. Однак для специфічного ПЗ може знадобитися емуляція.

Який процесор енергоефективніший: M2 чи Ryzen 5 4600H?

Apple M2 значно енергоефективніший. Він має вищий рейтинг енергоефективності (100 балів) і споживає менше енергії, що забезпечує довший час роботи ноутбука від батареї.

Чи можна порівнювати Apple M2 та AMD Ryzen 5 4600H напряму?

Так, порівняння можливе за допомогою синтетичних тестів (Cinebench, Geekbench). M2 показує кращі результати в однопотокових завданнях, а Ryzen 5 4600H — більш доступний варіант для ігрових систем.

Який процесор краще підходить для ноутбука: Apple M2 чи AMD Ryzen 5 4600H?

Якщо вам потрібен легкий та енергоефективний ноутбук для роботи та навчання — обирайте M2. Якщо ви шукаєте потужний ігровий ноутбук з дискретною графікою — Ryzen 5 4600H може бути кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.