Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 vs AMD Ryzen 5 5500U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір між Apple M2 та AMD Ryzen 5 5500U — це рішення між енергоефективністю та універсальністю. M2, створений для MacBook, пропонує високу однопотокову продуктивність і чудову інтегровану графіку, тоді як Ryzen 5 5500U — популярний мобільний чип для ноутбуків на Windows, який забезпечує гідну багатопотокову роботу. Розгляньмо ключові відмінності, щоб визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Apple M2 випереджає AMD Ryzen 5 5500U за більшістю показників: однопотокова продуктивність (Geekbench 6: 2589 проти 1502), багатопотокова (10122 проти 5266) та швидкість обробки даних (File compression: 1130 MB/s проти 504 MB/s). M2 також має кращу інтегровану графіку та вищу енергоефективність. Однак Ryzen 5 5500U залишається гідним вибором для бюджетних ноутбуків, де важлива сумісність з Windows і багатозадачність. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у компактному корпусі — обирайте M2. Якщо ви шукаєте універсальний чип для Windows-лептопа — Ryzen 5 5500U стане непоганим варіантом.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M2 набирає 2589 балів у Geekbench 6, тоді як Ryzen 5 5500U — лише 1502, що робить M2 на 72% швидшим в одноядерних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: M2 має 10122 бали проти 5266 у Ryzen 5 5500U, що дає перевагу майже вдвічі при рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: M2 отримує 31 бал проти 21 у Ryzen 5 5500U, що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та обробці зображень.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний рейтинг 100, але M2 досягає вищих результатів при меншому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM.
  • Швидкість обробки даних: M2 стискає файли зі швидкістю 1130 MB/s, тоді як Ryzen 5 5500U — лише 504 MB/s, що вдвічі повільніше.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1581 1172
Cinebench R23 (багатоядерний) 8667 7092

GeekBench v6

File compression 1130 MB/sec 504.2 MB/sec
Clang compilation 80.4 Klines/sec 32.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 235.3 pages/sec 103.5 pages/sec
PDF Renderer 266.1 Mpixels/sec 151.5 Mpixels/sec
Text processing 257.4 pages/sec 124.6 pages/sec
Background blur 42.1 images/sec 27.2 images/sec
Photo processing 107 images/sec 49.8 images/sec
Ray tracing 10.5 Mpixels/sec 8.97 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2589 1502
Geekbench 6 (багатоядерний) 10122 5266

PassMark

Integer math 37 GOps/sec 46 GOps/sec
Floating point math 37.9 GOps/sec 26.5 GOps/sec
Find prime numbers 175M Primes/sec 26M Primes/sec
Random string sorting 23.9M Strings/sec 19.3M Strings/sec
Data encryption 9.5 GBytes/sec 10.6 GBytes/sec
Data compression 187.3 MBytes/sec 177.2 MBytes/sec
Physics 1684 Frames/sec 536 Frames/sec
Extended instructions 7.3B Matrices/sec 11B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3901 2440
Passmark CPU (багатоядерний) 15547 13015

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 6 червня 2022 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 2 (Lucienne)
Інтегрована графіка Apple M2 GPU Radeon RX Vega 7

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 3.5 ГГц 2.1 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 21x
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 20 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 18 Вт 10-25 Вт
Сокет Apple M-Socket FP6
Критична температура Немає даних 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 GPU Radeon RX Vega 7
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1398 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 1024 448
TMUs 64 28
ROPs 32 8
Обчислювальні блоки 128 7
TGP 15 Вт 10-45 Вт
IGPU FLOPS 2,86 терафлопс 1,61 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 24 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 4.0 3.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 5500U
Макс. ліній PCI Express Немає даних 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Apple M2 чи AMD Ryzen 5 5500U?

Apple M2 має кращу інтегровану графіку (31 бал проти 21), тому він забезпечує вищу продуктивність у легких іграх. Однак для серйозних ігор обидва чипи поступаються дискретним відеокартам.

Чи варто обирати Apple M2 замість Ryzen 5 5500U для роботи з відео?

Так, M2 значно швидший у багатопотокових завданнях: Geekbench 6 багатоядерний — 10122 проти 5266. Це дає перевагу при рендерингу та експорті відео.

Який процесор енергоефективніший: Apple M2 чи AMD Ryzen 5 5500U?

Обидва мають рейтинг енергоефективності 100, але M2 досягає вищої продуктивності при меншому споживанні енергії завдяки 5-нм техпроцесу, тоді як Ryzen 5 5500U використовує 7-нм.

Що вибрати для ноутбука: Apple M2 чи AMD Ryzen 5 5500U?

Якщо ви віддаєте перевагу macOS і потребуєте максимальної продуктивності — обирайте M2. Для Windows-ноутбука з обмеженим бюджетом Ryzen 5 5500U залишається добрим варіантом.

Чи підходить Apple M2 для професійних завдань?

Так, M2 демонструє високу швидкість у компіляції (80.4 Klines/s проти 32.5) та обробці PDF (266.1 Mpixels/s проти 151.5), що робить його чудовим вибором для розробників і дизайнерів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.