Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 vs AMD Ryzen 5 7600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M2 та AMD Ryzen 5 7600 — це два сучасні процесори, які представляють різні архітектурні підходи. M2, створений для екосистеми Apple, пропонує видатну енергоефективність, тоді як Ryzen 5 7600 на архітектурі Zen 4 орієнтований на максимальну сировинну продуктивність у настільних ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7600 випереджає Apple M2 за більшістю показників продуктивності, особливо в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 14344 проти 8667) та однопотоковій роботі (Geekbench 6 одноядерний: 2892 проти 2589). Однак M2 демонструє кращу енергоефективність і впевнено виграє в деяких реальних сценаріях, як-от обробка фото (107 проти 72 зображень/с) та HTML5-браузинг. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для робочих станцій або ігор — обирайте Ryzen 5 7600. Для завдань, де важливі автономність і компактність (ноутбуки MacBook), кращим буде Apple M2.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 5 7600 має значно вищий результат у Cinebench R23 багатоядерний (14344 проти 8667), що робить його кращим для відеомонтажу та компіляції коду.
  • Однопотокова швидкість: Ryzen 5 7600 також лідирує в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2892 проти 2589), забезпечуючи вищу швидкість у більшості повсякденних додатків.
  • Інтегрована графіка: Apple M2 має потужнішу інтегровану графіку (31 бал проти 39 у AMD), що дає перевагу в базовій обробці фото та відео без дискретної карти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але M2 споживає значно менше енергії (типово 15 Вт проти 65 Вт у Ryzen), що критично для ноутбуків.
  • Реальні завдання: M2 швидше обробляє фото (107 проти 72 зображень/с) та веб-сторінки (235 проти 188 сторінок/с), тоді як Ryzen виграє в трасуванні променів (20.7 проти 10.5 Мпікс/с) та стисненні файлів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1581 1858
Cinebench R23 (багатоядерний) 8667 14344

GeekBench v6

File compression 1130 MB/sec 1150 MB/sec
Clang compilation 80.4 Klines/sec 99.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 235.3 pages/sec 188.3 pages/sec
PDF Renderer 266.1 Mpixels/sec 305.6 Mpixels/sec
Text processing 257.4 pages/sec 303.5 pages/sec
Background blur 42.1 images/sec 58.8 images/sec
Photo processing 107 images/sec 72.1 images/sec
Ray tracing 10.5 Mpixels/sec 20.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2589 2892
Geekbench 6 (багатоядерний) 10122 11734

PassMark

Integer math 37 GOps/sec 81.3 GOps/sec
Floating point math 37.9 GOps/sec 48.3 GOps/sec
Find prime numbers 175M Primes/sec 200M Primes/sec
Random string sorting 23.9M Strings/sec 35M Strings/sec
Data encryption 9.5 GBytes/sec 17.8 GBytes/sec
Data compression 187.3 MBytes/sec 306.7 MBytes/sec
Physics 1684 Frames/sec 1793 Frames/sec
Extended instructions 7.3B Matrices/sec 23.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3901 3910
Passmark CPU (багатоядерний) 15547 27095

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 6 червня 2022 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Apple M2 GPU Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 3.5 ГГц 3.8 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,1 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 38x
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 20 млрд 6,57 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 18 Вт 65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM5
Макс. TDP (Boost) Немає даних 88 Вт
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 GPU Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1398 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1024 128
TMUs 64 8
ROPs 32 4
Обчислювальні блоки 128 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,86 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5200
Макс. розмір 24 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 73.4 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 5.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 7600
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M2 чи AMD Ryzen 5 7600?

AMD Ryzen 5 7600 краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та сумісності з дискретними відеокартами. Apple M2 може запускати ігри через Rosetta 2, але поступається в сировинній потужності.

Чи можна порівнювати Apple M2 та AMD Ryzen 5 7600 безпосередньо?

Так, але варто враховувати, що M2 використовується в ноутбуках MacBook, а Ryzen 5 7600 — у настільних ПК. Їхня продуктивність залежить від системи охолодження та енергоспоживання.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Apple M2 споживає значно менше енергії (близько 15 Вт), що робить його ідеальним для автономних пристроїв.

Чи підходить Apple M2 для професійного відеомонтажу?

Так, M2 добре справляється з відеомонтажем у Final Cut Pro завдяки оптимізації, але в багатопотокових завданнях, як-от рендеринг, Ryzen 5 7600 буде швидшим.

Який процесор кращий для компіляції коду?

AMD Ryzen 5 7600 виграє в компіляції (99.9 Klines/с проти 80.4 Klines/с), тому для розробників, які працюють з великими проектами, він буде кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.