Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 vs AMD Ryzen 5 8540U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M2 та AMD Ryzen 5 8540U — два сучасні процесори, що змагаються в сегменті ультрабуків та компактних ноутбуків. M2 дебютував у 2022 році як флагманський ARM-чип Apple, тоді як Ryzen 5 8540U (архітектура Zen 4) вийшов наприкінці 2023-го. Обидва мають однаковий загальний рейтинг 55 балів, але демонструють різні сильні сторони. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, енергоефективності та ігровій продуктивності.

Короткий висновок. Обидва процесори отримали однаковий загальний бал 55, але їхні профілі суттєво різняться. AMD Ryzen 5 8540U випереджає Apple M2 у багатоядерних тестах Cinebench R23 (10492 проти 8667) та Passmark багатоядерний (18433 проти 15547), що робить його кращим для ресурсомістких завдань. Натомість Apple M2 демонструє вищу швидкість в одноядерному Geekbench 6 (2589 проти 2447) та значно кращу обробку фото (107 проти 74,8 зображень/с). Обидва мають однакову енергоефективність (100 балів), тому вибір залежить від пріоритетів: багатозадачність — Ryzen, креативні задачі — M2.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 5 8540U значно потужніший у Cinebench R23 (10492 проти 8667) та Passmark багатоядерний (18433 проти 15547), що дає перевагу в рендерингу та компіляції.
  • Одноядерна швидкість: Apple M2 лідирує в Geekbench 6 одноядерний (2589 проти 2447) та Passmark одноядерний (3901 проти 3700), що важливо для повсякденних завдань і відгуку інтерфейсу.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 8540U має трохи вищий бал за графіку (33 проти 31), але Apple M2 швидше обробляє фото (107 проти 74,8 зображень/с), тоді як AMD краще в трасуванні променів (13,7 проти 10,5 Мпікс/с).
  • Компіляція та стиснення: Apple M2 значно швидше компілює код Clang (80,4 проти 62,7 Klines/sec) та стискає файли (1130 проти 1010 MB/sec), що робить його кращим для розробників.
  • Веб- та PDF-продуктивність: Apple M2 випереджає в HTML 5 Browser (235,3 проти 179,9 сторінок/с) та PDF Renderer (266,1 проти 226,9 Мпікс/с), забезпечуючи плавнішу роботу з веб-контентом.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1581 1801
Cinebench R23 (багатоядерний) 8667 10492

GeekBench v6

File compression 1130 MB/sec 1010 MB/sec
Clang compilation 80.4 Klines/sec 62.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 235.3 pages/sec 179.9 pages/sec
PDF Renderer 266.1 Mpixels/sec 226.9 Mpixels/sec
Text processing 257.4 pages/sec 247.2 pages/sec
Background blur 42.1 images/sec 42.7 images/sec
Photo processing 107 images/sec 74.8 images/sec
Ray tracing 10.5 Mpixels/sec 13.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2589 2447
Geekbench 6 (багатоядерний) 10122 9174

PassMark

Integer math 37 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 37.9 GOps/sec 35.4 GOps/sec
Find prime numbers 175M Primes/sec 72M Primes/sec
Random string sorting 23.9M Strings/sec 23.7M Strings/sec
Data encryption 9.5 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 187.3 MBytes/sec 212.9 MBytes/sec
Physics 1684 Frames/sec 1059 Frames/sec
Extended instructions 7.3B Matrices/sec 15.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3901 3700
Passmark CPU (багатоядерний) 15547 18433

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 6 червня 2022 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 4 (Hawk Point)
Інтегрована графіка Apple M2 GPU Radeon 740M

Процесор

Ядер 4 2
Потоковий 4 4
Частота 3.5 ГГц 3.2 ГГц
Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2,4 ГГц 3 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 32x
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 20 млрд 20,9 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 18 Вт 15-30 Вт
Сокет Apple M-Socket FP7
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 GPU Radeon 740M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1398 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
TMUs 64 16
ROPs 32 8
Обчислювальні блоки 128 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,86 терафлопс 1,43 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 24 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 8540U
Макс. ліній PCI Express Немає даних 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M2 чи AMD Ryzen 5 8540U?

AMD Ryzen 5 8540U має невелику перевагу в інтегрованій графіці (33 бали проти 31) та краще трасування променів (13,7 проти 10,5 Мпікс/с), що робить його трохи кращим для ігор. Однак обидва чипи орієнтовані на ультрабуки, тому для серйозного геймінгу варто розглянути дискретну відеокарту.

Чи варто вибирати Apple M2 замість Ryzen 5 8540U для роботи з фото?

Так, Apple M2 значно швидше обробляє фото (107 проти 74,8 зображень/с) та має вищу продуктивність в одноядерних тестах. Це робить його кращим вибором для фотографів і дизайнерів, які працюють у macOS.

Який процесор енергоефективніший: Apple M2 чи AMD Ryzen 5 8540U?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), тому вони рівні за цим параметром. Обидва підходять для тонких ноутбуків із тривалим часом автономної роботи.

Для яких завдань краще підходить AMD Ryzen 5 8540U?

AMD Ryzen 5 8540U кращий для багатопотокових завдань, таких як рендеринг відео, 3D-моделювання та компіляція великих проектів, завдяки вищим багатоядерним балам у Cinebench R23 та Passmark.

Який процесор обрати для програмування: Apple M2 чи AMD Ryzen 5 8540U?

Apple M2 краще підходить для програмування завдяки швидшій компіляції Clang (80,4 проти 62,7 Klines/sec) та вищій швидкості стиснення файлів. Однак Ryzen 5 8540U може бути кращим для паралельних обчислень.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.