Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 vs AMD Ryzen 5 8600G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M2 та AMD Ryzen 5 8600G — це двобій двох потужних процесорів різних архітектур. M2 від Apple, випущений у 2022 році, встановлює стандарти енергоефективності в ARM-екосистемі, тоді як Ryzen 5 8600G (2024) пропонує високу багатопотокову продуктивність і модернізовану графіку RDNA 3. Який чип краще впорається з вашими завданнями — розбираємося в деталях.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 8600G випереджає Apple M2 за більшістю синтетичних тестів, особливо в багатопотокових сценаріях: Cinebench R23 багатоядерний — 13628 проти 8667, Passmark багатоядерний — 25394 проти 15547. Однак Apple M2 демонструє кращу однопотокову ефективність у Passmark (3901 проти 3888) і виграє в енергоефективності завдяки ARM-архітектурі. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для робочих станцій — обирайте Ryzen 5 8600G. Для ноутбуків з тривалою автономністю та інтеграцією в екосистему Apple — M2.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 5 8600G значно потужніший — Cinebench R23 багатоядерний 13628 проти 8667 у M2, що на 57% вище.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 8600G з графікою RDNA 3 набирає 39 балів проти 31 у M2, що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та рендерингу.
  • Однопотокова продуктивність: M2 трохи поступається в Geekbench 6 (2589 проти 2727), але майже рівний у Passmark (3901 проти 3888), демонструючи високу ефективність на ядро.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів, але M2 споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ультрабуків.
  • Дата виходу: Ryzen 5 8600G новіший (2024) проти M2 (2022), що дає йому перевагу в сучасних інструкціях та підтримці пам'яті.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1581 1782
Cinebench R23 (багатоядерний) 8667 13628

GeekBench v6

File compression 1130 MB/sec 1270 MB/sec
Clang compilation 80.4 Klines/sec 85.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 235.3 pages/sec 269.9 pages/sec
PDF Renderer 266.1 Mpixels/sec 330.3 Mpixels/sec
Text processing 257.4 pages/sec 284 pages/sec
Background blur 42.1 images/sec 60.9 images/sec
Photo processing 107 images/sec 109.2 images/sec
Ray tracing 10.5 Mpixels/sec 18.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2589 2727
Geekbench 6 (багатоядерний) 10122 12463

PassMark

Integer math 37 GOps/sec 78 GOps/sec
Floating point math 37.9 GOps/sec 48.1 GOps/sec
Find prime numbers 175M Primes/sec 98M Primes/sec
Random string sorting 23.9M Strings/sec 33.8M Strings/sec
Data encryption 9.5 GBytes/sec 17.4 GBytes/sec
Data compression 187.3 MBytes/sec 295.9 MBytes/sec
Physics 1684 Frames/sec 1487 Frames/sec
Extended instructions 7.3B Matrices/sec 22.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3901 3888
Passmark CPU (багатоядерний) 15547 25394

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 6 червня 2022 8 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Apple M2 GPU Radeon 760M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 3.5 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 43x
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 20 млрд 25 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 18 Вт 45-65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM5
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 GPU Radeon 760M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1398 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 1024 512
TMUs 64 32
ROPs 32 16
Обчислювальні блоки 128 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,86 терафлопс 2,87 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5200
Макс. розмір 24 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 8600G
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M2 чи AMD Ryzen 5 8600G?

AMD Ryzen 5 8600G має потужнішу інтегровану графіку RDNA 3 (39 балів проти 31), тому він краще підходить для легких ігор. M2 також здатний запускати ігри, але поступається в сумісності та продуктивності.

Чи варто вибирати Apple M2 замість Ryzen 5 8600G для роботи з відео?

Для відеомонтажу Ryzen 5 8600G виграє завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний 13628 проти 8667). Однак M2 краще оптимізований у Final Cut Pro, що може компенсувати різницю.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Apple M2 споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його кращим вибором для ноутбуків з тривалою автономністю.

Чи підходить AMD Ryzen 5 8600G для продуктивної роботи?

Так, Ryzen 5 8600G чудово справляється з компіляцією, архівацією та рендерингом завдяки високим показникам у Clang compilation (85.2 Klines/sec) та File compression (1270 MB/sec).

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

AMD Ryzen 5 8600G трохи випереджає M2 у Geekbench 6 (2727 проти 2589) та Cinebench R23 (1782 проти 1581), але M2 майже рівний у Passmark (3901 проти 3888). Різниця незначна для повсякденних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.