Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 vs AMD Ryzen 7 5700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M2 і AMD Ryzen 7 5700X — це два потужні процесори, що вийшли у 2022 році, але призначені для різних платформ. M2 встановлюється в MacBook Air, MacBook Pro та Mac mini, тоді як Ryzen 7 5700X — це настільний CPU для сокета AM4. Обидва мають однаковий загальний рейтинг 55 балів, але суттєво відрізняються за архітектурою, енергоспоживанням та сценаріями використання. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні та слабкі сторони на основі бенчмарків та реальних завдань.

Короткий висновок. Apple M2 виграє в однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2589 проти 2166) та енергоефективності (100 балів), що робить його ідеальним для ноутбуків із тривалим часом автономної роботи. Натомість AMD Ryzen 7 5700X демонструє значно вищу багатопотокову потужність у Cinebench R23 (14077 проти 8667) та Passmark (26658 проти 15547), що краще підходить для рендерингу, компіляції та інших ресурсомістких завдань на стаціонарному ПК. Вибір залежить від вашої платформи та пріоритетів: мобільність проти максимальної багатоядерної продуктивності.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M2 перевершує Ryzen 7 5700X у Geekbench 6 (2589 проти 2166) та Cinebench R23 (1581 проти 1510), що забезпечує швидшу роботу в більшості повсякденних додатків.
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 5700X значно потужніший у багатоядерних тестах: Cinebench R23 (14077 проти 8667) та Passmark (26658 проти 15547), що робить його кращим для рендерингу та відеомонтажу.
  • Енергоефективність: Обидва мають максимальний бал 100, але M2 споживає значно менше енергії (близько 15 Вт), тоді як Ryzen 7 5700X потребує 65 Вт, що важливо для мобільних пристроїв.
  • Інтегрована графіка: Apple M2 має потужнішу інтегровану графіку (31 бал проти 37 у Ryzen, але цей показник у AMD враховує відсутність iGPU — насправді Ryzen 7 5700X не має вбудованого відеоядра, тому для нього потрібна дискретна відеокарта.
  • Платформа та застосування: M2 доступний лише в Mac, тоді як Ryzen 7 5700X — універсальний настільний процесор для AM4, сумісний з широким вибором материнських плат та відеокарт.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1581 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 8667 14077

GeekBench v6

File compression 1130 MB/sec 1060 MB/sec
Clang compilation 80.4 Klines/sec 78.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 235.3 pages/sec 209.4 pages/sec
PDF Renderer 266.1 Mpixels/sec 307.8 Mpixels/sec
Text processing 257.4 pages/sec 217.9 pages/sec
Background blur 42.1 images/sec 41.4 images/sec
Photo processing 107 images/sec 76.8 images/sec
Ray tracing 10.5 Mpixels/sec 18.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2589 2166
Geekbench 6 (багатоядерний) 10122 10313

PassMark

Integer math 37 GOps/sec 93.4 GOps/sec
Floating point math 37.9 GOps/sec 51.8 GOps/sec
Find prime numbers 175M Primes/sec 122M Primes/sec
Random string sorting 23.9M Strings/sec 33.4M Strings/sec
Data encryption 9.5 GBytes/sec 20.2 GBytes/sec
Data compression 187.3 MBytes/sec 323.2 MBytes/sec
Physics 1684 Frames/sec 1351 Frames/sec
Extended instructions 7.3B Matrices/sec 21.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3901 3382
Passmark CPU (багатоядерний) 15547 26658

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 6 червня 2022 15 березня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 3 (Vermeer)
Інтегрована графіка Apple M2 GPU Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 3.5 ГГц 3,4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 34x
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 20 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 18 Вт 65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура Немає даних 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 GPU Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1398 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
TMUs 64 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 128 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,86 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
Макс. розмір 24 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 51,2 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 5700X
Макс. ліній PCI Express Немає даних 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Apple M2 чи AMD Ryzen 7 5700X?

AMD Ryzen 7 5700X краще підходить для ігор завдяки вищій багатоядерній продуктивності та сумісності з потужними дискретними відеокартами. Apple M2 має обмежену ігрову екосистему macOS.

Чи можна порівнювати Apple M2 і AMD Ryzen 7 5700X безпосередньо?

Так, але варто враховувати різні платформи: M2 — мобільний процесор для Mac, а Ryzen 7 5700X — настільний CPU для ПК. Вони оптимізовані для різних завдань і сценаріїв використання.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100 балів, але Apple M2 споживає близько 15 Вт, тоді як AMD Ryzen 7 5700X — 65 Вт, що робить M2 значно економнішим для ноутбуків.

Для яких завдань краще підходить Apple M2?

Apple M2 ідеальний для повсякденних завдань, роботи з текстом, фото, веб-серфінгу та легкого відеомонтажу завдяки високій однопотоковій продуктивності та енергоефективності.

Чи варто обирати AMD Ryzen 7 5700X для рендерингу та компіляції?

Так, Ryzen 7 5700X значно швидший у багатоядерних завданнях, таких як рендеринг, компіляція коду та наукові розрахунки, завдяки вищим показникам у Cinebench та Passmark.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.