Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 vs AMD Ryzen 7 7700

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі процесорів конкуренція між ARM-архітектурою Apple та x86-рішеннями AMD стає дедалі цікавішою. Apple M2, випущений у 2022 році, пропонує видатну енергоефективність та інтеграцію з екосистемою Mac. Натомість AMD Ryzen 7 7700 (2023) — це потужний 8-ядерний чип на архітектурі Zen 4, орієнтований на високу багатопотокову продуктивність. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M2 виграє в енергоефективності та однопотоковій продуктивності на ват, що робить його ідеальним для ноутбуків MacBook Air/Pro. AMD Ryzen 7 7700, своєю чергою, значно потужніший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 18760 проти 8667) і має кращу інтегровану графіку (Radeon 610M). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для рендерингу, компіляції або ігор на ПК — обирайте Ryzen 7 7700. Для мобільності, автономності та завдань у macOS — Apple M2.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 7700 має майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23 (багатоядерний) — 18760 проти 8667 у Apple M2, що робить його значно швидшим у рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 7 7700 також випереджає M2 у Geekbench 6 (одноядерний) — 2918 проти 2589, хоча розрив менший, ніж у багатопотокових тестах.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Apple M2 споживає значно менше енергії (близько 15 Вт TDP проти 65 Вт у Ryzen), що критично для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 7700 має кращу інтегровану графіку (Radeon 610M) з рейтингом 47 проти 31 у M2, що забезпечує вищу продуктивність у легких іграх та графічних завданнях.
  • Бенчмарки: У Passmark багатоядерний тест Ryzen 7 7700 набирає 34624, що більш ніж удвічі перевищує результат M2 (15547), підтверджуючи його перевагу в багатопотокових сценаріях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1581 1930
Cinebench R23 (багатоядерний) 8667 18760

GeekBench v6

File compression 1130 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 80.4 Klines/sec 123.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 235.3 pages/sec 317.5 pages/sec
PDF Renderer 266.1 Mpixels/sec 441.8 Mpixels/sec
Text processing 257.4 pages/sec 305.3 pages/sec
Background blur 42.1 images/sec 68.9 images/sec
Photo processing 107 images/sec 115.5 images/sec
Ray tracing 10.5 Mpixels/sec 25.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2589 2918
Geekbench 6 (багатоядерний) 10122 15543

PassMark

Integer math 37 GOps/sec 111.7 GOps/sec
Floating point math 37.9 GOps/sec 66.6 GOps/sec
Find prime numbers 175M Primes/sec 176M Primes/sec
Random string sorting 23.9M Strings/sec 47.1M Strings/sec
Data encryption 9.5 GBytes/sec 24.1 GBytes/sec
Data compression 187.3 MBytes/sec 408.4 MBytes/sec
Physics 1684 Frames/sec 1991 Frames/sec
Extended instructions 7.3B Matrices/sec 30.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3901 4063
Passmark CPU (багатоядерний) 15547 34624

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 6 червня 2022 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Apple M2 GPU Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 3.5 ГГц 3.8 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,3 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 38x
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 20 млрд 6,57 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 18 Вт 65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM5
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 GPU Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1398 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1024 128
TMUs 64 8
ROPs 32 4
Обчислювальні блоки 128 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,86 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5200
Макс. розмір 24 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 73.4 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 5.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 7700
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M2 чи AMD Ryzen 7 7700?

AMD Ryzen 7 7700 кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Apple M2 також здатний запускати ігри, але через обмеження macOS і меншу продуктивність GPU він поступається.

Чи можна порівнювати Apple M2 з AMD Ryzen 7 7700 для роботи з відео?

Так. Для рендерингу відео Ryzen 7 7700 значно швидший завдяки вищій багатопотоковій продуктивності. Однак Apple M2 має апаратне прискорення кодеків у macOS, що може бути ефективним у Final Cut Pro.

Який процесор енергоефективніший: Apple M2 чи AMD Ryzen 7 7700?

Apple M2 значно енергоефективніший: його TDP становить близько 15 Вт, тоді як Ryzen 7 7700 споживає до 65 Вт. Це робить M2 ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи підходить AMD Ryzen 7 7700 для компіляції коду?

Так, Ryzen 7 7700 чудово підходить для компіляції: у тесті Clang compilation він показує 123.1 Klines/sec проти 80.4 Klines/sec у M2, що майже на 50% швидше.

Який процесор обрати для звичайних офісних завдань?

Для офісних завдань (текст, браузер, PDF) обидва процесори справляються відмінно. Apple M2 може бути кращим вибором через нижче енергоспоживання та тихішу роботу в ноутбуках.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.