Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 vs AMD Ryzen 7 7735U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M2 та AMD Ryzen 7 7735U — два потужні процесори, що змагаються в сегменті ультрабуків та ноутбуків середнього класу. M2, представлений у 2022 році, робить ставку на архітектуру ARM і високу енергоефективність, тоді як Ryzen 7 7735U (2023 рік) пропонує 8 ядер Zen 3+ та інтегровану графіку RDNA 2. Який з них краще впорається з повсякденними завданнями, роботою та іграми? Розглянемо ключові відмінності, результати тестів і сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M2 виграє в однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2589 проти 1976) та швидкості роботи з вебом і фото, що робить його ідеальним для креативних завдань і повсякденного використання в екосистемі Apple. AMD Ryzen 7 7735U, натомість, демонструє кращу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (10085 проти 8667) і вищу швидкість трасування променів (18.5 проти 10.5 Mpixels/сек), що робить його привабливішим для рендерингу та ігор. Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), тому вибір залежить від ваших завдань: M2 — для macOS, Ryzen — для Windows і багатопотокових навантажень.

Основні відмінності

  • Apple M2 має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (2589 проти 1976) та Passmark одноядерний (3901 проти 3279), що забезпечує швидшу реакцію в повсякденних завданнях.
  • AMD Ryzen 7 7735U перевершує в багатопотокових тестах: Cinebench R23 багатоядерний (10085 проти 8667) та Passmark багатоядерний (21191 проти 15547), що важливо для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка в Ryzen 7 7735U краще справляється з трасуванням променів (18.5 проти 10.5 Mpixels/сек), тоді як M2 швидше обробляє фото (107 проти 66.8 зображень/сек).
  • Apple M2 значно швидший у роботі з вебом: HTML 5 Browser (235.3 проти 160.3 сторінок/сек) та стисненні файлів (1130 проти 729.6 MB/сек), що робить його кращим для офісних і мультимедійних завдань.
  • AMD Ryzen 7 7735U випущений пізніше (січень 2023 проти червня 2022) і пропонує сумісність з платформою Windows x86, тоді як M2 працює виключно на macOS з оптимізацією під ARM.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1581 1490
Cinebench R23 (багатоядерний) 8667 10085

GeekBench v6

File compression 1130 MB/sec 729.6 MB/sec
Clang compilation 80.4 Klines/sec 71.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 235.3 pages/sec 160.3 pages/sec
PDF Renderer 266.1 Mpixels/sec 254.5 Mpixels/sec
Text processing 257.4 pages/sec 205.1 pages/sec
Background blur 42.1 images/sec 41.1 images/sec
Photo processing 107 images/sec 66.8 images/sec
Ray tracing 10.5 Mpixels/sec 18.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2589 1976
Geekbench 6 (багатоядерний) 10122 8697

PassMark

Integer math 37 GOps/sec 81.7 GOps/sec
Floating point math 37.9 GOps/sec 44 GOps/sec
Find prime numbers 175M Primes/sec 59M Primes/sec
Random string sorting 23.9M Strings/sec 26.8M Strings/sec
Data encryption 9.5 GBytes/sec 16.3 GBytes/sec
Data compression 187.3 MBytes/sec 256 MBytes/sec
Physics 1684 Frames/sec 1013 Frames/sec
Extended instructions 7.3B Matrices/sec 16.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3901 3279
Passmark CPU (багатоядерний) 15547 21191

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 6 червня 2022 5 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 3+ (Rembrandt)
Інтегрована графіка Apple M2 GPU Radeon 680M

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 3.5 ГГц 2.7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,75 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 27x
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 20 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 18 Вт 28 Вт
Сокет Apple M-Socket FP7
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 GPU Radeon 680M
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1398 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1024 768
TMUs 64 48
ROPs 32 32
Обчислювальні блоки 128 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,86 терафлопс 3,38 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 24 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 7735U
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M2 чи AMD Ryzen 7 7735U?

AMD Ryzen 7 7735U має перевагу в трасуванні променів (18.5 проти 10.5 Mpixels/сек) і вищу багатопотокову продуктивність, що робить його кращим для ігор на Windows. Однак для ігор, оптимізованих під macOS, M2 також може бути хорошим вибором.

Чи варто вибирати Apple M2 для роботи з відео та фото?

Так, Apple M2 чудово підходить для фотообробки (107 зображень/сек) і роботи з PDF (266.1 Mpixels/сек), що робить його ідеальним для креативних завдань у macOS. Однак для складного 3D-рендерингу Ryzen 7 7735U може бути продуктивнішим.

Який процесор енергоефективніший: Apple M2 чи AMD Ryzen 7 7735U?

Обидва процесори отримали однаковий бал енергоефективності (100), тому вони рівні за цим параметром. Однак M2 працює на ARM-архітектурі, що часто забезпечує кращу автономність у ноутбуках Apple.

Чи підходить AMD Ryzen 7 7735U для компіляції коду?

Так, Ryzen 7 7735U показує хороші результати в Clang compilation (71.8 Klines/сек), хоча M2 трохи швидший (80.4 Klines/сек). Для багатопотокових завдань, як-от компіляція, Ryzen може бути кращим завдяки вищим багатоядерним показникам.

Який процесор обрати для ультрабука: Apple M2 чи AMD Ryzen 7 7735U?

Вибір залежить від операційної системи: Apple M2 ідеальний для macOS з високою продуктивністю в однопотокових завданнях, тоді як AMD Ryzen 7 7735U кращий для Windows-ноутбуків завдяки багатопотоковій потужності та сумісності з x86-додатками.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.