Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 vs AMD Ryzen 9 3900XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M2 та AMD Ryzen 9 3900XT — це двобій архітектур різних поколінь і платформ. M2, створений для екосистеми Apple, вирізняється високою енергоефективністю та потужним однопотоковим виконанням. Натомість Ryzen 9 3900XT — 12-ядерний монстр для настільних ПК, який пропонує видатну багатопотокову продуктивність. Розглянемо ключові відмінності за бенчмарками, кількістю ядер, частотами та сценаріями використання.

Короткий висновок. Apple M2 виграє в однопотокових завданнях (Geekbench 6: 2589 проти 1680) та енергоефективності (100 балів), але поступається в багатопотоковій роботі: Cinebench R23 багатоядерний — 8667 проти 18404 у Ryzen 9 3900XT. AMD також лідирує в компіляції коду (111.3 Klines/sec проти 80.4) та рейтрейсингу (26.4 Mpixels/sec). Якщо вам потрібен потужний багатоядерний процесор для робочих станцій — обирайте Ryzen 9 3900XT. Для ноутбуків Mac із чудовою автономністю та швидкістю в повсякденних задачах краще підійде M2.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 9 3900XT майже вдвічі потужніший у Cinebench R23 (18404 проти 8667) завдяки 12 ядрам проти 8 у M2.
  • Однопотокова швидкість: Apple M2 значно випереджає в Geekbench 6 (2589 проти 1680) та Passmark одноядерний (3901 проти 2746).
  • Енергоефективність: M2 отримав максимальний бал (100) — він споживає значно менше енергії, що критично для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: M2 має вищий бал (31 проти 41 у Ryzen), але AMD демонструє кращу продуктивність у рейтрейсингу (26.4 проти 10.5 Mpixels/sec).
  • Спеціалізовані задачі: Ryzen 9 3900XT швидше компілює код (111.3 Klines/sec) і рендерить PDF (335.3 Mpixels/sec), тоді як M2 краще обробляє текст (257.4 pages/sec) та фото (107 images/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1581 1354
Cinebench R23 (багатоядерний) 8667 18404

GeekBench v6

File compression 1130 MB/sec 1040 MB/sec
Clang compilation 80.4 Klines/sec 111.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 235.3 pages/sec 217.5 pages/sec
PDF Renderer 266.1 Mpixels/sec 335.3 Mpixels/sec
Text processing 257.4 pages/sec 143.6 pages/sec
Background blur 42.1 images/sec 32.4 images/sec
Photo processing 107 images/sec 74.9 images/sec
Ray tracing 10.5 Mpixels/sec 26.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2589 1680
Geekbench 6 (багатоядерний) 10122 10907

PassMark

Integer math 37 GOps/sec 100 GOps/sec
Floating point math 37.9 GOps/sec 58.6 GOps/sec
Find prime numbers 175M Primes/sec 215M Primes/sec
Random string sorting 23.9M Strings/sec 48.5M Strings/sec
Data encryption 9.5 GBytes/sec 28.7 GBytes/sec
Data compression 187.3 MBytes/sec 452.7 MBytes/sec
Physics 1684 Frames/sec 1797 Frames/sec
Extended instructions 7.3B Matrices/sec 28.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3901 2746
Passmark CPU (багатоядерний) 15547 32670

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 6 червня 2022 7 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 2 (Matisse)
Інтегрована графіка Apple M2 GPU Немає

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 4 24
Частота 3.5 ГГц 3.8 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 24
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 38x
Кеш 3-го рівня Немає даних 64 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 20 млрд 3,8 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 18 Вт 105 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 GPU Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1398 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
TMUs 64 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 128 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,86 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
Макс. розмір 24 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 3900XT
Макс. ліній PCI Express Немає даних 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Apple M2 має потужнішу інтегровану графіку (бал 31 проти 41 у Ryzen), але AMD Ryzen 9 3900XT може бути кращим у поєднанні з дискретною відеокартою завдяки більшій кількості ядер. Для сучасних ігор важливіша однопотокова продуктивність — тут M2 попереду.

Що обрати для відеомонтажу: M2 чи Ryzen 9 3900XT?

Для відеомонтажу важлива багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 3900XT значно потужніший у Cinebench R23 (18404 проти 8667). Однак M2 пропонує кращу енергоефективність та оптимізацію в екосистемі Apple, що може бути вирішальним для мобільних рішень.

Чи можна порівнювати Apple M2 та AMD Ryzen 9 3900XT напряму?

Так, але слід враховувати різні платформи: M2 встановлений у MacBook та iMac, а Ryzen 9 3900XT — для настільних ПК на x86. Вибір залежить від вашої екосистеми та потреб у багатопотоковості.

Який процесор енергоефективніший?

Apple M2 є лідером з енергоефективності (100 балів). Завдяки архітектурі ARM він споживає значно менше енергії, що забезпечує довшу автономність у ноутбуках. Ryzen 9 3900XT споживає більше, але пропонує вищу обчислювальну потужність.

Який процесор краще підходить для програмування та компіляції?

Для компіляції коду AMD Ryzen 9 3900XT швидший (111.3 Klines/sec проти 80.4). Однак M2 виграє в однопотокових задачах, що важливо для швидкості роботи IDE та повсякденних операцій.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.