Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M2 vs AMD Ryzen 9 5950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M2 та AMD Ryzen 9 5950X — два потужні процесори, що представляють різні архітектури та платформи. M2 створений для екосистеми Apple з акцентом на енергоефективність, тоді як Ryzen 9 5950X — флагманський десктопний чип AMD для максимальної багатопотокової продуктивності. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам визначитися з вибором.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 5950X значно випереджає Apple M2 у багатопотокових завданнях завдяки 16 ядрам та 32 потокам, що підтверджується майже втричі вищим результатом у Cinebench R23 багатоядерному (26017 проти 8667). Однак Apple M2 демонструє кращу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2589 проти 2276) та вищу енергоефективність, що робить його ідеальним для ноутбуків. Вибір залежить від ваших потреб: Ryzen 9 5950X підходить для рендерингу та відеомонтажу, а M2 — для повсякденних завдань і роботи в екосистемі Apple.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: AMD Ryzen 9 5950X має 16 ядер та 32 потоки, тоді як Apple M2 — 8 ядер (4 продуктивних + 4 енергоефективних), що дає перевагу AMD у багатопотокових завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 5950X набирає 26017 балів у Cinebench R23 багатоядерному, що майже втричі більше за 8667 балів у M2.
  • Однопотокова продуктивність: Apple M2 випереджає Ryzen 9 5950X у Geekbench 6 однопотоковому (2589 проти 2276) та Passmark однопотоковому (3901 проти 3468).
  • Інтегрована графіка: M2 оснащений потужнішою інтегрованою графікою (10 ядер GPU), що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Енергоспоживання: Apple M2 споживає значно менше енергії (близько 15-20 Вт TDP), ніж Ryzen 9 5950X (105 Вт TDP), що робить його ідеальним для тонких та легких ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1581 1614
Cinebench R23 (багатоядерний) 8667 26017

GeekBench v6

File compression 1130 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 80.4 Klines/sec 147.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 235.3 pages/sec 224.5 pages/sec
PDF Renderer 266.1 Mpixels/sec 372.1 Mpixels/sec
Text processing 257.4 pages/sec 222.5 pages/sec
Background blur 42.1 images/sec 28.4 images/sec
Photo processing 107 images/sec 85 images/sec
Ray tracing 10.5 Mpixels/sec 38.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2589 2276
Geekbench 6 (багатоядерний) 10122 12728

PassMark

Integer math 37 GOps/sec 187.6 GOps/sec
Floating point math 37.9 GOps/sec 100.2 GOps/sec
Find prime numbers 175M Primes/sec 233M Primes/sec
Random string sorting 23.9M Strings/sec 65.5M Strings/sec
Data encryption 9.5 GBytes/sec 39.8 GBytes/sec
Data compression 187.3 MBytes/sec 626.1 MBytes/sec
Physics 1684 Frames/sec 1898 Frames/sec
Extended instructions 7.3B Matrices/sec 40.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3901 3468
Passmark CPU (багатоядерний) 15547 45602

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 6 червня 2022 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M2 Zen 3 (Vermeer)
Інтегрована графіка Apple M2 GPU Немає

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 4 32
Частота 3.5 ГГц 3,4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 8 32
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Множник Немає даних 34x
Кеш 3-го рівня Немає даних 64 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 20 млрд 4,15 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 18 Вт 105 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M2 GPU Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1398 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
TMUs 64 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 128 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,86 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
Макс. розмір 24 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 5950X
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M2 чи AMD Ryzen 9 5950X?

AMD Ryzen 9 5950X кращий для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та сумісності з потужними дискретними відеокартами. Однак Apple M2 з інтегрованою графікою підходить для казуальних ігор та ігор з оптимізацією під macOS.

Який процесор енергоефективніший: M2 чи Ryzen 9 5950X?

Apple M2 значно енергоефективніший завдяки архітектурі ARM та низькому TDP (15-20 Вт). Ryzen 9 5950X споживає до 105 Вт, що робить M2 кращим вибором для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи підходить Apple M2 для професійних завдань, таких як відеомонтаж?

Так, Apple M2 добре справляється з відеомонтажем у Final Cut Pro завдяки оптимізації та інтегрованій графіці. Однак для складних 3D-рендерінгів та багатозадачності Ryzen 9 5950X буде продуктивнішим.

Який процесор має вищу однопотокову продуктивність?

Apple M2 демонструє вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2589 проти 2276) та Passmark (3901 проти 3468), що забезпечує швидшу роботу в повсякденних додатках та браузері.

Який процесор вибрати для роботи з архівацією та компіляцією коду?

AMD Ryzen 9 5950X кращий для компіляції коду (147.1 Klines/sec проти 80.4 Klines/sec) та архівації (1120 MB/sec проти 1130 MB/sec, де M2 має незначну перевагу). Для багатопотокових завдань Ryzen 9 5950X є очевидним вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.