Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M3 Max vs AMD Ryzen 5 2600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M3 Max та AMD Ryzen 5 2600X – це двобій сучасного чипа для професійних MacBook із процесором попереднього покоління для настільних ПК. M3 Max, випущений у 2023 році, пропонує архітектуру ARM, високу енергоефективність та інтегровану графіку. Ryzen 5 2600X (2018) – це 6-ядерний 12-потоковий CPU на архітектурі Zen+, який досі популярний серед бюджетних збірок. Ми порівняємо їх за ключовими параметрами: однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, енергоспоживанням та тестами.

Короткий висновок. Apple M3 Max значно перевершує AMD Ryzen 5 2600X за всіма показниками продуктивності. У Cinebench R23 багатоядерний результат M3 Max (24020 балів) майже втричі вищий, ніж у Ryzen (7523 бали). Однопотокова продуктивність також на користь M3 Max: Geekbench 6 – 3227 проти 1272. Енергоефективність обох процесорів оцінена однаково (100 балів), але M3 Max має набагато потужнішу інтегровану графіку. Якщо вам потрібна максимальна швидкість для відеомонтажу, 3D-рендерингу чи компіляції коду – M3 Max поза конкуренцією. Ryzen 5 2600X залишається доступним варіантом для базових завдань, але поступається за всіма фронтами.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M3 Max набирає 24020 балів у Cinebench R23, що в 3,2 рази більше, ніж 7523 бали у Ryzen 5 2600X.
  • Однопотокова швидкість: у Geekbench 6 M3 Max отримує 3227 балів проти 1272 у Ryzen – різниця більш ніж удвічі.
  • Інтегрована графіка: M3 Max має оцінку 55 балів, тоді як Ryzen 5 2600X – лише 21 бал. M3 Max краще підходить для роботи з графікою без дискретної відеокарти.
  • Робота з файлами: швидкість стиснення файлів у M3 Max – 2190 MB/с, у Ryzen – 528.6 MB/с. Це в 4 рази швидше.
  • Трасування променів: M3 Max обробляє 30.6 Mpixels/с, Ryzen – 9.89 Mpixels/с, що робить M3 Max значно продуктивнішим для 3D-рендерингу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1950 1094
Cinebench R23 (багатоядерний) 24020 7523

GeekBench v6

File compression 2190 MB/sec 528.6 MB/sec
Clang compilation 198.5 Klines/sec 46 Klines/sec
HTML 5 Browser 557.3 pages/sec 133.2 pages/sec
PDF Renderer 648.9 Mpixels/sec 172.1 Mpixels/sec
Text processing 309.1 pages/sec 112.6 pages/sec
Background blur 68.9 images/sec 24.5 images/sec
Photo processing 183.5 images/sec 52.9 images/sec
Ray tracing 30.6 Mpixels/sec 9.89 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3227 1272
Geekbench 6 (багатоядерний) 21167 5577

PassMark

Integer math 91.4 GOps/sec 47.5 GOps/sec
Floating point math 131.7 GOps/sec 24.3 GOps/sec
Find prime numbers 575M Primes/sec 38M Primes/sec
Random string sorting 61.8M Strings/sec 23M Strings/sec
Data encryption 24.8 GBytes/sec 13.2 GBytes/sec
Data compression 531.5 MBytes/sec 198.8 MBytes/sec
Physics 4271 Frames/sec 697 Frames/sec
Extended instructions 23.3B Matrices/sec 7.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4783 2383
Passmark CPU (багатоядерний) 40959 13908

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2023 19 квітня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M3 Немає даних
Інтегрована графіка Apple M3 Max GPU (38-core) Немає

Процесор

Ядер 12 6
Потоковий 12 12
Частота 4,05 ГГц 3.6 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,75 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 6
Кількість потоків 16 12
Множник 40x 36x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 32 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,2 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 92 млрд 4,8 млрд
Техпроцес 3 нанометри 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 56 Вт 95 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M3 Max GPU (38-core) Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1600 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 5120 Немає даних
TMUs 320 Немає даних
ROPs 160 Немає даних
Обчислювальні блоки 640 Немає даних
TGP 60 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 16,4 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-2933
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 3.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 2600X
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M3 Max чи AMD Ryzen 5 2600X?

Apple M3 Max має потужнішу інтегровану графіку та вищу однопотокову продуктивність, тому він краще підходить для сучасних ігор. Однак Ryzen 5 2600X може бути сумісним із дешевшими дискретними відеокартами, що може зрівняти шанси в бюджетних збірках.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 2600X у 2025 році?

Ryzen 5 2600X все ще придатний для офісних завдань, веб-серфінгу та легких ігор, але для сучасного відеомонтажу, 3D-моделювання або компіляції коду він значно поступається M3 Max. Якщо бюджет обмежений – це варіант, але краще розглянути новіші моделі.

У чому перевага Apple M3 Max над Ryzen 5 2600X?

M3 Max має в 3 рази вищу багатопотокову продуктивність, удвічі швидшу однопотокову роботу та значно кращу інтегровану графіку. Також він енергоефективніший, що дозволяє працювати довше від батареї в ноутбуках.

Який процесор краще для роботи з відео: M3 Max чи Ryzen 5 2600X?

Apple M3 Max значно кращий для відеомонтажу завдяки високій швидкості обробки зображень (183.5 images/с проти 52.9) та підтримці апаратного прискорення. Ryzen 5 2600X може впоратися з базовим редагуванням, але буде помітно повільнішим.

Чи можна порівнювати ARM-процесор M3 Max із x86 Ryzen 5 2600X?

Так, порівняння коректне через однакові бенчмарки (Cinebench, Geekbench, Passmark). Вони показують реальну продуктивність у різних завданнях. Однак варто враховувати, що M3 Max працює лише в Mac, а Ryzen – у ПК з Windows/Linux.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.