Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M3 Max vs AMD Ryzen 5 7430U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M3 Max та AMD Ryzen 5 7430U — це протистояння флагманського чипа для професійних завдань і енергоефективного рішення для ультрабуків. M3 Max, випущений у жовтні 2023 року, пропонує видатну багатопотокову продуктивність та інтегровану графіку, тоді як Ryzen 5 7430U (січень 2023) орієнтований на автономність і базові робочі сценарії. Розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, енергоспоживанні та реальних завданнях.

Короткий висновок. Apple M3 Max значно випереджає AMD Ryzen 5 7430U за всіма показниками продуктивності: у Cinebench R23 багатоядерний результат майже втричі вищий (24020 проти 8198), а в Geekbench 6 — більш ніж утричі (21167 проти 6558). M3 Max також демонструє кращу швидкість у стисненні файлів, компіляції коду та рендерингу. Однак Ryzen 5 7430U виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів) і може бути кращим вибором для бюджетних ноутбуків із тривалою автономністю. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте M3 Max, для повсякденних завдань і економії — Ryzen 5 7430U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M3 Max набирає 24020 балів у Cinebench R23, тоді як Ryzen 5 7430U — лише 8198, що робить M3 Max майже втричі швидшим у багатоядерних завданнях.
  • Інтегрована графіка: M3 Max отримує 55 балів проти 25 у Ryzen 5 7430U, що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях, зокрема в рендерингу та обробці фото.
  • Однопотокова продуктивність: M3 Max має 81 бал проти 52, що підтверджується результатами Geekbench 6 (3227 проти 1865) — чип Apple швидше виконує послідовні операції.
  • Швидкість компіляції та архівації: M3 Max компілює 198.5 Klines/sec (Clang) і стискає файли зі швидкістю 2190 MB/sec, тоді як Ryzen 5 7430U — 51.2 Klines/sec та 606.2 MB/sec відповідно.
  • Рендеринг та обробка зображень: M3 Max обробляє 183.5 фото/сек і 30.6 Mpixels/sec у трасуванні променів, що значно перевищує показники Ryzen 5 7430U (44.4 фото/сек та 12.8 Mpixels/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1950 1421
Cinebench R23 (багатоядерний) 24020 8198

GeekBench v6

File compression 2190 MB/sec 606.2 MB/sec
Clang compilation 198.5 Klines/sec 51.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 557.3 pages/sec 106.5 pages/sec
PDF Renderer 648.9 Mpixels/sec 177.4 Mpixels/sec
Text processing 309.1 pages/sec 189.7 pages/sec
Background blur 68.9 images/sec 31 images/sec
Photo processing 183.5 images/sec 44.4 images/sec
Ray tracing 30.6 Mpixels/sec 12.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3227 1865
Geekbench 6 (багатоядерний) 21167 6558

PassMark

Integer math 91.4 GOps/sec 57.9 GOps/sec
Floating point math 131.7 GOps/sec 31.6 GOps/sec
Find prime numbers 575M Primes/sec 47M Primes/sec
Random string sorting 61.8M Strings/sec 19M Strings/sec
Data encryption 24.8 GBytes/sec 11.8 GBytes/sec
Data compression 531.5 MBytes/sec 186.3 MBytes/sec
Physics 4271 Frames/sec 676 Frames/sec
Extended instructions 23.3B Matrices/sec 12.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4783 2948
Passmark CPU (багатоядерний) 40959 15601

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2023 5 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M3 Zen 3 (Cezanne)
Інтегрована графіка Apple M3 Max GPU (38-core) Radeon RX Vega 7

Процесор

Ядер 12 6
Потоковий 12 12
Частота 4,05 ГГц 2.3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,75 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 6
Кількість потоків 16 12
Множник 40x 23x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 32 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,3 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 92 млрд 10,7 млрд
Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 56 Вт 15 Вт
Сокет Apple M-Socket FP6
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M3 Max GPU (38-core) Radeon RX Vega 7
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 5120 448
TMUs 320 28
ROPs 160 8
Обчислювальні блоки 640 7
TGP 60 Вт 10-45 Вт
IGPU FLOPS 16,4 терафлопс 1,61 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 3.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 7430U
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M3 Max чи AMD Ryzen 5 7430U?

Apple M3 Max має значно потужнішу інтегровану графіку (55 балів проти 25), тому він краще підходить для ігор. Однак Ryzen 5 7430U може бути достатнім для нетребувальних проектів і забезпечує довшу автономність.

Чи варто обирати AMD Ryzen 5 7430U замість Apple M3 Max для роботи з відео?

Ні, M3 Max значно швидший у рендерингу та обробці зображень (648.9 Mpixels/sec PDF проти 177.4). Для професійного відеомонтажу M3 Max — кращий вибір.

Який процесор енергоефективніший: Apple M3 Max чи AMD Ryzen 5 7430U?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Ryzen 5 7430U споживає менше енергії в реальних сценаріях завдяки нижчій продуктивності. Для автономності Ryzen 5 7430U може бути вигіднішим.

Чи підходить Apple M3 Max для професійних завдань, як-от 3D-моделювання?

Так, M3 Max демонструє високу продуктивність у трасуванні променів (30.6 Mpixels/sec) і компіляції коду, що робить його чудовим вибором для 3D-моделювання, рендерингу та розробки.

Який процесор краще обрати для офісних завдань і серфінгу в інтернеті?

Для офісних завдань і серфінгу AMD Ryzen 5 7430U цілком достатній — його продуктивність (1421 бал у Cinebench R23) забезпечує плавну роботу. M3 Max буде надлишковим і дорожчим варіантом.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.