Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M3 Max vs AMD Ryzen 5 7520U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M3 Max і AMD Ryzen 5 7520U — це два процесори з різних світів: перший створений для професійних завдань на Mac, другий — для енергоефективних ноутбуків початкового рівня. M3 Max демонструє багаторазову перевагу в багатопотокових тестах, тоді як Ryzen 5 7520U пропонує гідну автономність за скромнішою ціною. Порівняємо їх за ключовими параметрами.

Короткий висновок. Apple M3 Max — абсолютний лідер за продуктивністю: у Cinebench R23 багатоядерний результат майже в 5 разів вищий (24020 проти 5149), а в Geekbench 6 — у 5 разів (21167 проти 4219). Він також значно швидший у компіляції коду, обробці фото та трасуванні променів. AMD Ryzen 5 7520U програє за всіма показниками, але має однакову з M3 Max енергоефективність (100 балів), що робить його прийнятним вибором для базових завдань. Якщо вам потрібна максимальна потужність — обирайте M3 Max; для простих сценаріїв і економії — Ryzen 5 7520U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M3 Max набирає 24020 балів у Cinebench R23, тоді як Ryzen 5 7520U — лише 5149, що в 4,7 раза менше.
  • Однопотокова швидкість: у Geekbench 6 одноядерний результат M3 Max становить 3227, у Ryzen 5 7520U — 1270, різниця більш ніж удвічі.
  • Інтегрована графіка: M3 Max обробляє 68,9 зображень/с у тесті Background blur, Ryzen 5 7520U — лише 23 зображення/с, що вказує на значно кращу графічну продуктивність.
  • Компіляція та архівування: M3 Max компілює 198,5 тис. рядків/с і стискає файли зі швидкістю 2190 МБ/с, тоді як Ryzen 5 7520U — 27 тис. рядків/с і 394,8 МБ/с відповідно.
  • Дата виходу та платформа: M3 Max вийшов у жовтні 2023 року для Mac, а Ryzen 5 7520U — у вересні 2022 року для Windows-ноутбуків початкового рівня.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1950 1171
Cinebench R23 (багатоядерний) 24020 5149

GeekBench v6

File compression 2190 MB/sec 394.8 MB/sec
Clang compilation 198.5 Klines/sec 27 Klines/sec
HTML 5 Browser 557.3 pages/sec 91.2 pages/sec
PDF Renderer 648.9 Mpixels/sec 127.6 Mpixels/sec
Text processing 309.1 pages/sec 114.6 pages/sec
Background blur 68.9 images/sec 23 images/sec
Photo processing 183.5 images/sec 38.3 images/sec
Ray tracing 30.6 Mpixels/sec 7.38 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3227 1270
Geekbench 6 (багатоядерний) 21167 4219

PassMark

Integer math 91.4 GOps/sec 31.5 GOps/sec
Floating point math 131.7 GOps/sec 15.1 GOps/sec
Find prime numbers 575M Primes/sec 20M Primes/sec
Random string sorting 61.8M Strings/sec 14.5M Strings/sec
Data encryption 24.8 GBytes/sec 6.6 GBytes/sec
Data compression 531.5 MBytes/sec 138.1 MBytes/sec
Physics 4271 Frames/sec 446 Frames/sec
Extended instructions 23.3B Matrices/sec 6.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4783 2472
Passmark CPU (багатоядерний) 40959 9206

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2023 22 вересня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M3 Zen 2 (Mendocino)
Інтегрована графіка Apple M3 Max GPU (38-core) Radeon 610M

Процесор

Ядер 12 4
Потоковий 12 8
Частота 4,05 ГГц 2.8 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,75 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 4
Кількість потоків 16 8
Множник 40x 28x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 32 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,3 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 4 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 92 млрд Немає даних
Техпроцес 3 нанометри 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 56 Вт 15 Вт
Сокет Apple M-Socket FP6
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M3 Max GPU (38-core) Radeon 610M
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 5120 128
TMUs 320 8
ROPs 160 4
Обчислювальні блоки 640 2
TGP 60 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 16,4 терафлопс 0,49 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - LPDDR5-5500
Макс. розмір 128 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 4.0 3.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 7520U
Макс. ліній PCI Express Немає даних 4

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M3 Max чи AMD Ryzen 5 7520U?

Apple M3 Max значно потужніший завдяки кращій інтегрованій графіці (55 балів проти 20). Він забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх, хоча бібліотека ігор на Mac менша, ніж на Windows.

Чи варто вибирати AMD Ryzen 5 7520U замість Apple M3 Max для роботи з відео?

Ні, для відеомонтажу M3 Max підходить краще: його багатоядерна продуктивність у 4-5 разів вища, що прискорює рендеринг та експорт. Ryzen 5 7520U впорається лише з легкими завданнями.

Який процесор енергоефективніший: M3 Max чи Ryzen 5 7520U?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). M3 Max досягає цього завдяки архітектурі ARM, а Ryzen 5 7520U — завдяки низькому TDP, що робить їх однаково економними.

Чи можна порівнювати Apple M3 Max і AMD Ryzen 5 7520U для офісних завдань?

Так, але M3 Max буде надлишковим. Ryzen 5 7520U цілком достатньо для браузингу, роботи з документами та відеодзвінків, при цьому він дешевший і доступніший у ноутбуках.

Який процесор має кращу продуктивність у тесті Passmark?

Apple M3 Max набирає 40959 балів у багатоядерному Passmark, що в 4,4 раза більше, ніж у Ryzen 5 7520U (9206 балів). M3 Max також лідирує в одноядерному тесті (4783 проти 2472).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.