Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M3 Max vs AMD Ryzen 5 8640HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі процесорів для ноутбуків Apple M3 Max та AMD Ryzen 5 8640HS представляють два різні підходи: перший — флагманський чип від Apple з акцентом на енергоефективність, другий — потужний мобільний процесор від AMD. M3 Max вийшов у жовтні 2023 року, а Ryzen 5 8640HS — у грудні того ж року. Ми порівняли їх за ключовими параметрами: однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, інтегрованою графікою, енергоефективністю та результатами популярних бенчмарків.

Короткий висновок. Apple M3 Max значно випереджає AMD Ryzen 5 8640HS за більшістю показників. Він має вищу однопотокову продуктивність (81 проти 64 балів) та багаторазово кращу багатопотокову (47 проти 20). У Cinebench R23 багатоядерний результат M3 Max майже вдвічі вищий (24020 проти 13040), а в Geekbench 6 — у 2,6 раза (21167 проти 8013). M3 Max також лідирує в енергоефективності (100 балів) та інтегрованій графіці (55 проти 34). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для професійних завдань, обирайте M3 Max. Ryzen 5 8640HS — бюджетніший варіант для повсякденних завдань.

Основні відмінності

  • Apple M3 Max має значно вищу багатопотокову продуктивність: у Cinebench R23 багатоядерний результат 24020 проти 13040 у Ryzen 5 8640HS.
  • M3 Max демонструє кращу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний тест — 3227 проти 2269 у конкурента.
  • Енергоефективність M3 Max оцінена в 100 балів, тоді як Ryzen 5 8640HS отримав 0 балів за цим показником.
  • Інтегрована графіка M3 Max значно потужніша: 55 балів проти 34 у Ryzen, що підтверджується тестами (наприклад, Background blur: 68,9 зображень/с проти 37,6).
  • У тесті File compression M3 Max обробляє 2190 МБ/с, а Ryzen — лише 928,4 МБ/с, що майже в 2,4 раза повільніше.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1950 1730
Cinebench R23 (багатоядерний) 24020 13040

GeekBench v6

File compression 2190 MB/sec 928.4 MB/sec
Clang compilation 198.5 Klines/sec 53.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 557.3 pages/sec 169.7 pages/sec
PDF Renderer 648.9 Mpixels/sec 200 Mpixels/sec
Text processing 309.1 pages/sec 237.7 pages/sec
Background blur 68.9 images/sec 37.6 images/sec
Photo processing 183.5 images/sec 72.3 images/sec
Ray tracing 30.6 Mpixels/sec 11.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3227 2269
Geekbench 6 (багатоядерний) 21167 8013

PassMark

Integer math 91.4 GOps/sec 67.2 GOps/sec
Floating point math 131.7 GOps/sec 39 GOps/sec
Find prime numbers 575M Primes/sec 67M Primes/sec
Random string sorting 61.8M Strings/sec 25.1M Strings/sec
Data encryption 24.8 GBytes/sec 13.5 GBytes/sec
Data compression 531.5 MBytes/sec 223.9 MBytes/sec
Physics 4271 Frames/sec 914 Frames/sec
Extended instructions 23.3B Matrices/sec 15.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4783 3625
Passmark CPU (багатоядерний) 40959 19412

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2023 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M3 Zen 4 (Hawk Point)
Інтегрована графіка Apple M3 Max GPU (38-core) Radeon 760M

Процесор

Ядер 12 6
Потоковий 12 12
Частота 4,05 ГГц 3.5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,75 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 6
Кількість потоків 16 12
Множник 40x 35x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 32 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 92 млрд Немає даних
Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 56 Вт Немає даних
Сокет Apple M-Socket FP8
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M3 Max GPU (38-core) Radeon 760M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 5120 512
TMUs 320 32
ROPs 160 16
Обчислювальні блоки 640 8
TGP 60 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 16,4 терафлопс 2,66 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 8640HS
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M3 Max чи AMD Ryzen 5 8640HS?

Apple M3 Max має потужнішу інтегровану графіку (55 балів проти 34), що забезпечує кращу продуктивність в іграх. Однак Ryzen 5 8640HS може бути суміснішим з більшістю ігор через архітектуру x86.

Чи варто обирати Apple M3 Max для професійної роботи?

Так, M3 Max чудово підходить для відеомонтажу, 3D-рендерингу та компіляції коду завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний — 24020).

Який процесор енергоефективніший?

Apple M3 Max є значно енергоефективнішим (100 балів проти 0 у Ryzen 5 8640HS), що забезпечує довший час автономної роботи в ноутбуках.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Обидва процесори не мають вказаної ціни, але M3 Max зазвичай встановлюється в дорожчі моделі MacBook Pro, тоді як Ryzen 5 8640HS — у більш доступні ноутбуки.

Який процесор кращий для повсякденних завдань?

Для веб-серфінгу, офісних програм та перегляду відео обидва процесори підходять, але M3 Max забезпечує вищу швидкість (наприклад, HTML 5 Browser: 557,3 сторінок/с проти 169,7).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.