Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M3 Max vs AMD Ryzen 5 9600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M3 Max і AMD Ryzen 5 9600X — два потужних процесори, що представляють різні архітектури та платформи. M3 Max, випущений у жовтні 2023 року, створений для професійних завдань на Mac, тоді як Ryzen 5 9600X (червень 2024) орієнтований на настільні ПК з акцентом на ігри та однопотокову роботу. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності в бенчмарках, енергоефективності та сценаріях використання.

Короткий висновок. Apple M3 Max значно випереджає AMD Ryzen 5 9600X у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 24020 проти 16297) та роботі з файлами (компресія: 2190 MB/s проти 1550 MB/s). Водночас Ryzen 5 9600X демонструє кращу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний: 3334 проти 3227) і вищу швидкість у текстових завданнях. Якщо ваш пріоритет — професійна робота (рендеринг, компіляція), обирайте M3 Max. Для ігор та повсякденних завдань на ПК краще підійде Ryzen 5 9600X.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M3 Max набирає 24020 балів у Cinebench R23 (багатоядерний) проти 16297 у Ryzen 5 9600X, що робить його в 1.5 рази швидшим для відеомонтажу та 3D-рендерингу.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 5 9600X випереджає M3 Max у Geekbench 6 (одноядерний) — 3334 проти 3227, що дає перевагу в іграх та програмах, чутливих до частоти ядра.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але M3 Max досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM.
  • Інтегрована графіка: M3 Max має кращу інтегровану графіку (55 балів проти 44), що забезпечує вищу швидкість у фотообробці (183.5 images/s проти 123.4) та трасуванні променів (30.6 Mpixels/s проти 21.6).
  • Компіляція та стиснення: M3 Max значно швидше компілює код (198.5 Klines/s проти 102.2) та стискає файли (2190 MB/s проти 1550 MB/s), що важливо для розробників.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1950 2119
Cinebench R23 (багатоядерний) 24020 16297

GeekBench v6

File compression 2190 MB/sec 1550 MB/sec
Clang compilation 198.5 Klines/sec 102.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 557.3 pages/sec 299.1 pages/sec
PDF Renderer 648.9 Mpixels/sec 375.3 Mpixels/sec
Text processing 309.1 pages/sec 353.7 pages/sec
Background blur 68.9 images/sec 77.1 images/sec
Photo processing 183.5 images/sec 123.4 images/sec
Ray tracing 30.6 Mpixels/sec 21.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3227 3334
Geekbench 6 (багатоядерний) 21167 15031

PassMark

Integer math 91.4 GOps/sec 90.9 GOps/sec
Floating point math 131.7 GOps/sec 60.5 GOps/sec
Find prime numbers 575M Primes/sec 230M Primes/sec
Random string sorting 61.8M Strings/sec 35.6M Strings/sec
Data encryption 24.8 GBytes/sec 16.7 GBytes/sec
Data compression 531.5 MBytes/sec 341.6 MBytes/sec
Physics 4271 Frames/sec 2036 Frames/sec
Extended instructions 23.3B Matrices/sec 28B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4783 4587
Passmark CPU (багатоядерний) 40959 30101

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2023 3 червня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M3 Zen 5 (Granite Ridge)
Інтегрована графіка Apple M3 Max GPU (38-core) Radeon Graphics

Процесор

Ядер 12 6
Потоковий 12 12
Частота 4,05 ГГц 3.9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,75 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 6
Кількість потоків 16 12
Множник 40x 39x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 32 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5.4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 92 млрд Немає даних
Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 56 Вт 65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM5
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M3 Max GPU (38-core) Radeon Graphics
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1600 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 5120 Немає даних
TMUs 320 Немає даних
ROPs 160 Немає даних
Обчислювальні блоки 640 Немає даних
TGP 60 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 16,4 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5600
Макс. розмір 128 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 5.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 9600X
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M3 Max чи AMD Ryzen 5 9600X?

AMD Ryzen 5 9600X кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 3334) та сумісності з Windows і більшістю ігрових ПК. M3 Max поступається в іграх через архітектурні обмеження.

Чи варто вибирати Apple M3 Max для відеомонтажу?

Так, M3 Max чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 24020) та потужній інтегрованій графіці, що прискорює рендеринг і обробку відео.

Який процесор енергоефективніший: M3 Max чи Ryzen 5 9600X?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але M3 Max на архітектурі ARM забезпечує вищу продуктивність при меншому енергоспоживанні в багатопотокових завданнях.

Чи можна порівнювати M3 Max і Ryzen 5 9600X для роботи з кодом?

Так, M3 Max значно швидше компілює код (198.5 Klines/s проти 102.2) та стискає файли, що робить його кращим вибором для розробників. Ryzen 5 9600X повільніший у цих завданнях.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M3 Max має кращу інтегровану графіку (55 балів проти 44), що забезпечує вищу продуктивність у фотообробці (183.5 images/s) та трасуванні променів (30.6 Mpixels/s).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.