Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M3 Max vs AMD Ryzen 7 5800

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M3 Max і AMD Ryzen 7 5800 — два процесори, що представляють різні архітектурні підходи та епохи. M3 Max, випущений у 2023 році, є флагманським чипом Apple для професійних MacBook, тоді як Ryzen 7 5800 (2021) — це потужний настільний CPU AMD на архітектурі Zen 3. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні бенчмарки, енергоефективність та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Apple M3 Max значно випереджає AMD Ryzen 7 5800 за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю в синтетичних тестах (Geekbench 6, Cinebench R23). M3 Max також демонструє кращу швидкість обробки зображень, компіляції коду та рендерингу. Водночас Ryzen 7 5800 має вищий загальний рейтинг енергоефективності (100 у категорії), хоча M3 Max також отримав 100 балів за цим параметром. Для професійних завдань (відеомонтаж, 3D-моделювання, компіляція) M3 Max є беззаперечним лідером, тоді як Ryzen 7 5800 залишається гідним вибором для бюджетних ігрових та робочих ПК.

Основні відмінності

  • Apple M3 Max має на 65% вищий одноядерний результат у Geekbench 6 (3227 проти 2068) та на 127% кращий багатоядерний (21167 проти 9314).
  • У Cinebench R23 M3 Max набирає 24020 балів у багатоядерному режимі, що на 71% більше, ніж 14065 у Ryzen 7 5800.
  • Швидкість компіляції Clang у M3 Max у 2.6 раза вища (198.5 Klines/sec проти 76.6 Klines/sec), що критично для розробників.
  • M3 Max обробляє 183.5 зображень/сек проти 65.5 у Ryzen 7 5800, що робить його значно продуктивнішим у фото- та відеоредагуванні.
  • Ryzen 7 5800 отримує 100 балів за енергоефективність, але M3 Max також має 100 у цій категорії, при цьому M3 Max споживає значно менше енергії в мобільному форм-факторі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1950 1572
Cinebench R23 (багатоядерний) 24020 14065

GeekBench v6

File compression 2190 MB/sec 1003.9 MB/sec
Clang compilation 198.5 Klines/sec 76.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 557.3 pages/sec 188.7 pages/sec
PDF Renderer 648.9 Mpixels/sec 304 Mpixels/sec
Text processing 309.1 pages/sec 217.1 pages/sec
Background blur 68.9 images/sec 24.6 images/sec
Photo processing 183.5 images/sec 65.5 images/sec
Ray tracing 30.6 Mpixels/sec 18.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3227 2068
Geekbench 6 (багатоядерний) 21167 9314

PassMark

Integer math 91.4 GOps/sec 93.3 GOps/sec
Floating point math 131.7 GOps/sec 51.5 GOps/sec
Find prime numbers 575M Primes/sec 111M Primes/sec
Random string sorting 61.8M Strings/sec 32.9M Strings/sec
Data encryption 24.8 GBytes/sec 20 GBytes/sec
Data compression 531.5 MBytes/sec 314.7 MBytes/sec
Physics 4271 Frames/sec 1134 Frames/sec
Extended instructions 23.3B Matrices/sec 21.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4783 3389
Passmark CPU (багатоядерний) 40959 25761

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2023 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M3 Zen 3 (Vermeer)
Інтегрована графіка Apple M3 Max GPU (38-core) Немає

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 16
Частота 4,05 ГГц 3,4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,75 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 16 16
Множник 40x 34x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 32 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 92 млрд Немає даних
Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 56 Вт 65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M3 Max GPU (38-core) Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1600 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 5120 Немає даних
TMUs 320 Немає даних
ROPs 160 Немає даних
Обчислювальні блоки 640 Немає даних
TGP 60 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 16,4 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 5800
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M3 Max чи AMD Ryzen 7 5800?

AMD Ryzen 7 5800 є кращим вибором для ігор завдяки сумісності з Windows та ширшій підтримці ігрових бібліотек. M3 Max має потужну інтегровану графіку, але кількість нативних ігор для macOS обмежена.

Чи варто купувати Apple M3 Max замість Ryzen 7 5800 для відеомонтажу?

Так, M3 Max значно швидший у відеомонтажі завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (21167 у Geekbench 6) та спеціалізованим медіа-енджинам. Ryzen 7 5800 поступається майже вдвічі.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають 100 балів за енергоефективність у нашому рейтингу, але Apple M3 Max споживає менше енергії в мобільному виконанні завдяки 3-нм техпроцесу, тоді як Ryzen 7 5800 розрахований на настільні ПК.

Чи підходить AMD Ryzen 7 5800 для професійної роботи?

Ryzen 7 5800 добре справляється з компіляцією, рендерингом та багатозадачністю, але M3 Max перевершує його в усіх професійних бенчмарках (Clang, PDF Renderer, Ray tracing) на 50-160%.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M3 Max має значно потужнішу інтегровану графіку (55 балів проти 36 у Ryzen 7 5800). Вона підтримує трасування променів та обробку зображень зі швидкістю 68.9 зображень/сек проти 24.6.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.