Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M3 Max vs AMD Ryzen 7 9800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Apple M3 Max та AMD Ryzen 7 9800X3D — це два потужні процесори, що представляють різні архітектури та екосистеми. M3 Max, випущений у жовтні 2023 року, є флагманом Apple для професійних завдань, тоді як Ryzen 7 9800X3D, що з'явився на рік пізніше, орієнтований на ігри та високопродуктивні десктопи. Порівняння допоможе визначити, який чип краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Apple M3 Max виграє в багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 24020 проти 23334) та енергоефективності, що робить його ідеальним для рендерингу, компіляції та роботи з великими файлами. Натомість AMD Ryzen 7 9800X3D демонструє вищі одноядерні результати (Geekbench 6 одноядерний: 3315 проти 3227) і кращу швидкість обробки фону та тексту, що важливо для ігор і швидких обчислень. Вибір залежить від екосистеми: Mac для творчих професіоналів чи PC для геймерів.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M3 Max набирає 24020 балів у Cinebench R23, що на 3% більше, ніж 23334 у Ryzen 7 9800X3D.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 7 9800X3D лідирує в Geekbench 6 (3315 проти 3227) та Cinebench R23 (2073 проти 1950).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний рейтинг 100, але M3 Max традиційно ефективніший у реальних сценаріях завдяки архітектурі ARM.
  • Інтегрована графіка: M3 Max отримує 55 балів, що трохи вище за 50 у Ryzen, що може бути корисним для легких графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Спеціалізовані завдання: M3 Max значно швидший у компіляції Clang (198.5 проти 140.3 Klines/sec) та стисненні файлів (2190 проти 1730 MB/sec), тоді як Ryzen краще обробляє фон (90.4 проти 68.9 images/sec) та текст (337 проти 309.1 pages/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1950 2073
Cinebench R23 (багатоядерний) 24020 23334

GeekBench v6

File compression 2190 MB/sec 1730 MB/sec
Clang compilation 198.5 Klines/sec 140.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 557.3 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 648.9 Mpixels/sec 509 Mpixels/sec
Text processing 309.1 pages/sec 337 pages/sec
Background blur 68.9 images/sec 90.4 images/sec
Photo processing 183.5 images/sec 135.2 images/sec
Ray tracing 30.6 Mpixels/sec 29.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3227 3315
Geekbench 6 (багатоядерний) 21167 18350

PassMark

Integer math 91.4 GOps/sec Немає даних
Floating point math 131.7 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 575M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 61.8M Strings/sec Немає даних
Data encryption 24.8 GBytes/sec Немає даних
Data compression 531.5 MBytes/sec Немає даних
Physics 4271 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 23.3B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 4783 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 40959 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2023 31 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M3 Zen 5 (Granite Ridge)
Інтегрована графіка Apple M3 Max GPU (38-core) Radeon Graphics

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 16
Частота 4,05 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,75 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 16 16
Множник 40x 47x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 32 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,2 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 96 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 92 млрд Немає даних
Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 56 Вт 120 Вт
Сокет Apple M-Socket AM5
Критична температура 100°C 95°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Apple M3 Max GPU (38-core) Radeon Graphics
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 5120 128
TMUs 320 8
ROPs 160 4
Обчислювальні блоки 640 2
TGP 60 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 16,4 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5600
Макс. розмір 128 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 5.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 7 9800X3D
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M3 Max чи AMD Ryzen 7 9800X3D?

AMD Ryzen 7 9800X3D, завдяки вищій однопотоковій продуктивності та оптимізації під Windows, є кращим вибором для ігор. M3 Max також потужний, але його екосистема macOS має менше ігрових тайтлів.

Чи можна порівнювати Apple M3 Max та AMD Ryzen 7 9800X3D за енергоефективністю?

Так, обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але M3 Max на ARM-архітектурі зазвичай споживає менше енергії при однаковому навантаженні, що робить його більш економічним у ноутбуках.

Який процесор швидше обробляє відео та фото?

Apple M3 Max демонструє кращу продуктивність у фотообробці (183.5 images/sec проти 135.2) та рендерингу PDF (648.9 Mpixels/sec проти 509), що робить його кращим для творчих завдань.

Чи варто вибирати Apple M3 Max для професійної роботи з кодом?

Так, M3 Max значно швидший у компіляції Clang (198.5 Klines/sec) та стисненні файлів, що ідеально для розробників, які працюють з великими проектами в екосистемі Apple.

Який процесор має вищий загальний рейтинг?

Apple M3 Max має рейтинг 71, тоді як AMD Ryzen 7 9800X3D — 69. Різниця невелика, і вибір залежить від конкретних завдань: M3 Max кращий для багатозадачності, а Ryzen — для однопотокових обчислень.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.