Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M3 Max vs AMD Ryzen 9 5900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі процесорів змагання між ARM-архітектурою Apple та x86-рішеннями AMD триває. Сьогодні порівнюємо Apple M3 Max, представлений у жовтні 2023 року, та AMD Ryzen 9 5900X, випущений у 2020 році. M3 Max вражає енергоефективністю та однопотоковою продуктивністю, тоді як Ryzen 9 5900X залишається потужним багатоядерним рішенням. Розберімося, який процесор кращий для роботи, творчості та ігор.

Короткий висновок. Apple M3 Max випереджає AMD Ryzen 9 5900X за однопотоковою продуктивністю (на 43% вищий результат у Geekbench 6) та енергоефективністю. У багатопотокових завданнях M3 Max також показує кращі результати: Cinebench R23 багатоядерний — 24020 проти 20634. Однак Ryzen 9 5900X має вищий показник у рейтрейсингу (31.5 проти 30.6 Mpixels/sec) і може бути вигіднішим для збірки ПК. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність на ват, обирайте M3 Max; для гнучкості x86-платформи — Ryzen 9 5900X.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M3 Max набирає 3227 балів у Geekbench 6, тоді як AMD Ryzen 9 5900X — лише 2263, що на 43% менше.
  • Багатопотокова продуктивність: M3 Max показує 21167 балів у Geekbench 6 проти 12701 у Ryzen 9 5900X, що свідчить про перевагу в 67%.
  • Енергоефективність: M3 Max отримує 100 балів за цим показником, що робить його ідеальним для ноутбуків, тоді як Ryzen 9 5900X споживає більше енергії.
  • Швидкість стиснення файлів: M3 Max обробляє 2190 MB/sec, що майже вдвічі швидше за 1170 MB/sec у Ryzen 9 5900X.
  • Рендеринг PDF: M3 Max показує 648.9 Mpixels/sec, тоді як Ryzen 9 5900X — 362 Mpixels/sec, що на 79% повільніше.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1950 1568
Cinebench R23 (багатоядерний) 24020 20634

GeekBench v6

File compression 2190 MB/sec 1170 MB/sec
Clang compilation 198.5 Klines/sec 126 Klines/sec
HTML 5 Browser 557.3 pages/sec 217.8 pages/sec
PDF Renderer 648.9 Mpixels/sec 362 Mpixels/sec
Text processing 309.1 pages/sec 232 pages/sec
Background blur 68.9 images/sec 38.7 images/sec
Photo processing 183.5 images/sec 85.1 images/sec
Ray tracing 30.6 Mpixels/sec 31.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3227 2263
Geekbench 6 (багатоядерний) 21167 12701

PassMark

Integer math 91.4 GOps/sec 142.3 GOps/sec
Floating point math 131.7 GOps/sec 77.7 GOps/sec
Find prime numbers 575M Primes/sec 256M Primes/sec
Random string sorting 61.8M Strings/sec 51.8M Strings/sec
Data encryption 24.8 GBytes/sec 31.2 GBytes/sec
Data compression 531.5 MBytes/sec 501.3 MBytes/sec
Physics 4271 Frames/sec 2008 Frames/sec
Extended instructions 23.3B Matrices/sec 33.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4783 3469
Passmark CPU (багатоядерний) 40959 39115

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2023 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M3 Zen 3 (Vermeer)
Інтегрована графіка Apple M3 Max GPU (38-core) Немає

Процесор

Ядер 12 12
Потоковий 12 24
Частота 4,05 ГГц 3.7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,75 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 12
Кількість потоків 16 24
Множник 40x 37x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 32 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,8 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 64 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 92 млрд 4,15 млрд
Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 56 Вт 105 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M3 Max GPU (38-core) Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1600 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 5120 Немає даних
TMUs 320 Немає даних
ROPs 160 Немає даних
Обчислювальні блоки 640 Немає даних
TGP 60 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 16,4 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 5900X
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M3 Max чи AMD Ryzen 9 5900X?

Для ігор важлива однопотокова продуктивність, і тут M3 Max випереджає Ryzen 9 5900X (3227 проти 2263 у Geekbench 6). Однак Ryzen 9 5900X має кращу підтримку x86-ігор, тому для ігрового ПК він може бути зручнішим.

Чи варто купувати Apple M3 Max замість AMD Ryzen 9 5900X для відеомонтажу?

Так, M3 Max кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (21167 проти 12701 у Geekbench 6) та швидшому стисненню файлів (2190 MB/sec). Він також енергоефективніший, що важливо для тривалої роботи.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність у нашому рейтингу, але M3 Max на ARM-архітектурі зазвичай споживає менше енергії при тій же продуктивності, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи підходить AMD Ryzen 9 5900X для роботи з 3D-моделюванням?

Так, Ryzen 9 5900X показує 31.5 Mpixels/sec у рейтрейсингу, що трохи вище за 30.6 у M3 Max. Він також має 12 ядер, що добре для паралельних завдань, але M3 Max швидший у багатьох інших тестах.

Який процесор вигідніше купити в 2025 році?

Якщо ви збираєте ПК на x86, Ryzen 9 5900X може бути дешевшим і сумісним з материнськими платами AM4. Для Mac або задач, де важлива енергоефективність, M3 Max — кращий вибір, хоча він доступний лише в ноутбуках Apple.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.