Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M3 Max vs AMD Ryzen 9 7900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір між Apple M3 Max та AMD Ryzen 9 7900X — це протистояння архітектур двох гігантів. M3 Max створений для екосистеми Mac і вражає енергоефективністю, тоді як Ryzen 9 7900X — потужний настільний процесор для збірних ПК. Обидві моделі мають високі оцінки, але їхні сильні сторони розкриваються в різних сценаріях. Розберімося, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Apple M3 Max і AMD Ryzen 9 7900X — це процесори топ-рівня, але з різними акцентами. M3 Max лідирує в однопотокових завданнях (Geekbench 6: 3227 проти 2873) та енергоефективності (100 балів), що робить його ідеальним для MacBook Pro. Натомість Ryzen 9 7900X демонструє вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (29300 проти 24020) та Passmark (51717 проти 40959), що краще для робочих станцій та ігор. Якщо вам потрібна мобільність і економія енергії — обирайте M3 Max. Для максимальної обчислювальної потужності в десктопі — Ryzen 9 7900X.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: M3 Max випереджає Ryzen 9 7900X у Geekbench 6 (3227 vs 2873) та Passmark (4783 vs 4255), що дає перевагу в повсякденних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7900X сильніший у Cinebench R23 (29300 vs 24020) та Passmark (51717 vs 40959), що важливо для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: Обидва отримали 100 балів, але M3 Max споживає значно менше енергії завдяки архітектурі ARM, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7900X має вищий бал (65 vs 55), що може бути корисним для систем без дискретної відеокарти.
  • Швидкість обробки даних: M3 Max швидше стискає файли (2190 MB/s vs 1810 MB/s) та обробляє фото (183.5 vs 121.8 зображень/с), тоді як Ryzen 9 7900X кращий у трасуванні променів (39.1 vs 30.6 Mpixels/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1950 2016
Cinebench R23 (багатоядерний) 24020 29300

GeekBench v6

File compression 2190 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 198.5 Klines/sec 175.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 557.3 pages/sec 360.8 pages/sec
PDF Renderer 648.9 Mpixels/sec 535.6 Mpixels/sec
Text processing 309.1 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 68.9 images/sec 52.2 images/sec
Photo processing 183.5 images/sec 121.8 images/sec
Ray tracing 30.6 Mpixels/sec 39.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3227 2873
Geekbench 6 (багатоядерний) 21167 18246

PassMark

Integer math 91.4 GOps/sec 171 GOps/sec
Floating point math 131.7 GOps/sec 104.8 GOps/sec
Find prime numbers 575M Primes/sec 388M Primes/sec
Random string sorting 61.8M Strings/sec 74.2M Strings/sec
Data encryption 24.8 GBytes/sec 37.6 GBytes/sec
Data compression 531.5 MBytes/sec 637.2 MBytes/sec
Physics 4271 Frames/sec 3087 Frames/sec
Extended instructions 23.3B Matrices/sec 48B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4783 4255
Passmark CPU (багатоядерний) 40959 51717

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2023 29 вересня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M3 Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Apple M3 Max GPU (38-core) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 12 12
Потоковий 12 24
Частота 4,05 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2,75 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 12
Кількість потоків 16 24
Множник 40x 47x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 32 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 64 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 92 млрд 13,14 млрд
Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 56 Вт 170 Вт
Сокет Apple M-Socket AM5
Критична температура 100°C 95°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 230 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Apple M3 Max GPU (38-core) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 5120 128
TMUs 320 8
ROPs 160 4
Обчислювальні блоки 640 2
TGP 60 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 16,4 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 409,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 5.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 9 7900X
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Apple M3 Max чи AMD Ryzen 9 7900X?

AMD Ryzen 9 7900X має перевагу в іграх завдяки вищій багатоядерній продуктивності та кращій сумісності з Windows, хоча M3 Max теж демонструє гідні результати в оптимізованих іграх для macOS.

Чи можна порівнювати Apple M3 Max та AMD Ryzen 9 7900X за продуктивністю?

Так, але варто враховувати різні архітектури (ARM vs x86) і сфери застосування. M3 Max оптимізований для macOS, а Ryzen 9 7900X — для Windows/ Linux, тому вибір залежить від вашої екосистеми.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Apple M3 Max споживає менше енергії в реальних умовах, що робить його кращим вибором для ноутбуків.

Який процесор швидше обробляє відео та фото?

Apple M3 Max випереджає Ryzen 9 7900X у фотообробці (183.5 vs 121.8 зображень/с) та стисненні файлів, що робить його кращим для творчих завдань у macOS.

Чи варто купувати AMD Ryzen 9 7900X у 2024 році?

Так, Ryzen 9 7900X залишається потужним вибором для настільних ПК, особливо для рендерингу, компіляції та ігор, завдяки високій багатоядерній продуктивності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.