Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M3 Pro vs AMD Ryzen 3 2200G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M3 Pro та AMD Ryzen 3 2200G — це зустріч двох абсолютно різних епох і платформ. M3 Pro, випущений у 2023 році, представляє сучасну архітектуру Apple Silicon із високою енергоефективністю, тоді як Ryzen 3 2200G (2018 рік) — це доступний гібридний процесор із вбудованою графікою для бюджетних ПК. Розглянемо, як вони проявляють себе в бенчмарках, ігровій продуктивності та повсякденних завданнях.

Короткий висновок. Apple M3 Pro значно перевершує AMD Ryzen 3 2200G за всіма показниками продуктивності: одноядерний Geekbench 6 майже втричі вищий (3158 проти 1083), а багатоядерний — у 4,8 раза (15070 проти 3101). M3 Pro також демонструє кращу енергоефективність (100 балів) та інтегровану графіку (41 проти 16). Однак Ryzen 3 2200G може бути цікавим для збірки ультрабюджетного ПК без дискретної відеокарти. Якщо вам потрібна максимальна швидкість для роботи, творчості чи сучасних ігор — обирайте M3 Pro.

Основні відмінності

  • Продуктивність: M3 Pro у Geekbench 6 (одноядерний) набирає 3158 балів, що в 2,9 раза більше, ніж у Ryzen 3 2200G (1083 балів). Багатоядерний результат M3 Pro (15070) перевершує 2200G (3101) у 4,8 раза.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, що свідчить про хорошу оптимізацію, але M3 Pro досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі 3 нм.
  • Інтегрована графіка: M3 Pro отримує 41 бал проти 16 у Ryzen 3 2200G, що означає кращу підтримку сучасних ігор та відеомонтажу без дискретної карти.
  • Дата виходу: M3 Pro (2023) новіший за Ryzen 3 2200G (2018) на 5 років, що пояснює значний технологічний розрив в архітектурі та можливостях.
  • Багатозадачність: M3 Pro у Cinebench R23 (багатоядерний) показує 15106 балів, тоді як Ryzen 3 2200G — лише 3587, що робить M3 Pro значно кращим для рендерингу, компіляції та роботи з великими файлами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1977 942
Cinebench R23 (багатоядерний) 15106 3587

GeekBench v6

File compression 1550 MB/sec 344.7 MB/sec
Clang compilation 124.1 Klines/sec 19.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 363.6 pages/sec 73.8 pages/sec
PDF Renderer 390.6 Mpixels/sec 101.6 Mpixels/sec
Text processing 304.6 pages/sec 90.3 pages/sec
Background blur 59.9 images/sec 15.2 images/sec
Photo processing 142 images/sec 31.2 images/sec
Ray tracing 18.4 Mpixels/sec 4.11 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3158 1083
Geekbench 6 (багатоядерний) 15070 3101

PassMark

Integer math 59.4 GOps/sec 19.4 GOps/sec
Floating point math 68.7 GOps/sec 12.6 GOps/sec
Find prime numbers 255M Primes/sec 23M Primes/sec
Random string sorting 38.5M Strings/sec 10.1M Strings/sec
Data encryption 15.9 GBytes/sec 4.3 GBytes/sec
Data compression 317.2 MBytes/sec 82.6 MBytes/sec
Physics 2195 Frames/sec 394 Frames/sec
Extended instructions 15.1B Matrices/sec 4.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4533 2049
Passmark CPU (багатоядерний) 26022 6756

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2023 12 лютого 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M3 Zen (Raven Ridge)
Інтегрована графіка Apple M3 Pro GPU (19-core) Radeon Vega 8

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 6 4
Частота 4,05 ГГц 3.5 ГГц
Ядер 6 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 2,75 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 4
Кількість потоків 12 4
Множник 40x 35x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 128КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 4 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 37 млрд 4,9 млрд
Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 30 Вт 65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M3 Pro GPU (19-core) Radeon Vega 8
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 2304 512
TMUs 144 32
ROPs 72 8
Обчислювальні блоки 288 8
TGP 30 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 7,4 терафлопс 1,13 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR4-2933
Макс. розмір 36 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 3 2
Макс. пропускна здатність 153.6 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 3.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 3 2200G
Макс. ліній PCI Express Немає даних 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M3 Pro чи AMD Ryzen 3 2200G?

Apple M3 Pro має кращу інтегровану графіку (41 бал проти 16) і вищу одноядерну продуктивність, що забезпечує плавнішу роботу в сучасних іграх. Ryzen 3 2200G підійде лише для старих або нетребувальних ігор.

Чи можна порівнювати M3 Pro та Ryzen 3 2200G для робочих завдань?

Так, M3 Pro значно швидший у рендерингу, компіляції коду та обробці фото. Наприклад, Clang compilation у M3 Pro — 124.1 Klines/sec, а у 2200G — лише 19.5 Klines/sec.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але M3 Pro досягає цього при значно вищій продуктивності завдяки 3-нм техпроцесу, тоді як Ryzen 3 2200G використовує старіший 14-нм техпроцес.

Чи варто купувати Ryzen 3 2200G у 2025 році?

Ryzen 3 2200G може бути варіантом лише для ультрабюджетного ПК з обмеженим бюджетом. Для більшості сучасних завдань він застарів, і M3 Pro буде набагато кращим вибором.

Який процесор краще для багатозадачності?

M3 Pro перевершує Ryzen 3 2200G у багатопотоковій продуктивності (33 бали проти 7), що робить його ідеальним для одночасної роботи з кількома важкими програмами, відеомонтажем або віртуальними машинами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.