Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M3 Pro vs AMD Ryzen 5 6600H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M3 Pro та AMD Ryzen 5 6600H — це двобій двох процесорів різних архітектур і поколінь. M3 Pro від Apple (жовтень 2023) побудований на 3-нм техпроцесі та орієнтований на Mac, тоді як Ryzen 5 6600H (січень 2022) — мобільний чип AMD на архітектурі Zen 3+ для ноутбуків Windows. Ми порівняли їх за ключовими бенчмарками, енергоефективністю та продуктивністю в реальних завданнях.

Короткий висновок. Apple M3 Pro значно випереджає AMD Ryzen 5 6600H за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: +36% одноядерний, +48% багатоядерний). У Geekbench 6 M3 Pro набирає 3158/15070 проти 1954/8529 у Ryzen. Також M3 Pro швидше стискає файли, компілює код і обробляє фото. Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), але M3 Pro пропонує кращу інтегровану графіку (41 проти 29). Якщо вам потрібна максимальна швидкість для творчих завдань і роботи з контентом — M3 Pro кращий вибір. Ryzen 5 6600H залишається гідним варіантом для бюджетних ігрових ноутбуків.

Основні відмінності

  • Apple M3 Pro має на 36% вищий одноядерний результат у Cinebench R23 (1977 проти 1458) та на 48% кращий багатоядерний (15106 проти 10226).
  • У Geekbench 6 M3 Pro випереджає Ryzen 5 6600H на 62% в одноядерному тесті (3158 vs 1954) та на 77% у багатоядерному (15070 vs 8529).
  • Швидкість стиснення файлів у M3 Pro майже вдвічі вища: 1550 MB/s проти 857 MB/s у Ryzen.
  • M3 Pro компілює код у Clang майже вдвічі швидше (124.1 Klines/s проти 62.5 Klines/s).
  • Інтегрована графіка M3 Pro оцінюється в 41 бал проти 29 у Ryzen 5 6600H, що дає перевагу в обробці зображень і легких іграх.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1977 1458
Cinebench R23 (багатоядерний) 15106 10226

GeekBench v6

File compression 1550 MB/sec 857 MB/sec
Clang compilation 124.1 Klines/sec 62.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 363.6 pages/sec 169.7 pages/sec
PDF Renderer 390.6 Mpixels/sec 223.8 Mpixels/sec
Text processing 304.6 pages/sec 208.8 pages/sec
Background blur 59.9 images/sec 41.6 images/sec
Photo processing 142 images/sec 73.7 images/sec
Ray tracing 18.4 Mpixels/sec 14.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3158 1954
Geekbench 6 (багатоядерний) 15070 8529

PassMark

Integer math 59.4 GOps/sec 65.3 GOps/sec
Floating point math 68.7 GOps/sec 36.8 GOps/sec
Find prime numbers 255M Primes/sec 51M Primes/sec
Random string sorting 38.5M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 15.9 GBytes/sec 14.4 GBytes/sec
Data compression 317.2 MBytes/sec 231.4 MBytes/sec
Physics 2195 Frames/sec 886 Frames/sec
Extended instructions 15.1B Matrices/sec 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4533 3177
Passmark CPU (багатоядерний) 26022 18693

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2023 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M3 Zen 3+ (Rembrandt)
Інтегрована графіка Apple M3 Pro GPU (19-core) Radeon 660M

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 6 12
Частота 4,05 ГГц 3.3 ГГц
Ядер 6 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 2,75 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 6
Кількість потоків 12 12
Множник 40x 33x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4.5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 37 млрд Немає даних
Техпроцес 3 нанометри 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 30 Вт 45 Вт
Сокет Apple M-Socket FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M3 Pro GPU (19-core) AMD Radeon 660M
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 2304 384
TMUs 144 24
ROPs 72 16
Обчислювальні блоки 288 6
TGP 30 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 7,4 терафлопс 1,46 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 36 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 3 2
Макс. пропускна здатність 153.6 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 4.0 4.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 6600H
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Apple M3 Pro чи AMD Ryzen 5 6600H?

AMD Ryzen 5 6600H має перевагу в іграх завдяки сумісності з Windows і більшій кількості оптимізованих ігор. Однак M3 Pro має потужнішу інтегровану графіку, що може бути корисним для Mac-геймерів.

Чи варто вибирати Apple M3 Pro замість Ryzen 5 6600H для роботи з відео?

Так, M3 Pro значно швидший у багатопотокових завданнях, таких як рендеринг і компіляція, що робить його кращим вибором для професійної роботи з відео та 3D.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але M3 Pro використовує 3-нм техпроцес, що забезпечує кращу продуктивність на ват у більшості завдань.

Чи можна порівнювати Apple M3 Pro і AMD Ryzen 5 6600H безпосередньо?

Так, але варто враховувати, що M3 Pro працює лише на Mac, а Ryzen — на Windows. Бенчмарки показують перевагу M3 Pro, але сумісність із програмним забезпеченням може вплинути на реальну продуктивність.

Який процесор кращий для програмування та компіляції?

Apple M3 Pro значно швидший у компіляції Clang (124.1 Klines/s проти 62.5 Klines/s), тому він краще підходить для розробників, які працюють на macOS.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.