Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M3 Pro vs AMD Ryzen 5 9600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі процесорів змагаються не лише архітектури, а й цілі екосистеми. Apple M3 Pro, створений для MacBook Pro та iMac, пропонує унікальне поєднання продуктивності та енергоефективності. Натомість AMD Ryzen 5 9600X на архітектурі Zen 5 орієнтований на настільні ПК, обіцяючи високу однопотокову швидкодію та ігровий потенціал. Який з них краще впорається з вашими завданнями — розбираємося в деталях.

Короткий висновок. Обидва процесори мають однаковий бал багатопотокової продуктивності (33), але AMD Ryzen 5 9600X випереджає M3 Pro в однопотокових тестах (85 проти 80) та в ігрових сценаріях завдяки вищому рейтингу інтегрованої графіки (44 проти 41). У бенчмарках Cinebench R23 Ryzen 5 9600X набирає 2119/16297 балів проти 1977/15106 у M3 Pro. Однак Apple M3 Pro демонструє кращу енергоефективність (100 в обох) та швидкість у компіляції Clang (124.1 Klines/sec проти 102.2). Вибір залежить від платформи: для Mac — M3 Pro, для збірного ПК — Ryzen 5 9600X.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: AMD Ryzen 5 9600X має вищий показник (85 проти 80), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Багатоядерна швидкодія: Ryzen 5 9600X лідирує в Cinebench R23 багатоядерному (16297 проти 15106), хоча загальний бал однаковий (33).
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 5 9600X отримує 44 бали проти 41 у M3 Pro, що робить його кращим для легких ігор без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва мають максимальний бал 100, але M3 Pro споживає менше завдяки архітектурі ARM, що важливо для ноутбуків.
  • Платформа та сумісність: Apple M3 Pro працює лише в Mac, тоді як Ryzen 5 9600X сумісний з материнськими платами AM5, що дає гнучкість апгрейду.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1977 2119
Cinebench R23 (багатоядерний) 15106 16297

GeekBench v6

File compression 1550 MB/sec 1550 MB/sec
Clang compilation 124.1 Klines/sec 102.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 363.6 pages/sec 299.1 pages/sec
PDF Renderer 390.6 Mpixels/sec 375.3 Mpixels/sec
Text processing 304.6 pages/sec 353.7 pages/sec
Background blur 59.9 images/sec 77.1 images/sec
Photo processing 142 images/sec 123.4 images/sec
Ray tracing 18.4 Mpixels/sec 21.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3158 3334
Geekbench 6 (багатоядерний) 15070 15031

PassMark

Integer math 59.4 GOps/sec 90.9 GOps/sec
Floating point math 68.7 GOps/sec 60.5 GOps/sec
Find prime numbers 255M Primes/sec 230M Primes/sec
Random string sorting 38.5M Strings/sec 35.6M Strings/sec
Data encryption 15.9 GBytes/sec 16.7 GBytes/sec
Data compression 317.2 MBytes/sec 341.6 MBytes/sec
Physics 2195 Frames/sec 2036 Frames/sec
Extended instructions 15.1B Matrices/sec 28B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4533 4587
Passmark CPU (багатоядерний) 26022 30101

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Дата виходу 30 жовтня 2023 3 червня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Apple M3 Zen 5 (Granite Ridge)
Інтегрована графіка Apple M3 Pro GPU (19-core) Radeon Graphics

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 6 12
Частота 4,05 ГГц 3.9 ГГц
Ядер 6 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 2,75 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 6
Кількість потоків 12 12
Множник 40x 39x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 16 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5.4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Кількість транзисторів 37 млрд Немає даних
Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 30 Вт 65 Вт
Сокет Apple M-Socket AM5
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Apple M3 Pro GPU (19-core) Radeon Graphics
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1600 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 2304 Немає даних
TMUs 144 Немає даних
ROPs 72 Немає даних
Обчислювальні блоки 288 Немає даних
TGP 30 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 7,4 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-6400 - DDR5-5600
Макс. розмір 36 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 3 2
Макс. пропускна здатність 153.6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 4.0 5.0
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 9600X
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Apple M3 Pro чи AMD Ryzen 5 9600X?

AMD Ryzen 5 9600X кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (85 балів) та кращій інтегрованій графіці (44 бали). Він також має вищі показники в ігрових бенчмарках, як-от Background blur (77.1 images/sec проти 59.9).

Чи варто обирати Apple M3 Pro для робочих задач?

Так, M3 Pro чудово підходить для професійних завдань на Mac: він швидший у компіляції Clang (124.1 Klines/sec) та обробці фото (142 images/sec). Однак для багатопотокових завдань Ryzen 5 9600X може бути продуктивнішим.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності (100), але Apple M3 Pro споживає менше завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалою автономністю.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

У наданих даних ціни відсутні, але зазвичай Apple M3 Pro продається в складі Mac, що дорожче, ніж окремий AMD Ryzen 5 9600X для ПК. Варто враховувати вартість всієї системи.

Який процесор обрати для відеомонтажу?

Для відеомонтажу важлива багатопотоковість: AMD Ryzen 5 9600X має вищий бал Cinebench R23 багатоядерного (16297), але M3 Pro краще оптимізований для програм на Mac, як-от Final Cut Pro.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.